top of page

Doplácajú alergici a histaminici na to, že nevedia túto informáciu?

Updated: Oct 4, 2022

Kto by si chcel do tela dobrovoľne pustiť vírus? Predpokladám, že nikto z vás. A dôvod je asi ten, lebo všetkým z vás je nad slnko jasné, že vírus v tele je nebezpečný preto, že spúšťa zápaly s mnohými svojimi prejavmi. Vírus sa teda v tele správa prozápalovo. Dostáva telo do zápalového stavu, zápalu.

A teraz sa pozrime na histamín. Aj histamín je sprostredkovateľ zápalu. Pôsobí v tele prozápalovo. A tohto by si mali byť vedomí alergici a histaminici, ktorí trpia na to, že ich organizmus čelí vyšším dávkam histamínu. Telá týchto ľudí sú tlačené histamínom do zápalov.

Ak si poviete, že tu máme lieky - antihistaminiká, tak tieto lieky histamín z tela neodbúravajú (nedávajú preč), ale len bránia tomu, aby si ľudia cez vnemy ako svrbenie, opuch a pod. neboli vedomí že im histamín v tele robí "šarapatu". Tohto si je predpokladám vedomý len málo kto, koho trápia alergie či histamínová intolerancia.


A tak ľudia s alergiami či histamínovou intoleranciou vystavujú svoje telá pôsobeniu prozápalového pôsobenia histamínu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa týmto ľuďom časom pridružujú mnohé ďalšie zdravotné komplikácie.

A teraz čo s tým.


Ľudia vystavení pôsobeniu vyšších dávok histamínu by mali vedieť, že vitamín C pôsobí ako prirodzený regulátor histamínovej rovnováhy. Zvýšené hladiny histamínu v tele si vyžadujú vitamín C na kontrolu prozápalových účinkov histamínu! Táto informácia by mala byť pre alergikov a histaminikov posvätná.


Alergici a histaminici by mali užívať oveľa vyššie dávky vitamínu C, lebo ten reguluje prozápalové účinky histamínu v tele.

V našom e-shope stále prebieha akcia na dobre vstrebateľný vitamín C, ktorý nedráždi žalúdok, čo je u ľudí s alergiami a histamínovou intoleranciou neraz veľkým problémom.


Vitamín C si môžete kúpiť tu Vitamín C pufrovaný 60 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

544 views0 comments

Comments


bottom of page