top of page

Na tomto pri čreve záleží!

Tráviaci trakt človeka je domovom rozmanitej populácie rôznych baktérií. Súčasťou tráviaceho traktu je aj črevo, ktoré je na baktérie veľmi bohaté. Ak sa naruší bakteriálne zloženie v čreve, nazýva sa to dysbióza. Narušenie zloženia črevných baktérií má na naše zdravie veľký vplyv.

Tráviaci trakt človeka je domovom rozmanitej populácie rôznych baktérií. Súčasťou tráviaceho traktu je aj črevo, ktoré je na baktérie veľmi bohaté. Ak sa naruší bakteriálne zloženie v čreve, nazýva sa to dysbióza. Narušenie zloženia črevných baktérií má na naše zdravie veľký vplyv.

Baktérie v čreve dokážu tvoriť nielen zdraviu prospešné látky, ale aj toxíny. Ak sa naruší bakteriálne zloženie v čreve, začnú vo zvýšenej miere tvoriť látky, ktoré sú pre ľudské zdravie škodlivé. V čreve sa začne tvoriť pri bakteriálnej nerovnováhe viacej voľných radikálov. (Frye et al., 2015)


Ak nie sú voľné radikály v čreve zneškodnené, podporujú rôzne negatívne procesy. Napr. voľné radikály v čreve podporujú tvorbu zápalových látok. V dôsledku toho sa zvyšuje priepustnosť čreva. Tento fenomén sa nazýva syndróm deravého čreva.


V dôsledku zvýšenej priepustnosti čreva sa toxíny zo stravy, baktérií a pod. nadmerne dostávajú do krvného obehu. Všetky látky, ktoré sa nachádzajú v krvi sa môžu dostať aj do mozgu a tam spôsobovať problémy, napr. zhoršovať príznaky autizmu ( de Theije et al., 2011 ; Li et al., 2017 ). Samozrejme toxíny z čreva spôsobujú problémy nielen v mozgu, ale všade kde sa dostane krv s toxínmi z čreva.


Zvýšená tvorba voľných radikálov v čreve v dôsledku narušenia baktériálneho zloženia (dysbiózy), je jedna z najvážnejších príčin poškodenia črevnej sliznice a vzniku deravého čreva.


Príznaky deravého čreva sú napr. : - chronická bolesť kĺbov - chronická bolesť svalov - ťažkosti so sústredením - nafukovanie - migréna - zmeny nálad, depresia - nervozita - akné - ekzém - slabý imunitný systém - opakujúce sa infekcie močovo-pohlavného ústrojenstva - chronická únava - neznášanlivosť rôznych potravín (potravinová intolerancia, alergie) - a pod.


Pri deravom čreve a jeho príznakoch by sme sa mali snažiť o tieto 2 dôležité veci:

1. O obnovu črevných baktérií tak aby tieto baktérie netvorili látky poškodzujúce črevo

2, O zneškodnenie voľných radikálov, ktoré sa nadmerne tvoria pri zmene bakteriálneho zloženia a sú príčinou poškodenia čreva


Na toto vám môžu dobre poslúžiť probiotiká s protizápalovými a antioxidačne pôsobiacimi polyfenolmi MikroVeda LIFE 500 ml (abczdravia.sk). (Antioxidanty sú látky zneškodňujúce voľné radikály.)


Prebiotická vláknina ProvitalFiber https://www.abczdravia.sk/.../akcia-stastne-brusko-a... , ktorá obsahuje fermentované mirkovlákniny z 36 druhov ovocia a zeleniny. Tento výrobok je bohatý na prírodné antioxidanty a tlmí tak zápaly nielen v črevách. Navyšše podporuje rast zdraviu prospešných baktérií a bojuje proti dysbióze ako príčine mnohých zdravotných problémov.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

389 views0 comments

コメント


bottom of page