top of page

Novinka - extrakt z plodov bazy čiernej

Updated: Jul 4, 2023

Prečo sme sa rozhodli práve pre tento extrakt? Odroda Haschberg a vysokokvalitný extrakt z nej.

Novinka - extrakt z plodov bazy čiernej. Prečo sme sa rozhodli práve pre tento extrakt? Odroda Haschberg a vysokokvalitný extrakt z nej.

Extrakt, ktorý ponúkame je z bazy čiernej vypestovanej v Rakúsku (Štajersko, Burgenland) kde sa už niekoľko desaťročí organicky pestuje špeciálna odroda bazy čiernej - Haschberg.

Zo sýto čiernych bobúľ sa vyrába na polyfenoly bohatý extrakt. V jednej tobolke nájdete polyfenoly a iné pre zdriave dôležité látky, ktoré by ste do tela dostali ak by ste zjedli 132 bobúľ bazy čiernej!!!


Na výrobu nami použitého extraktu sa nepoužíva alkohol, ale len voda a patentovaná ultrafiltrácia, ktorá umožňuje vyrobiť extrakt bohatý na polysacharidy, ktoré iné extrakty z bazy čiernej (na trhu ponúkané) nemajú.


Prečo sú tieto polysacharidy z bazy čiernej dôležité? - Pomáhajú dozrievať dendritickým bunkám.

A čo to v praxi znamená?


Dendritické bunky sú bunky vrodeného imunitného systému. Patria k antigén prezentujúcim bunkám. Dendritické bunky sa nachádzajú napr. na slizniciach tráviaceho traktu, dýchacích ciest kde vychytávajú patogény (baktérie, vírusy). Potom ich rozložia na antigény a ukazuje ich bunkám adaptívnej imunity. Keď sa adaptívna imunita naučí rozpoznávať antigény, ktoré jej dendritické bunky ukazujú - prezentujú, adaptívna imunita dokáže rýchlo na ne reagovať buď zabíjaním napadnutých buniek alebo tvorením protilátok.


Dozrievanie dendritických buniek je teda dôležité na to, aby sa buď zabraňovalo prepuknutiu infekcie, alebo aby bola infekcia rýchlejšie ukončená.

Ako pikoška pre vás môže byť informácia, že jedna dozretá dendritická bunka dokáže aktivovať 100-3000 lymfocytov (buniek adaptívneho imunitného systému, ktoré sú pre zvládnutie infekcie dôležité).


Nato aby dendritické bunky dozrievali musia mať podnet. A toto zabezpečujú polysacharidy z čiernej bazy. V nami použitom extrakte ako v jedinom na trhu tieto polysacharidy sú. Preto sme sa rozhodli pre špičkovú surovinu, ktorá bola klinicky študovaná.


Náš produkt je vyrobený čistou technológiou bez chemikálií, z organicky pestovaných plodov z Rakúska.


Na aké patogény pôsobia látky nachádzajúce sa v plodoch bazy čiernej?

Vírusy: - Vírus mačacej imunodeficiencie (FIV, u mačiek) - Herpes simplex - HIV (štyri sérotypy) - Chrípka A (H1N1, rôzne kmene: H5NI, KAN-I, H3N2, rôzne kmene) - Chrípka B (tri rôzne kmene) - Zvieracia chrípka (tri rôzne kmene moriek a ošípaných) - Rôzne mykovírusy - Koronavírusy


Baktérie: - Bacillus cereus - Branhamella catarrhalis - E.coli - Haemophilus influenzae - Helicobater pylori - Mycobaterium phlei - Pseudomonas aeruginosa - Salmonella poona - Shigella spp. - Staphylococosu aureus (rezistentné/nerezistentné kmene) - Streptococcus pyrogenes - Streptokoky skupiny C a G


Baza čierna a látky nachádzajúce sa v jej plodoch sa v poslednej dobe dostali do centra pozornosti pre svoje pozitívne účinky na vírusy a baktérie. My vám prinášame to najlepšie z najlepšieho.


Extrakt z bazy čiernej si môžete kúpiť tu Extrakt z plodov bazy čiernej (abczdravia.sk). Užívať sa môže každý deň ako prevencia vzniku napr. respiračných ochorení ako aj pri vypuknutí infekčnej choroby.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

757 views0 comments

Kommentare


bottom of page