top of page

Lyzín, zinok a vitamín C

  • Bez lepku, mlieka, laktózy

  • Je tiež vhodný pre alergikov, osoby s autoimunitnými ochoreniami a ľudí s poruchami imunity

  • U osôb s častými infekciami herpesu sa odporúča lyzín užívať vo vyšších dávkach 2g/dospelú osobu po dobu niekoľkých mesiacov


Dávkovanie:

Deti 1-3 roky: 1/2 kapsuly denne

Deti 3-8 rokov: 1 kapsula denne

Deti 8-12 rokov: 1 1/2 kapsule denne

Deti od 12 rokov a dospelí: 2-4 kapsuly denne


Možný príjem lyzínu vzhľadom na vek a hmotnosť detí:

1 - 5 rokov: 58 mg lyzínu/kg hmotnosti dieťaťa

6 - 12 rokov: 44 lyzínu/kg hmotnosti dieťaťa


Užívanie:

Užívajte nalačno. Ak to nie je možné, užite spoločne s jedlom. Produkt je tiež možné kombinovať s inými výživovými doplnkami. U detí, ktoré nevedia kapsuly prehĺtať, vysypte odporúčanú dávku z obsahu kapsuly do vody alebo iného nápoja, rozmiešajte a nechajte vypiť.

Neužívať spolu s probiotikami a so selénom. Ak sa užijú probiotiká alebo selén ráno na lačno, Lyzín sa užíva buď po jedle alebo 15-30 minút po užítí probiotík alebo selénu.


Kedy sa užíva Lyzín:

-      Pri častých herpesoch

-      Pri pásovom opare

-      Pri aftách


Doplňujúce informácie:

V prípade nízkeho alebo nedostatočného príjmu živočíšnych bielkovín, najmä u osôb, ktoré prijímajú prevažne rastlinné bielkoviny, môže byť v organizme lyzín deficitný. Lyzín súperí v tele s arginínom (oba patria do skupiny základných stavebných jednotiek bielkovín, ktoré si telo nevie samé vytvoriť a musí ho prijímať zvonku). Arginín je antagonista lyzínu, potláča jeho účinky. Je bohato zastúpený v rastlinných bielkovinách (hojne v pšenici) a môže vo vyššie uvedených situáciách vytvárať nedostatok lyzínu napríklad pre imunitné reakcie.Z tohto dôvodu je možné užívať lyzín i preventívne (1-4 kapsuly u dospelej osoby denne).


Upozornenie:

Denná dávka lyzínu nad 3 gramy môže ovplyvniť zrážanlivosť krvi. Z tohto dôvodu je vhodné pred plánovanými operáciami dennú dávku znížiť alebo užívanie lyzínu dočasne prerušiť.NAKUPOVAŤ
Lyzín, zinok a vitamín C
bottom of page