top of page

Zápalové ochorenia ďasien - riziko nielen pre ústnu dutinu!

Updated: Apr 18, 2023

Zápalové ochorenia v ústnej dutine patria k tým ochoreniam, ktorým väčšina ľudí nevenuje veľkú pozornosť. Neviem prečo je to tak, ale ľudia, pokiaľ to nie sú vyrážky na tvári u žien alebo už neznesiteľná bolesť, zdravotné problémy zľahčujú alebo podceňujú. Zdravotné problémy v ústnej dutine, pokiaľ sa nejedná o bolesť zubov patria k najviac podceňovaným zdravotným problémom.

Pritom pri zápalových ochoreniach v ústnej dutine (parodontitída) zápalove bunky a poslovia zápalu, ktoré sú pri zápale tvorené, sa dokážu premiestňovať do iných častí tela a buď: - spúšťať zápaly v iných častiach tela - zosilňovať už prebiehajúce zápalové ochorenia

Napr. zápalové bunky z ústnej dutiny dokážu ovplyvňovať črevné ochorenia, zosilňovať ich intenzitu a ovplyvňovať ich priebeh. Dokázaný je vplyv zápalov v ústnej dutine aj na kardiovaskulárny systém a pod.


Riešenie zápalov v ústnej dutine by teda malo byť pre vás prioritou, nie malým ľahko prehliadnuteľným problémom.


Samozrejme pri riešení zápalov v ústnej dutine je veľmi dôležitá ústna hygiena, čistenie zubného kameňa čo samozrejme už viete. Dobré je aj masírovať si zapálené ďasná vitamínom D - Vitamín D3 20 ml (abczdravia.sk) či udržiavať si správne mikrobiálne zloženie v ústnej dutine cez sprej M33+ ústny sprej 50 ml (abczdravia.sk). O tom som už tiež písal napr. tu Malý-veľký hrdina opäť v akcii.


Pri zápalových ochoreniach ďasien sú však dôležité aj omega-3 mastné kyseliny. Omega-3 mastné kyseliny pôsobia protizápalovo a osvedčili sa aj pri problémoch s ústnou dutinou.

V štúdii so zlepšilo užívaním 300 - 700 miligramov omega-3 mastných kyselín denne v priebehu troch mesiacov stav pri zápaloch ďasien s týmito prejavmi: - krvácanie ďasien - začervenanie ďasien - opuch ďasien

Kapsuly rybieho oleja sa majú užívať s jedlom. To je najlepší spôsob, ako sa mastné kyseliny dostanú do krvi.


V našom e-shope si môžete kúpiť vysoko hodnotné, kvalitné a čisté omega-3 mastné kyseliny od renomovaného výrobcu EPAX. Výrobca EPAX má najviac klinických štúdií na svoje omega-3 mastné kyseliny na svete. Omega-3 od žiadneho výrobcu na svete neprešli toľkými klinickými štúdiami ako omega-3 od firmy EPAX. Pre ich vysokú kvalitu a čistotu ich máme v ponuke, lebo nám na kvalite záleží.


S výrobkami EPAX sa uskutočnilo 100 klinických štúdií, kde sa dokázala účinnosť týchto vysoko kvalitných omega-3 mastných kyselín. Kúpiť ich môžete tu Omega 3 90 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

196 views0 comments

Comments


bottom of page