top of page

Chcete sa vedieť dobre zbavovať toxínov?

Toto by ste mali vedieť, že je potrebné pre správnu detoxikáciu.

Toto by ste mali vedieť, že je potrebné pre správnu detoxikáciu.

Naše telo je vystavované neustálemu prílevu toxínov. Zdrojom toxínov sú: - konzervanty - lieky - chemikálie zo životného prostredia - ťažké kovy - zle fungujúce črevo - a pod.


Zbavovanie sa toxínov prebieha v tele neustále. Inak by sme neprežili. Ak sa naruší vylučovanie toxínov z tela von, toxíny v tele spúšťajú zápalové procesy a podieľajú sa na vzniku chorôb. Napr. Americká kardiologická spoločnosť uznala záťaže ťažkými kovmi ako rizikový faktor kardiovaskulárnych ochorení! Americká kardiologická spoločnosť vyzýva aby sa ťažké kovy brali ako niečo, čo poškodzuje cievy (Lamas a kol., J Am Heart Ass. 2023; 12: e029852). K tomuto vyhláseniu došlo na základe vedeckých štúdií. Údaje zo štúdií poukázali na spojenie medzi olovom, kadmiom a arzénom a ochorením ciev, ischemickou chorobou srdca a mŕtvicou, srdcovým zlyhaním. Ak sa záťaže ťažkými kovmi podieľajú vzniku srdcovocievnych ochorení a oficiálne to uznala Americká kardiologická spoločnosť je možné, že sa to v USA bude aj oficiálne merať a možno o 50 rokov to príde aj k nám.


Je dobré že aj oficiálne uznávané autority začínajú poukazovať na to, čo alternatívne orientovaná časť ľudí venujúca sa zdraviu poukazovala už dávno.


Zbavovanie sa toxických látok je nevyhnutné pre dobré udržanie zdravia. Toxíny sú rovnakým spúšťačom zápalov ako vírusy či baktérie. Na rozdiel od baktérií a vírusov toxíny pôsobia síce pomaly ale dlhodobo. Preto sa im nevenuje takmer žiadna pozornosť oficiálnej medicíny, ale aj veľkej časti populácie.


Zbavovanie toxínov v tele prebieha vo viacerých krokoch a posledný krok tohto procesu odbore nazývajúceho sa BIOTRANSFORMÁCIA je mimoriadne energeticky náročný krok. Vyžaduje si veľa energie, ktorá sa tvorí v mitochondriách.

Bez energie sa telo zle zbavuje toxínov.


Mnohí viete, že mitochondrie sú bunkové elektrárne. Sú to časti buniek, kde prebieha výroba energie pre bunku. Nato aby zbavovanie toxínov bolo plynulé a dobré, musia dobre fungovať mitochondrie a výroba energie v nich. Ak sa výroba energie naruší, naruší sa zbavovanie toxínov a telo sa vystavuje vplyvu zápalových látok.


Nato aby mitochondrie dobre fungovali potrebujú okrem iného aj hormóny štítnej žľazy! Hormóny štítnej žľazy: - podporujú mitochondriálnu regeneráciu - podporujú tvorbu mitochondriálnej DNA (mitochondrie majú svoju vlastnú DNA - genetickú informáciu) - riadia uvoľňovanie energie z mitochondrií do bunky


Bez správnej funkcie a dostatočnej tvorby hormónov štítnej žľazy mitochondrie dobre nefungujú a môže sa narušiť aj zbavovanie toxínov.


Nato aby vám dobre fungovala štítna žľaza potrebujeme nielen jód. O jóde vie snáď každý, že je potrebný na tvorbu hormónov štítnej žľazy. Zároveň viete, že u nás je jódu nedostatok a podľa WHO až 56,9% Európanov má príliš nízky príjem jódu.


Pre správne fungovanie štítnej žľazy sú potrebné aj ďalšie živiny: 1, selén - bez dostatočného zásobovania tela selénom nebudú fungovať enzýmy potrebné na tvorbu hormónov štítnej žľazy. Pre tvorbu enzýmov je najvhodnejšia forma selénu ako seleničitan sodný. Selén metionín na to vhodný nie je. 2, Tyrozín je aminokyselina, ktorá tvorí základ pre tvorbu hormónov štítnej žľazy. Zápaly v tele narúšajú túto aminokyselinu a jej narušenie vedie k nedostatočnej tvorbe hormónov štítnej žľazy. 3, Myo-inozitol sa podieľa na tvorbe hormónov štítnej žľazy a aj na tom, aby hormóny štítnej zľazy dobre komunikovali s bunkami. 4, Aswaganda chráni a zlepšuje funkciu štítnej žľazy. Zvyšuje tvorbu hormónov štítnej žľazy, keď je činnosť štítnej žľazy nedostatočná. U ľudí s normálne fungujúcou štítnou žľazou jej funkciu nezvyšuje, čiže je bezpečná.


Všetky tieto uvedené živiny potrebné pre správnu činnosť štítnej žľazy vrátane jódu nájdete vo výrobku Thyrofit PLUS. Tento výrobok je úplne bezpečný pre užívanie aj pre tých čo užívajú umelé hormóny. V akcii si Thyrofit PLUS môžete kúpiť tu Akcia 2x ThyroFit PLUS (abczdravia.sk).


A aké sú prejavy nedostatočnej funkcie štítnej žľazy? - náhly prírastok hmotnosti - suchá a šupinatá pokožka - vypadávanie vlasov, mihalníc - únava - problémy s koncentráciou a pamäťou - zápcha - telesná teplota je nižšia ako 36,6 ° C - pocit chladu - vyčerpanie a nespavosť zároveň - nízka srdcová frekvencia, niekedy nepravidelná - nízky krvný tlak, ale možný je aj vysoký krvný tlak - nevysvetliteľné zvýšenie cholesterolu - lámanie nechtov - opuch tváre - zachrípnutosť - bolesť kĺbov - depresívna nálada - úzkosť - zábudlivosť - strata libida - u detí väčších detí napr. aj bolesti bolesti brucha, zápcha s bolestivou stolicou a dieťa nechce chodiť na záchod - citlivosť na svetlo a hluk - impulzívne konanie


Pri týchto prejavoch by ste mali venovať pozornosť aj štítnej žľaze.


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com


529 views0 comments

Comentários


bottom of page