top of page

Dobré správy od vás: Mohlo to tak rýchlo zafungovať?

19.7. 2023 mi napísala mamička mail, kde mi napísala ako sa snaží zmenou životosprávy pomôcť svojej dcére.

Dobré správy od vás: Mohlo to tak rýchlo zafungovať?

"Dobrý deň pán Medveď, po covide celá rodina (môj manžel, ja, dnes už 3 ročný syn a 5 ročná dcéra - Sandra ) sme bývali častejšie chorí, imunita bola oslabená. Urobila som veľké zmeny v stravovaní, prestali sme kupovať sladkosti, zredukovali sme pečivo, prestali sme kupovať bielu múku, klasický cukor. V špajzi pribudol poctivý med od včelára. Do tej doby som stále varila, dnes varím ale ďaleko viac. Vyhýbame sa vysoko priemyselne spracovaným potravinám. Náš jedálniček je bohatý na ovocie, zeleninu. Tú konzumujeme denno denne. Neviem či existujú detí ktoré za celú zimu zjdeli viac ovocia. V lete sa snažím kupovať dostupnú zeleninu bez pesticídov. Často mávame bryndzu (100 % z ovčieho mlieka nepasterizovanú), kyslú kapustu, strukoviny, mikrozeleninu. Ak sa pečie tak použijem špaldovú muku, robievam sem tam palacinky a lievance, ktoré doprajem deťom namiesto keksíkov, cukríkov a pod. (tie dostanú raz za čas od babky...). Pečivo nekupujeme v obchode, doma nám pečiem kváskový chlieb s rôznymi semienkami (lanové, chia, slnečnica). Nepijeme sladené vody, len čistú, čaje sladím medom, agáve sirupom. Ako prílohu si dáme zemiaky, ryžu (čo najmenej ošistenú), kuskus, bulgur, bataty, celozrnné alebo semolinové cestoviny, ovos. Obľúbená je v mojej kuchyni aj kurkuma pridávam ju do jedál (aj do palaciniek) Každé ráno sme si celú zimu davali po bobulkach mrazeného rakytníka, po lyžici kvalitného rybieho oleja a 5 vstrekov M33+ . Počas leta sa samozrejme trochu aj povoli, nech to nie je len o zákazoch, sem tam deťom kúpime zmrzlinu, na výlete si dajú džúsik. Doma sa varí menej, snažím sa ale každý deň dbať aby bolo ovocie, sladkosti z obchodu sú stále zakázané. Rybí olej už neužívame, snažíme sa čerpať vitamín D zo slniečka. Každý deň trávime vonku.


Dcéra nám nastúpila do škôlky neskôr ako iné deti, mala 4,5 roka. (do toho času bola vážnejšie chorá 2krát - rotavirus, dutiny. Inak žiaden sopeľ, kašeľ, nevedeli sme poriadne čo je choroba. Antibiotiká deti nebrali ešte ani raz, syn bude mať 4 roky).

Do škôlky začala dcéra chodiť v apríli minulého roka. Teraz má čerstvých 6. Držala sa veľmi pekne, mali sme pár soplíkov. Obstáli sme to bez lekára. Tento rok boli ochorenia častejšie, nádcha za nádchou. Stále som bola pozitívne naladená, vravím si že naša životospráva ju podrží, že to prejde. Dávku rybieho oleja som zvýšila, sladkosti zo školky ktoré dostávala skončili v koši ale sopeľ sa vracal. Ak niečo na ňu liezlo, nechali sme ju doma až kým nebola úplne fit. Nešla do kolektívu oslabená. Doma bola aj 2,5 týždňa. Samozrejme hneď ako niečo priniesla dva dni na to mal sopeľ aj mladší syn. V tom čase sme obmedzili športové aktivity (radi chodíme lyžovať, korčulovať, na turistiku). Veľmi často chodievame von na prechádzky, keďže viem že aj to patrí k zdravej životospráve. Skúšali sme všetko možné ale stále niečo prišlo.


Veľakrát som odporúčala známym aby vás kontaktovali, keď majú problém. Čítala som denno denne vaše príspevky na FB a tak som objednala deťom Lactoferin ako SOS, Immuse a For imun. Najskôr len Lactoferin, na nový rok obaja ochoreli, po roku aj s horúčkami, silný kašeľ. Obstáli sme to opať bez lekára, inhalovali obaja, dávali sme Lactoferin. Týždeň po tom čo už boli fit dcéra opať priniesla sopeľ. Úprimne bola som už zúfala....to nie je možné že sa človek toľko snaží, venuje tomu toľko času a sme na tom ako tí, ktorí sa o seba vôbec nestarajú.

