top of page

Univerzálne, imunitu podporujúce probiotikum!

Vhodné nielen pre deti, ale aj pre dojčiace matky, ktoré chcú dojčiť dlho a zdravo dojčiť.

Univerzálne, imunitu podporujúce probiotikum! Vhodné nielen pre deti, ale aj pre dojčiace matky, ktoré chcú dojčiť dlho a zdravo dojčiť.

Jednou z najťažších vecí, ktoré pred firmou stoja keď ide uvádzať na trh nejaký výrobok je vymyslieť názov produktu. Do názvu sa dá ukryť potenciálna výhoda, ktorú človek získa užívaním výrobku, ale ostatné výhody, ktoré výrobok ponúka môžu ostať nepoznané.

Pred viac ako rokom sme uviedli na trh probiotiká Prázdne črievko. Do názvu sme ukryli jednu z výhod týchto probiotík, že pomáhajú zlepšovať trávenie v čreve tak, aby nedochádzalo k zapekaniu, tvrdej stolici a zápcham.


Zápchy sú neraz výsledkom toho, že sa premnožia choroboplodné bakérie, na slizniciach čreva vznikajú mikrozápaly a tie narušia pohyb čreva. Probiotické baktérie v Prázdnom črievku pomáhajú budovať kyslé prostredie, pôsobia protizápalovo a pomáhajú, aby sa v čreve vytvorilo vhodné prostredie pre rozmnoženie zdravých baktérií. Toto je základom pre odznenie zlého a nepravidelného vyprázdňovania.


Ľudia však neraz toto nevedia a myslia si, že ak sa riešia zápchy musí sa použiť preháňadlo (často sa to tak robí) a tým pádom sú probiotiká preháňadlom. Toto je ale nepresná a skresľujúca informácia.


Keďže sa ma mnohí pýtate že ktoré probiotiká by som vám odporučil a neraz vidím strach, že prečo som vám odporučil Prázdne črievko, keď nemáte zápchy, rozhodol som že vám rozpíšem vlastnosti jednotlivých probiotických baktérií, ktoré máme v Prázdnom črievku. Uvidíte aké všestranné tieto probiotiká sú nielen pre deti ale napr. aj pre dojčiace matky.


1, Lactobacillus acidophilus - prirodzene sa vyskytuje v tráviacom trakte človeka (ústna dutina, žalúdok, črevá), pľúcach ale aj ženskej vagíne - potláča rast choroboplodných baktérií ako Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Salmonella typhimurium a Clostridium perfringens, tiež potláča tvorbu ústneho plaku, za ktorý je zodpovedný Streptococus mutans - pomáha rozkladaniu potravy a vstrebávaniu živín - pomáha udržiavať zdravé kyslé prostredie čreva, ktoré bráni rastu choroboplodných baktérií

Lactobacilus acidophilus môže pomôcť pri liečbe: - hnačky spôsobenej užívaním antibiotík, ale aj hnačky spôsobenej infekciou - vaginálne problémy ako bakteriálna vaginóza - kvasinkové infekcie nielen v tráviacom trakte ale aj ústach (prejavy sú napr. biely povlak na jazyku)......tu môžete napr. Prázdne črievko podržať v ústach - infekcie močových ciest - zápcha - zápalové ochorenie čriev - syndróm dráždivého čreva (striedanie hnačiek a zápch) - ochorenie ďasien - paradentóza (tu môžete napr. Prázdne črievko podržať v ústach ) -laktózová intolerancia


2, Bifidobacterium infantis - prirodzene sa vyskytuje v tele dieťaťa od narodenia, prenáša sa z matky na dieťa a pomáha vytvárať vhodné prostredie pre rast iných zdraviu prospešných baktérií - pôsobí protizápalovo - zlepšuje príznaky syndrómu dráždivého čreva (striedanie hnačiek a zápch) - znižuje ťažkosti v tráviacom trakte ako nadúvanie a problémy s vyprázdňovaním - prekysľuje črevo a tým bráni aby sa rozmnožovali choroboplodné baktérie (toto je dôležité tak pre deti ako aj dospelých) - štúdie zistili, že existuje súvislosť medzi kolonizáciou čreva Bifidobacterium infantis a frekvenciou alergických reakcií. Deti, ktorých črevá sú dostatočne kolonizované Bifidobacterium infantis, majú menšiu pravdepodobnosť vzniku alergií. - štúdie ukázali, že problémy ako syndróm dráždivého čreva (streidanie hnačiek a zápch) a črevný zápal (najmä zápal hrubého čreva) sa dajú zmierniť cieleným podávaním - priaznivo vplýva na nadmernú plynatosť - vhodné pri hnačkách


3, L.Casei - používajú na prevenciu alebo liečbu hnačky (infekčná hnačka, cestovateľská hnačku a hnačku spojenú s užívaním antibiotík). - podieľa sa na rozklade bielkovín na menšie časti (bielkoviny sa rozkladajú na peptidy a aminokyseliny). Tým že sa bielkoviny dobre rozložia, dokážu sa vstrebať a nepodporujú v čreve rozmnožovanie choroboplodných baktérií. Pri premnožení choroboplodných baktérií vznikajú v čreve zápaly a zápchy - znižuje riziko, že črevo bude kolonizované zdraviu škodlivými baktériami. Napr. výskum Tursi et al 2006 v talianskej v nemocnici Lorenza Bonoma ukázali, že Lactobacillus casei možno úspešne použiť pri zápalových ochoreniach hrubého čreva ako napr. divertikulitída.

