top of page

Grgáte? Nadúva vás? Bolieva vás brucho? Chudnete bez príčiny? Za týmito problémami môže byť toto.

Helicobacter pylori (H. pylori ) je baktéria s pomerne vysokým rozšírenínm v populácii, ktorá dokáže spôsobiť problémy mnohým ľuďom.

Grgáte? Nadúva vás? Bolieva vás brucho? Chudnete bez príčiny? Za týmito problémami môže byť toto.

Ak sa vyskytne problém s H.pylori často sa to prejavuje ako: - pálivá bolesť v bruchu - strata chuti do jedla - nevoľnosť - nadúvanie - časté grganie - chudnutie V horších prípadoch môže byť následok pôsobenia H. pylori - zápal žalúdka - rakovina žalúdka

V žalúdočnej sliznici dokáže H. pylori vyvolať silnú zápalovú reakciu a následné oxidačné procesy (oxidačný stres), ktoré sú spojené s poškodením tkaniva. Preto pri infekcii H. pylori treba vždy riešiť: - oxidačný stres, ktorý pri infekcii vzniká a podieľa sa na šírení zápalu a poškodzovaní tkaniva - samotný zápal spustený baktériou - "likvidáciu" samotnej baktérie H. pylori, čiže antibakteriálnu aktivitu

Včera som písal článok, kde som spomínal, že problémom modernej doby je aj to, že baktérie si budujú "imunitu" voči antibiotikám. Toto sa týka aj H. pylori. Preto je liečba H. pylori cez klasický spôsob užívania antiobiotík v kombinácii s liekmi blokujúcimi tvorbu žalúdočných kyselín čoraz menej úspešnou stratégiou. Navyšše, oba druhy používaných liekov pri infekcii H.pylori poškodzujú trávenie a imunitu. Dlhodobejšie užívanie liekov potláčajúcich tvorbu žalúdočných kyselín môže vyústiť do vážnych problémov nielen tráviacich (napr. SIBO) ale aj iných napr. osteoporózy či problémov so psychikou.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti sa pozornosť a to nielen alternatívne orientovanej verejnosti ale aj klasickej medicíny čoraz viac upriamuje na rastliné látky s : - protizápalovým - antioxidačným - antibakteriálnym účinkom


Medzi takéto látky, ktoré majú antioxidačný, protizápalový a antibakteriálny účinok patria štandardizované extrakty z olivových listov. Štandardizované extrakty z olivových listov extrakt môžu zohrávať úlohu pri ovplyvňovaní zloženia žalúdočnej mikroflóry vďaka svojim antibakteriálnym účinkom proti H. pylori (Sudjana, A.N.; D’Orazio, C.; Ryan, V.; Rasool, N.; Ng, J.; Islam, N.; Riley, T.V.; Hammer, K.A. Antimicrobial activity of commercial Olea europaea (olive) leaf extract. Int. J. Antimicrob. Agents 2009, 33, 461–463. )

V našom výrobku Betaglukan BOOST sme použili vysoko kvalitný štandardizovaný extrakt z olivových listov od renomovaného výrobcu, ktorý bol štúdiou testovaný na riešenie problémov s H. pylori. Nami použitý extrakt dokázal: 1, znižovať oxidačný stres 2, potláčať zápal 3, preukazoval antibakteriálne účinky voči H. pylori


Vysoko kvalitný a štandardizovaný extrakt z olivových listov je dobrým pomocníkom v boji s H.Pylori. Nájdete ho v akcii tu Akcia Betagukan BOOST a Prázdne črievko (abczdravia.sk), ktoré je v akciovom balíčku obsahuje probiotickú baktériu L. Casei , ktorá je tiež vhodná pri premnožení H. pylori v žalúdku.

Užívanie probiotík pri riešení H.pylori je vhodné aj preto, že problémy v žalúdku následne spúšťajú problémy v iných častiach tráviaceho systému najmä čreve. Preto treba pri infekcii H.Pylori cez užívanie probiotík podporiť črevo.


V boji s H. pylori je dobré užívať vyššie dávky vitamínu C, lebo ten bráni aby sa H. pylori dobre rozmnožoval Vitamín C z extraktu z CAMU CAMU 60 kapsúl (abczdravia.sk) a ak vás páli záha je dobré dať si Gastro pohodu, ktorá obsahuje prírodné látky chrániace sliznice a znižujúce reflux Gastro pohoda 60 kapsúl (abczdravia.sk)


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

417 views0 comments

Comentarios


bottom of page