top of page

Zo zúfalstva do nadšenia - nosné mandle sa zmenšili a dieťa nemuselo ísť na operáciu!

Updated: Mar 1, 2023

7.11.2022 mi prišiel od jednej z vás nasledovný mail:

"Neviem, či si budete pamätať náš telefonát ešte z leta. Volali sme ohľadom môjho a dcérinho zdravia ( hlavne opakujúce sa infekty) . Rok 2022 bol pre ňu a rovnako pre nás po zdravotnej stránke veľmi náročný. Odvtedy sa jej polepšilo akurát v priebehu leta . V lete som jej dala urobiť kompletné výtery aj rozbor krvi. Zistilo sa, že prekonala mononukleózu a z krvi jej taktiež zistili pľúcne chlamýdie. Doktorka ju následne v septembri liečila antibiotikami, ktoré pravdepodobne nezabrali, pretože ten istý priebeh choroby sa jej zopakoval hneď asi dva týždne po dobratí ATB a stále sa jej opakuje. Zajtra ideme opäť na odber krvi , kvôli tým chlamýdiám. V podstate od konca roka 2021 sa nejdeme dať zdravotne do poriadku . Krčná doktorka jej naordinovala vybrať nosnú mandľu a zrezať aj z krčných mandlí. Dcéra má 7 rokov, keď je chorá trápi ju vždy najprv zvýšená teplota , nádcha a hlavne úplne silný kašeľ, dcéra je aj alergik (pele tráv).

Pri chorobe sa snažíme vždy zvýšiť odporúčané denné dávky vitamínov , ktoré bežne užíva zinok, vitamín C, D , omega mastné kyseliny, imunko, probiotiká . Snažíme sa, aby jej strava bola vyvážená, hlavne po mononukleóze sa snažíme dodržiavať prísnejšie stravu . Rada by som sa s vami poradila , čo by ste nám odporučil vy, či už z vašich produktov, alebo nejaké rady ohľadom zdravia , čo hovoríte na to , že jej odporučili výber mandlí. Ako by sme mohli posilniť celkovo imunitu a pečeň po mononukleóze. Doktorka nám neponúka alternatívy, dookola tie isté sirupy a lieky, ktoré evidentne problémy neriešia, preto sa obraciam na vás s prosbou o radu."


Mladej mamičke som napísal aké doplnky jej odporúčam užívať a ukázal som jej ako má zmeniť stravu.


12.2.2023 mi od nej prišiel mail s takýmto obsahom:

"Dobrý deň, pán Andrej. Tak po vyše dvoch mesiacoch sa vám chcem pripomenúť a pochváliť s našimi výsledkami, ktoré sme dosiahli hlavne vďaka vám. V predošlých e-mailoch som vám písala o dcériných opakujúcich sa chorobách , posledný rok nebol mesiac , kedy by si neprešla nejakým infektom, aj po ATB liečbe, na ktorú už nereagovala jej bolo naordinované krčnou lekárkou , že nosná mandľa musí ísť celá von a z krčných mandlí bude treba orezať . Práve v tom čase som sa na vás nakontaktovala a poradil ste nám zmenu stravovania, odporučili ste nám doplnky stravy. Od toho času sme sa snažili dodržiavať všetko podľa vašich odporúčaní. Odvtedy prešlo presne 12 týždňov a dcéra nebola ani raz chorá a nielen to, každé ráno, aj mimo choroby ju trápilo, že bola po zobudení zahlienená a celé ráno prekýchala. Teraz je úplne fit, až tomu neverím, že obdobie zimy prekonala bez choroby. Ale hlavne čo vám chcem napísať a poďakovať, že vďaka vám sme sa vyhli operácii mandlí, minulý týždeň sme boli na kontrole ORL, na marec mala už dcéra termín operácie, keď sme prišli doktorka sa nás pýtala ako sa dcéra má od poslednej návštevy, pýtala sa nás aké lieky berie k dnešnému dňu, tak som jej hovorila, že sme úplne bez choroby a lieky žiadne, že berieme len doplnky stravy. Potom ju vyšetrila a ja som myslela, že vyletím od radosti, keď povedala, že nie je žiaden dôvod na vyberanie, že mandle sú zmenšené, žiadne zahlienenie a nech sestrička zruší termín operácie. Ani vám neviem opísať ten pocit, hneď som si spomenula na vás, že vám musím napísať a poďakovať. To čo robíte má naozaj veľký zmysel, robte to aj naďalej . Keď si pomyslím , ako sme sa vyše roka trápili s chorobami a ani obvodná doktorka, ani alergologička , ani krčná nám nevedeli pomôcť, predpisovali dookola ATB a lieky a potom, stačili dva mesiace podľa vašich odporúčaní a dcére sa tak veľmi polepšilo a nám všetkým okolo nej, keď ju vidíme ako sa konečne netrápi teplotami, kašľom. Som vám naozaj veľmi vďačná, pre nás bol asi najviac kľúčovým M33+ ústny sprej 50 ml (abczdravia.sk) a hlavne Kvercetín komplex 60 kapsúl (abczdravia.sk) aj to, že sme začali prijímať vyššie dávky doplnkov, ktoré sme dovtedy prijímali v oveľa nižších dávkach. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujeme a želáme pekný deň."


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


5,534 views0 comments

Comments


bottom of page