Táto baktérie je vhodná pri nasledovných problémoch: - kolika - zápcha (Chmielewska et al, 2010.) - Crohnova choroba - zápalové ochorenie čriev - syndróm dráždivého čreva - neznášanlivosť (intolerancia) laktózy - ulcerózna kolitída - akné - žihľavka - alergie - ekzémy a zápaly kože - prechladnutie, chrípka a infekcie dýchacích ciest - zápal stredného ucha - zdravotné problémy ústnej dutiny, ako je tvorba ústneho plaku, zápal ďasien - vhodná pri premnožení Helicobacter pylori v žalúdku - nekrotizujúca enterokolitída, čo je závažné črevné ochorenie, ktoré neraz postihuje predčasne narodené deti - infekcie močových ciest a vagíny


4, Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 je probiotický kmeň izolovaný z ľudského materského mlieka zdravých matiek a je chránený patentom.

- pomáha tvoriť ochrannú vrstvu na sliznici čreva (mucín) a tým bráni vzniku alergií a zápalov - tvorí antibakteriálne látky potláčajúce choroboplodné baktérie a tým bráni vzniku zápalov - pomáha udržiavať integritu čreva (bráni vzniku syndrómu deravého čreva) a tak bráni vzniku alergií a zápalov - pôsobí na imunitu regulačne - tvorí v čreve kyselinu mliečnu, ktorá bráni rastu choroboplodných baktérií a tým bráni vzniku zápalov


Lactobacillus fermentum HEREDITUM LC 40 je pre jeho antibakteriálne a imunomodulačné vlastnosti bakteriálnym kmeňom, ktorý má u detí mimoriadne veľké uplatnenie. Klinické štúdie preukázali bezpečnosť a priaznivé účinky tohto špeciálneho kmeňa.


Prvá štúdia bola vykonaná u detí vo veku 6-12 mesiacov. pri tejto štúdii skupina detí dostávala štandardnú dojčenskú výživu a ďalšia skupina detí dostávala dojčenskú výživu obsahujúcu L. fermentum HEREDITUM LC 40. Deti konzumovali výživu s Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 6 mesiacov. Výsledky ukázali, že deti, ktoré dostávali probiotickú výživu s týmto kmeňom , mali o 46 % menej hnačky a o 26 % menej respiračných infekcií ako deti, ktoré konzumovali štandardnú dojčenskú výživu.


Druhá štúdia sa uskutočnila u detí vo veku 1 mesiac. Jedna skupina detí dostávala štandardnú dojčenskú výživu a ďalšia skupina detí dostávala dojčenskú výživu obsahujúcu Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 . Počas 5 mesiacov sa dokázalo, že probiotická výživa s Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 bola pre dojčatá bezpečná a deti trpeli menej hnačkami ako deti, ktoré konzumovali štandardnú dojčenskú výživu (zníženie výskytu hnačky o 70 %).


Tretia štúdia bola vykonaná u detí vo veku 1 mesiac. Išlo o v ktorej skupina detí dostávala štandardnú dojčenskú výživu a ďalšia skupina detí dostávala dojčenskú výživu obsahujúcu Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40. Deti konzumovali probiotiká 11 mesiacov (od prvého mesiaca života do 12 mesiacov veku). Probiotická výživa s Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 bola bezpečná pre dojčatá a dojčatá trpeli menej hnačkami ako deti, ktoré konzumovali štandardnú dojčenskú výživu (zníženie výskytu hnačky o 44 %).


Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 znížil výskyt infekcií dýchacích ciest u dojčiat. Aktivita tohto probiotického kmeňa zvyšujúca imunitu by sa podieľala na ochrane dojčiat pred týmto bežným infekčným ochorením.


Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 a jeho výhody pre dojčiace matky: - pri užívaní sa dostáva cez lymfatický systém do mliekovodov, kde prispieva k vyváženej mikorflóre v mliekovodoch - je vhodný pri bolestiach prsníkov počas dojčenia - z tkaniva mliečnej žľazy vytláča škodlivé baktérie (napr. stafylokoky) a zmierňuje bolestivý zápal v prsníkoch. Dojčiace ženy tak môzu zdravo a prirodzene bojovať proti patogénom a nemusia sa báť možných následkov užívania liekov alebo zápalov vznikajúcich pri baketrálnych infekciách prsníka - Lactobacilus fermentum HEREDITUM LC 40 je probiotikum, ktoré prispieva k rovnováhe mikroflóry v prsníkoch - Pomáha predĺžiť obdobie dojčenia


Prázdne črievko si v akcii môžete kúpiť tu:

a samostatne tu:


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

999 views0 comments

Commentaires


bottom of page