top of page

Takto vznikajú poruchy imunity, zápaly, autoimunita ale aj rakovina. Dokážeme s tým čosi urobiť?

Updated: Oct 4, 2022

Jeden z problémov, ktorý ťaží túto civilizáciu je zápal. Zápal je stav, kedy sa nadmerne aktivuje imunita a dochádza vďaka rôznym zmenám v biochemických reakciách k poškodeniu tkanív a straty funkčnosti. Časť tela si tak prestane plniť dobre svoje povinnosti a ľudia to vnímajú ako zdravotný problém/chorobu.

Napr. bunková imunita si prestane plniť svoju úlohu a vidíme, že ľudia sú často chorí na infekcie alebo prepukne rakovina, nervový systém si prestane dobre plniť svoju úlohu a človeka trápi syndróm dráždivého čreva alebo psychika, sliznice dýchacích ciest sa zapália a pozorujeme veľkú tvorbu hlienov, zapália sa cievy a vznikne infarkt. Toto je len ukážka, ale v podstate každá choroba je následok poškodenia buniek a zápalu.


Prečo sa to teraz deje v tak masovom meradle, že nám v podstate ako ľudom skolabovalo zdravie (všimli ste si, že zdravý človek je už rarita?) a tým aj zdravotníctvo? (priatelia zdravotníctvo už skolabovalo, len sa pomenovalo inak).


Ak sa čosi udeje, tak to nie je náhoda, ale je to následok nejakých činov, procesov a má to to príčinu. Ľudské telo je stále vystavované procesom (činom, príčinám) neustáleho poškodzovania (to je proces starnutia) a neustáleho opravovania. Toto sa deje vždy a u každého jednotlivca. Poškodzovanie je ale sprevádzane opravami (regeneráciou).


Moderný človek vytvoril to, že poškodzovanie tela sa za posledné desaťročia znásobilo cez tieto vplyvy: - zlá strava - toxíny zo životného prostredia - psychický a fyzický stres - chronické zápaly - lieky - atď.


Na druhej strane sme si znížili príjem látok, ktoré nám pomáhajú opravovať poškodenia (zabezpečovať regeneráciu) vzniknuté jednak prirodzeným fungovaním organizmu a nehovoriac o poškodeniach vznikajúcich zo stresu, či chronických zápalov alebo chemikálií.

K týmto látkam, ktoré nám pomáhajú pri zachovaní zdravia (podporujúcich regeneráciu) patria aj polyfenoly. Polyfenoly sú vytvárané rastlinami na ochranu listov, stoniek a plodov pred škodcami a predátormi, plesňami, vírusmi a baktériami. Teda v týchto častich rastlín ich aj nájdete.


V dôsledku používania pesticídov, herbicídov, priemyselného spracovania potravín atď. obsah polyfenolov v mnohých potravinách dramaticky klesol. Klesol ich teda aj ich príjem cez potravu.


Ľudia tak telu dávajú čoraz menej látok, ktoré ich telo potrebuje na opravu poškodení (regeneráciu), ktoré vznikajú moderným životným štýlom. Ak je poškodenie tela väčšie ako schopnosť opravovať (regenerovať) skôr či neskôr sa automaticky dostaví choroba. Toto sa deje dnes v masovom meradle počnúc deťmi.


Dlho som premýšľal ako vám jednoducho vysveteliť proces vzniku choroby. Takto zjednodušene prebieha.


Polyfenoly sú prírodné protizápalové "liečivá!". Ale polyfenoly majú jeden háčik. A to, že rastliny ich vyrábajú pre seba. My ľudia ich nevieme dobre z rastlín "povyberať" a využiť ich. Kedysi keď zaťaženie tela bolo nižšie a strava na polyfenoly bohatá stačilo nám aj to ako to dokážeme resp. nedokážeme.


Ale dnes sme v stave, kedy je strava na polyfenoly chudobná a zaťaženie organizmu je cez chemikálie, ťažké kovy, lieky či zápaly veľmi vysoké. Preto ľudia hľadali spôsob ako zýšiť príjem polyfenolov z rastlín a urobiť ich pre telo dostupné, to je také, aby sa nedostali len do čreva, ale z čreva cez sliznice do tela a z tade buniek, kde majú zabezpečovať opravu (regeneráciu) a protizápalovú aktivitu.


A tak ľudia prišli na to, že cez dlhodobú fermenetáciu (pôsobenie baktérií) dokážu baktérie "povyťahovať" z listov, plodov a časti rastlín polyfenoly a dlhodobým pôsobením ich urobia takými maličkými (čo sa veľkosti týka), že ich ľudské telo dobre vstrebáva a ľahko sa dostanú k bunkám, kde môžu bunky liečiť a regenerovať.


Firma Mikroveda takto vyrába Mikroveda life. Je to probiotikum, symbiotikum a protizápalové tonikum, plné telu priateľských baktérií, enzýmov, kyseliny mliečnej a polyfenolov z liečivých rastlín a plodov s protirakovinovým a protizápalovým účinkom. Tým, že sa tento produkt dlhodobo fermentuje účinné protizápalové látky - polyfenoly- pomáhajú telu pri oprave (regenerácii) a tlmení nádorov a zároveň podporuje zdravie čreva.

Mimochodom vedeli ste že polyfenoly sa dokážu viazať na ťažké kovy a nepustia ich do tela von, resp. vylúčia ich z tela von?


Mikroveda life je unikátny produkt zo živými baktériami a polyfenolmi s protizápalovými a protirakovinovými účinkami. V akcii si ho môžete kúpiť tu MikroVeda LIFE 500 ml (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

629 views0 comments

Comments


bottom of page