top of page

Zázrak prírody pre náš imunitný systém. Praktické tipy ako ho použiť pri niektorých problémoch.

Laktoferín je zázrak prírody podporujúci našu imunitu. Vo veľkom množstve sa nachádza v materskom mlieku, ale aj na miestach v tele, kde je potrebná rýchla a účinná ochrana pred vonkajšími hrozbami - patogénmi. Laktoferín má schopnosť podporovať imunitný systém v prípade potreby a zároveň potláčať zápalové reakcie, ktoré môžu byť pre telo škodlivé. V čreve laktoferín podporuje rovnováhu medzi črevnými baktériami.

Zázrak prírody pre náš imunitný systém. Praktické tipy ako ho použiť pri niektorých problémoch.

Kde sa v tele laktoferín najviac nachádza?

Laktoferín sa v malom množstve nachádza v slinách, slznej tekutine, sperme, pankreatickej šťave, žlči, hliene z priedušiek, nosa, čriev a vagíny. Nachádza sa najmä v slizniciach, kde spolu so zložkami vrodeného imunitného systému poskytuje ochranu pred patogénnymi mikroorganizmami.


Bunky vrodeného imunitného systému (neutrofilné granulocyty) ktoré tvoria viac ako polovicu bielych krviniek, sú tiež schopné tvoriť laktoferín. Tieto bunky imunitného systému obsahujú v sebe laktoferín a môžu ísť na miesto infekcie a tam uvoľňovať laktoferín. Počas infekcie sa v mieste infekcie výrazne zvýši hladina laktoferínu v krvi.


Laktoferín je vedecky skúmaný viac ako ako 60 rokov pre jeho pozitívny vplyv na imunitný systém. Prvá dôležité použitie laktoferínu získaného z kravského mlieka bolo v dojčenskej výžive. Laktoferín reguluje vrodený aj adaptívny (učenlivý) imunitný systém.


Tipy ako použiť laktoferín pri niektorých problémoch:

1, Helicobakter.........200 mg denne po dobu 12 týždňov dokáže znížiť množstvo baktérií v žalúdku. Pri infekcii Helicobacter môžete laktoferín kombinovať s - Betaglukan BOOST (abczdravia.sk)


2, Zápal ďasien. Viaceré štúdie dokazujú pozitívny vplyv laktoferínu na zdravie ústnej dutiny. Zápal ďasien sa zlepšil u dospelých, ktorí si trikrát denne v ústach rozpustili tablety laktoferínu počas 12 týždňov. Laktoferín má antimikrobiálnu aktivitu proti orálnym (v ústach žijúcim) patogénom.


Tip ako to urobiť. V kvalitnom olivovom oleji rozpusťte laktotoferin a zmiešajte s Vitamín D3K2 Medveď natural (abczdravia.sk).

Vitamín D3 tiež pôsobí na ďasná protizápalovo a masírujte ďasná olejom s vitaminom D3 a laktoferínom.

Na obnovu ústnej mikroflóry používajte M33+ ústny sprej 50 ml (abczdravia.sk)


3, Veľkým problémom v boji proti bakteriálnym infekciám je dnes vznik odolných kmeňov baktérii na rôzne lieky vrátane antibiotík. Laktoferín má vplyv na viaceré druhy zdraviu škodlivých baktérií (Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes a Klebsiella pneumoniae), ktoré sú odolné voči antibiotikám. Laktoferín môže tiež zvýšiť účinky antimikrobiálnych a antibioticky pôsobiacich liekov. Laktoferín tiež zvyšuje aktivitu látok tvorených vrodeným imunitným systémom ako napr. lyzozým a sekrečný imunoglobulín A (sIgA). Doteraz sa nezistila, žiadna baktéria, ktorá by si dokázala vybudovať imunitu voči laktoferínu.


Laktoferín si v akcii môžete kúpiť tu Akcia 2x Lactoferin (abczdravia.sk).


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

459 views0 comments

Comments


bottom of page