top of page

HOUSE Balance

  • Prirodzený a jemný k pokožke

  • Obsahuje 16 kmeňov mikroorganizmov

  • Dĺžka trvanlivosti (6 mesiacov po otvorení)

  • Ekonomický, pred použitím sa môže zriediť vodou

  • Svetlá farba zabraňuje vzniku škvŕn a umožňuje širokú škálu aplikácií

  • Ovocná svieža vôňavegánsky100% prírodný a absolútne udržateľný (bez chemikálií)

  • Plne biologicky odbúrateľný a organicky certifikovaný

Mikrobiologický čistič MikroVeda HOUSE Balance produkt pre domácnosť a záhradu sa v zásade môže používať na všetky povrchy, podlahy, ktoré môžu byť aspoň dočasne vlhké alebo mokré a vyžadujú pravidelné alebo jednorazové čistenie a starostlivosť.

MikroVeda HOUSE Balance sa aplikuje pomocou bežne dostupnej sprejovej fľaše alebo sa zmieša s vodou v nádobe alebo vo vedre.

Pretože ide o mikrobiotický koncentrát, môže sa ďalej zriediť vodou.

Napríklad v domácnosti sa používa na odstránenie pachov a prachu. Vďaka antistatickému účinku sa nové nečistoty opäť tak rýchlo nepriťahujú k povrchom.

Vhodné napríklad na čistenie nábytku, podláh, príborov, odtokov, septikov a iných.Použitie v domácnosti

Všeobecné čistenie povrchov

Zmiešajte 20 ml MikroVeda BALANCE HOUSE a 300 ml studenej vody do fľaše z rozprašovačom   a nastriekajte na vlhkú čistiacu handričku.

 

Odstránenie odolných nečistôt

Odolná špina sa nastrieka priamo neriedeným MikroVeda BALANCE HOUSE. Následne nechajte pôsobiť 2 minúty a utrite vlhkou handričkou.  V prípade potreby utrite suchou handričkou. MikroVeda BALANCE HOUSE odporúčame použiť aj ako univerzálny čistič na čistenie silne znečistených sklokeramických platní, varných dosiek, rúr alebo grilov vďaka špeciálnemu efektu štiepenia tuku.

 

Dlhšia trvanlivosť ovocia

Ovocie môžete postriekať buď koncentrovaným roztokom, ľahko rozriedenou MikroVedou HOUSE Balance s vodou alebo umyté v miske v pomere 10 ml na 1 liter vody.

 

Komplexný čistiaci prostriedok v kuchyni

MikroVeda HOUSE Balance sa dá tiež použiť ako čistiaci prostriedok v kuchyni. Nastriekajte na znečistené povrchy a nechajte mikroorganizmy, aby vykonali svoju prácu za pár minút. Potom ho môžete utrieť navlhčenou utierkou.

 

Náhrada oplachovania, starostlivosť o riad a príbory

MikroVeda HOUSE Balance sa pridáva ako prostriedok na oplachovanie. Môže byť náhradou za leštiaci prostriedok alebo na ďalšie ošetrenie postriekaním a doleštením vlhkou handrou.

 

Na umývanie

Zmiešajte 10 ml MikroVeda HOUSE Balance s 5 litrami vody s maximálnou teplotou 40 ° C a použite ako bežnú vodu na umývanie.

 

Osvieženie obuvi a textílií

 Zmiešajte 40 ml v 1 litri vody (postriekaním textílií a vnútorných častí topánok alebo utieraním vonkajšej časti topánok).

 

Pranie bielizne

Znížte množstvo pracieho prostriedku na polovicu doporučenej dávky a do práčky pridajte k praciemu prostriedku 15 ml MikroVeda HOUSE Balance.

 

Na odstránenie zápachu

Dokonca aj nepríjemné pachy je možné účinne odstrániť pomocou MikroVeda HOUSE Balance. Mnohé takzvané zlepšovače vzduchu v miestnosti maskujú existujúce pachy iba chemicky alebo svojim antibakteriálnym účinkom narúšajú prirodzenú rovnováhu mikrobiómu.

Pri nepríjmených zápachoch nastriekajte do miestnosti MikroVeda HOUSE Balance zmiešaný v pomere 1 : 1 s vodou.

