top of page

Existuje prírodný spôsob, ako riešiť to, aby sa nekazili zuby?

Zubný kaz je celosvetové ochorenie postihujúce všetky vekové kategórie a všetky skupiny obyvateľstva. Možno Vás to prekvapí, zubný kaz je najčastejším chronickým bakteriálnym ochorením minimálne v priemyselne vyspelom svete, a to napriek pokroku vo včasnej detekcii (detekcia je zisťovanie prítomnosti určitého javu) a liečbe.Na vzostupe je nielen výskyt zubného kazu, ale aj iných ochorení ústnej dutiny ako napr. paradontitída. Parodontitída je bakteriálna infekcia tkanív, ktoré podopierajú zuby. Dochádza k oddeleniu ďasien od zubu, a ak sa stav nelieči, vedie ku strate zubu. Okrem toho mnoho ľudí trápi zápach z úst nazývajúci sa halitóza.


Výskumom sa zistilo, že probiotiká majú pozoruhodnú schopnosť predchádzať zubnému kazu. Používanie probiotík pri udržiavaní zdravia ústnej dutiny obnovuje ústnu mikrobiálnu flóru (mikroflóru) a znižuje množstvo choroboplodných baktérií ako napr. Streptococcus mutans (Streptococcus mutans je baktéria podieľajúca sa na vzniku zubného kazu.), v zubnom povlaku a slinách. Chattopadhyay, I. et al. Can metagenomics unravel the impact of oral bacteriome in human diseases? Biotechnol. Genet. Eng. Rev. 39, 85–117 (2022).


Viem, že mnohí z Vás dlhodobo riešite tieto problémy, ktoré opisujem. Preto sme pripravili tento výrobok : Zubný prášok na čistenie zubov s probiotikami nazývajúci sa ProbioDent.

ProbioDent obsahuje 2 probiotické kmene a to Lactobacillus reuteri a Lactobacillus salivarius

Laktobacillus reuteri (L. reuteri ) dokáže tvoriť širokospektrálne antimikrobiálne látky, ktoré udržiavajú zdravú mikroflóru v ústach. L. reuteri potláča rast choroboplodných baktérií, ktoré sa podieľajú na vzniku paradontitídy.


Probiotické baktérie tým, že účinne znižujú baktérie zodpovedné za tvorbu zapáchajúcich plynov v ústach, pomáhajú udržiavať svieži a čistý dych a bránia zápachu z úst (halitóze).

Lactobacillus reuteri a Lactobacillus salivarius, pôsobia protizápalovo a pomáhajú udržiavať zdravie ďasien.


Lactobacillus Salivarius je prirodzený obyvateľ ústnej dutiny. Okrem toho, že je účinný v boji proti zápachu z úst, čistí prostredie úst a vyvára vyváženú ústnu mikroflóru. Toto je nevyhnutné pre udržanie zdravia ústnej dutiny. Ďalšou zložkou ProbioDent je hydroxyapatit vápenatý. Hydroxyapatit vápenatý je látka podobná zloženiu neživej časti zubov a kostí.


Je to všestranná a úplne bezpečná látka s mnohými výhodami pre zdravie ústnej dutiny ako napr.:

- prevencia zubného kazu

- zníženie citlivosti zubov

- bielenie zubov

- kontrola biofilmu v ústach


Zubnú pastu s hydroxyapatitom na čistenie zubov prvýkrát vyrobila NASA (Národný úrad pre letectvo a vesmír USA) ako opravný materiál pre astronautov, ktorí strácali minerály v zuboch a kostiach v dôsledku absencie ( absencia je neprítomnosť) gravitácie v roku 1970. Hydroxyapatit sa prirodzene nachádza v sklovine zuba.


ProbioDent skvele chutí, môžu ho používať aj deti a kúpiť si ho môžete tu:


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team


 

 

85 views0 comments

Comments


bottom of page