top of page

Ako nebyť unavený a vyčerpaný pri strese?

Updated: Jul 10, 2023

Stres je podľa slovníka slovenského jazyka definovaný ako súbor podnetov nadmerne a nepriaznivo zaťažujúcich organizmus v duševnej a telesnej oblasti. Stres je záťaž pre organizmus.

Ako nebyť unavený a vyčerpaný pri strese

Mozog sa pri strese nadmerne vyčerpáva a prestáva dobre riadiť telo.

Stres zároveň zvyšuje výdaj energie. Chronický stres zvyšuje energetický výdaj v tele o 10-35% nad normál bežného života, nepoznačeného stresom. Preto veľa ľudí poznačených stresom komunikuje straty energie cez tieto slová: - už nevládzem - som zúfalá - mám toho dosť - som unavená - nič sa mi nechce a pod.


Nadmerná strata energie pri strese je výsledkom nielen toho že stres samotný odbúrava veľa energie ale aj aktivácia imunitného systému, je energeticky veľmi náročná (preto sú ľudia pri chorobe unavení).


Pre dobré zvládanie stresu je preto veľmi dôležité nesústrediť sa len na mozog, nervový systém, psychiku ale aj na imunitu. Ak sa nerieši zápalová reakcia imunity pri strese, nevieme vyriešiť nadmerné straty energie. Preto by sa mali robiť také opatrenia ktoré ovplyvňujú nielen nervový systém ale aj imunitu.


Veľmi dobrou kombináciu je Pokojná myseľ (abczdravia.sk), ktorá znižuje stresové reakcie, uvoľňuje napätie v nervovom systéme a zároveň neznižuje schopnosť sústrediť sa (neutlmuje psychiku). Dôležité je podávať aj látky ovplyvňujúce imunitu ako Long Vida kurkumín, ktorá potláča nadmerné zápalové reakcie a zároveň chráni mozog (Long Vida dokázateľne preniká do mozgu) a Kvercetin komplex, ktorý bráni neprirodzeným zmenám imunitných reakcií, ktoré pri dlhodobom strese vznikajú a vedú ku chronickým zápalom - Kvercetín komplex 60 kapsúl (abczdravia.sk), LongVida® optimalizovaný kurkumín 60 kapsúl (abczdravia.sk).


Ovplyvňovanie nervového systému a imunity vytvára podmienky na dobré zvládanie stresu bez vzniku únavy, vyčerpania a chráni telo pred vznikom chronických zápalov a veľkej náchylnosti na infekcie.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

281 views0 comments

Comentarios


bottom of page