 

Na odstránenie roztočov a organických zvyškov v posteli

Postriekajte matrace a posteľnú bielizeň, aby ste odstránili alebo znížili roztoče a organické zvyšky, ako sú napríklad šupiny kože.

 

Na odstránenie plesní

Postrek je ideálny aj na plesne, ktorú sú účinne eliminované. Príčinu vlhkých stien alebo tepelných mostov je však potrebné odstrániť, aby sa predchádzalo ďalšiemu vzniku plesní. Vhodné je tiež pravidelné vystriekanie sprchového priestoru. Kvasinky (huby) prítomné v MikroVeda HOUSE Balance kolonizujú citlivé uzavreté oblasti a znižujú nežiadúci obsah plesní. Pri prvom použití sa odporúča miesta napadnuté plesňou v sprche očistiť antibakteriálnym prostriedkom a po opláchnutí čistou vodou utrieť dosucha a následne nastriekať neriedený MikroVeda HOUSE Balance.

 

Upchaté a zapáchajúce odtoky

Po nastriekaní sú odtoky kolonizované pozitívnymi mikroorganizmami a zabránia hnilobných a zapáchajúcim procesom. Baktérie navyše bránia korózii.

 

 

Použitie pre starostlivosť o telo

 

Kúpele nôh

Udržujte svoj mikrobióm najmä na miestach, ktoré sú v každodennom živote obzvlášť namáhané.

Kúpeľ na nohy s MikroVeda HOUSE Balance pomáha odstraňovať zápach a starať sa o chodidlá. Pridajte 50 ml MikroVeda HOUSE Balance do 5 litrov vody pri maximálnej teplote 40 ° C a vychutnajte si niekoľko minút kúpeľ nôh.

 

Prísada do kúpeľa

MikroVeda HOUSE Balance sa dá použiť aj ako prísada do kúpeľa. Na tento účel je treba do vane, kde ste napustili čistú vodu (približne 150 litrov), pridať 200 ml MikroVeda HOUSE Balance. Po pridaní dobre premiešajte.

Pri pridávaní MikroVeda HOUSE Balance sa treba vyhnúť ďalším prísadám do kúpeľa, ktoré ohrozujú zdravé mikrobiotické prostredie. Uistite sa, že teplota vody je 36-38 °C a neprekračuje 40 °C.

 

Na umývanie rúk, napríklad po použití WC

Nastriekajte na každú ruku a dôkladne rozotrite.

 

 

Použitie v záhrade a pri rastlinách

 

Ako potrava pre rastliny

MikroVeda HOUSE Balance ponúka cenné kmene mikroorganizmov, ktoré sú tiež dobré pre rastliny. Posilnite svoje (izbové) rastliny a postriekajte ich s roztokom 20 ml MikroVeda HOUSE Balance zriedený v 1 litri vody. Obsiahnuté fotosyntetické baktérie využívajú slnečnú energiu a teplo na vytváranie užitočných látok z organických materiálov. Látky, ktoré vyrábajú, obsahujú aminokyseliny, nukleové kyseliny a bioaktívne látky, z ktorých má úžitok aj rastlina.

 

Na revitalizáciu pôdy

Vďaka baktériám, ktoré obsahuje MikroVeda HOUSE Balance, sa dá použiť aj na revitalizáciu pôdy. Pridajte 20 ml do 1 litra zavlažovacej vody.

 

Na aktiváciu kompostu

Na aktiváciu kompostu tiež pridajte 20 ml do 1 litra vody. Vodu vylejte na kompost.

 

 

Skladovanie

Po otvorení sa má MikroVeda HOUSE Balance spotrebovať do približne 6 mesiacov. Tvorba oxidu uhličitého môže vo fľaši spôsobiť mierny pretlak. Po odobratí tekutiny fľašku mierne stlačte v strede, aby ste udržali čo najmenej vzduchu vo fľaši, a tým podporili dobu použiteľnosti. Pre správne uskladnenie uchovávajte fľašu na tmavom a chladnom mieste (bez mrazu): Optimálne + 8 - 25 ° C a neprístupné deťom.


  • Možné kombinovať s akáciovou vlákninouNAKUPOVAŤHOUSE Balance
bottom of page