Začala som teda dávať aj Immuse aj For imun, máme druhé balenie. Prišlo menej naročné obdobie, dcéra vydržala aj dlhšie v škôlke, absolvovala plavecký kurz s vynechaním len jednej hodiny. Ostali sme brať Immuse ďalej rovnako ako M33. V prípade začínajúcej choroby som hneď začala podávať lactoferine.


Choroby síce boli (raz za 2 týždne) ale nejako sme sa vždy dostali do fit kondície – čo znamená pre mňa žiaden sopeľ, kašeľ, bolesť hrdla. Na konci júna sme absolvovali dovolenku v Turecku, na ktorú išli obe deti nachladené, dcéra sa opäť začala sťažovať na bolesť hrdla, začala mať záchvaty kašlu. Dávala som zvýšené dávky immuse + lactoferine + M33 + 100 % rakytníkovú šťavu.


Na dovolenke to trochu utíchlo, keď sme prišli domov sa to vrátilo, už aj syn skončil s horúčkami, zapálenými očami. Dcéra stále každé rano veľmi kašle. Pri prvej prechádzke vonku už doma mala alergickú reakciu na kosenie, mala začervenané celé oči, ktoré ju svrbeli, to sme mali asi 3krát. Ani už nechcem nahlas vysloviť či sa nepasujeme aj s nejakou alergiou ktorú sme nikdy na nič nemali.


Momentálne skrz kašľa inhalujeme vincentku každý deň, stále berie Immuse (ten berie bez prestávky od toho februára) + M33 (ten berie vyše roka nonstop). Začínam byť už zúfalá. Máme tu leto, plánujeme kopec výletov a nejako sa nevieme už mesiac dostať z toho začarovaného kruhu. Stále nie sme vo fit kondícii.


Manžel trvá na vyšetrení u lekára, v čom som ja tak trochu skeptická. Ak sme niekedy na nejakom vyšetrení boli, dostali sme len sirup na kašeľ, ďalší sirup na rozriedenie hlienu. Ak sme ich neužívali či užívali, výsledky neboli tak rozdielne. Na čas možno ustáli ale neriešilo to základ problému a to prečo sme chorí. Som skôr za to udržiavať telo zdravé ako ho stále liečiť.


Žiaľ momentálne sme v situácií kedy musím liečiť a neviem už ako. Prosím vás pán Medveď viete nám poradiť, čo by ešte mohlo pomôcť, čo robím zle? Máme za sebou náročný rok, toľko zmien v stravovaní, xy hodín strávených v kuchyni, kopec doplnkov, toľko snahy a odhodlania som mala urobiť maximum, stále som verila (a verím že ešte verím...) že sme len to čo jeme a ako sa o seba staráme....a momentálne sme na tom ako deti rodičov ktoré sú kŕmené fastfoodom a chipsami.

Prosím, poraďte nám.

ĎAKUJEM

S pozdravom K. K."


Dcére som odporučil tieto doplnky

M33+ sprej užívala tiež M33+ ústny sprej 50 ml (abczdravia.sk)

A zmenu stravy na nízko-sacharidovú.


Odpoveď mi prišla 9.8.2023:

"Keď už píšem musím sa pochváliť so Sandrou, tá asi po týždni a niečo, ráno zo dňa na deň prestala kašľať. Neberie žiaden sirup na alergiu. Len doplnky od vás. Utlmilo sa to ešte predtým ako sme kúpili novy matrac, keďže náznak bol, že by to mohla byť reakcia na roztoče. Pár dní dozadu som ju ráno počula trochu pokašlať, boli sme po návšteve jaskyne, možno len náročný výlet. Potom opäť bez kašľa, mám chuť skákať meter dvadsať.

Zvedavá som ešte na to ako začne školský rok a nastúpime do kolektívu. Vo veľkej miere sa jej vrátila chuť do jedla, často kričí že je hladná. Mohlo to takto rýchlo zafungovat? "

Mamičke gratulujem ku skvelej práci. Úžasne ako je matka ochotná hľadať riešenie pre zdravie svojich detí.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

272 views0 comments

Comments


bottom of page