top of page

Taurín - zázračná aminokyselina?

Aminokyseliny sú medzi ľuďmi venujúcimi sa zdraviu veľmi podceňované látky. Pritom bez aminokyselín by sa v tele prakticky nič neudialo. Platí to aj pre taurín, ktorý napr. ja sám ho viac ako 5 rokov každý deň užívam.

Prečo?

Taurín je vo veľkom množstve zastúpený v mnohých tkanivách. A nie hocijakých tkanivách. Taurín je bohato zastúpený v centrálnom nervovom systéme, sietnici oka, v bunkách imunitného systému ( lymfocytoch - bielych krvinkách) a krvných doštičkách. Nervový systém, teda aj psychika, imunita, zrak. Tu všade je potrebný taurín. Kto by z vás nechcel aby mu nervy, psychika, imunita a oči nefungovali dobre?


Taurín je nevyhnutný pre predčasne narodené deti a malé deti. Materské mlieko je bohaté na taurín a príroda vedela, prečo ho dáva vo vysokom množstve do materského mlieka. Najmä v čase keď sa vyvíja mozog.


Taurín sa spája so žlčovými kyselinami a tým zlepšuje vylučovanie žlčových kyselín, čím sa znižuje riziko vzniku žlčových kameňov. Koľké ženy, ktoré majú problémy so žlčovými kameňmi majú túto informáciu?


Taurín sa podieľa pre trávení tukov.

Taurín sa výrazne podieľa na detoxikácii a priaznivo pôsobí na pečeň.

Taurín priaznivo pôsobí na srdce - má antiarytmický účinok na srdcový sval.

Taurín znižuje schopnosť krvných doštičiek nadmerne sa zhlukovať, teda riedi krv a jeho užívanie nie je kontraindikované pri žiadnom z liekov na riedenie krvi.


Taurín je dobré užívať napr. pri makulárnej degenerácii. Makulárna degenerácia je celosvetovo najčastejšie ochorenie zraku, ktoré vedie až k slepote.

Diabetici často majú nižšie hladiny taurínu. Taurín môže pomôcť diabetikom znížiť riziko vzniku poškodenia sietnice oka , poškodenia obličiek, nervového systému a srdca.

Taurín chráni obličky.

Taurín je nápomocný aj pri zápalových ochoreniach pľúc.

Taurín je dôležitý pre správne fungovanie svalov.

Taurín priaznivo ovplyvňuje krvný tlak a pôsobí proti ateroskleróze.

Taurín pôsobí protizápalovo.

Taurín sa podieľa na regulácii teploty a spánku – cyklus bdenia.

Taurín si v môžete kúpiť tu Taurín 90 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

703 views0 comments
bottom of page