top of page

Vysoký príjem cukru narúša rovnováhu medzi prozápalovými a protizápalovými baktériami v čreve.

Aký cukor použiť, aby sa uspokojili aj chute a aj črevo bolo zdravé?

Vysoký príjem cukru narúša rovnováhu medzi prozápalovými a protizápalovými baktériami v čreve. Aký cukor použiť, aby sa uspokojili aj chute a aj črevo bolo zdravé?

Západná strava je bohatá na nezdravé tuky, jednoduché a rýchlo vstrebateľné cukry (sacharidy) a chýba v nej na energeticky chudobná vláknina v podobe zeleniny. Vysoký príjem cukru nemá negatívny vpylv len na metabolizmus, ale narušuje aj rovnováhu črevného mikrobiómu. Vysoký príjem cukru mení črevný mikrobióm tak, že sa v premnožujú v čreve také baktérie, ktoré majú zápalové vlastnosti čím sa znižuje schopnosť čreva udržiavať sa celistvé a vzniká syndróm deravého čreva a narušuje sa slizničná imunita.


Štúdiami sa dokázalo, že strava s vysokým obsahom jednoduchých cukrov zvyšuje pripustnosť tenkého čreva u zdravých ľudí. Tu je odkaz na štúdiu (Saffouri, G.B.; Shields-Cutler, R.R.; Chen, J.; Yang, Y.; Lekatz, H.R.; Hale, V.L.; Cho, J.M.; Battaglioli, E.J.; Bhattarai, Y.; Thompson, K.J.; et al. Small intestinal microbial dysbiosis underlies symptoms associated with functional gastrointestinal disorders. Nat. Commun. 2019, 10, 2012.)


Mnohí ľudia napriek tomu, stále vyhľadávajú čosi sladké. Chuť na sladké je pre mnohých ako droga, ktorej nie sú schopní odolať. Robia to napriek tomu, že vedia, že im to škodí a zhoršuje to ich zdravotné problémy. Bohužiaľ u detí je to snáď ešte horšie.


Dlhší čas som počúval od ľudí a najmä matiek ako sa ma pýtali, či neexistuje zdravá alternatíva cukru, ktorú by mohli dať deťom. A dnes prišiel čas vám ju prestaviť.


Medveď sa zbláznil. Toto si asi teraz mnohí z vás myslíte. Ten človek čo je proti cukru teraz ide propagovať cukor?!


Nie je cukor ako cukor.

Existujú jednoduché cukry, ktoré nielenže neničia črevo a črevnú mikroflóru, ale dokonca ju podporujú. A presne taký cukor sme použili v našom výrobku https://www.abczdravia.sk/p-404/dobre-cukry . A tento výrobok je obohatený o ďalší jednoduchý cukor, ktorý podporuje mozog!


Predstavím vám výhody nášho nového výrobku:

1, Galaktóza je jednoduchý cukor ktorý vstupuje do buniek nezávisle od inzulínu. Je vhodný pri obezite a cukrovke. Galaktóza je cenným dodávateľom energie pre nervové bunky, podporuje koncentráciu a pamäť!


Galaktóza hrá dôležitú úlohu v raste a funkcii nervových buniek. S galaktózou prichádzame do konkaktu už ako bábätká - prijímame ju z materského mlieka. Slúži na rozvoj nervovej sústavy dieťaťa. Lacné formy galaktózy vyrobené za pomoci kyseliny sírovej (tento spôsob výroby sa používa v Číne) túto schopnosť nemajú. Preto v našom výrobku je použitá galaktóza vyrobená inou technológiou, ktorá zabezpečuje, aby sa galaktóza dokázala využiť v mozgu a pomáhala pamäti a zvyšovala koncentráciu.


Galaktóza je cukor šetrný k zubom, môže tiež pomôcť chrániť zdravie našich zubov. Je to preto, že galaktóza znižuje tvorbu ústneho povlaku a znižuje riziko zubného kazu.

Galaktóza je cukor podporujúci chudnutie. Štúdie ukazujú, že ženy s nadváhou, ktoré denne konzumovali nápoj obsahujúci galaktózu, mali zvýšenú mobilizáciu tukov a spaľovanie tukov v porovnaní so ženami, ktoré konzumovali nápoj obsahujúci glukózu. Stolový cukor spaľovanie tukov brzdí, galaktóza obsiahnutá v Dobrých cukroch ho zvyšuje.


Galaktóza je dobre tolerovaná aj ľuďmi s intoleranciou laktózy a intoleranciou fruktózy.

2, Tagatóza je druhým cukrom, ktorý sa nachádza v Dobrom cukre. Je nielen sladká, ale prispieva k detoxikácii a posilňuje vašu črevnú mikroflóru ! Až 80 % tagatózy zostáva v čreve a má prebiotický účinok - podporuje rozmnožovanie zdraviu prospešných baktérií v čreve! Tagatóza má podobné účinky ako vláknina.


S glykemickým indexom len 3 nemá takmer žiadny vplyv na hladinu cukru v krvi. Na výrobu energie z tagatózy potrebuje vaše telo veľmi málo inzulínu, a preto je veľmi vhodný pre ľudí, ktorí majú sklon k nadváhe alebo trpia cukrovkou.


Tagatóza pôsobí protizápalovo (v čreve sa mení cez zdraviu prospešné baktérie na protizápalové látky), bráni alergiám a je vhodná pri liečbe deravého čreva a rakoviny hrubého čreva. Tagatóza prispieva k udržaniu mineralizácie zubov. Zdraviu prospešné baktérie z tagatózy tvoria látky, ktorá chránia zuby pred škodlivou kyselinou.


Takmer 2 roky nám trvalo, kým sme vyvinuli tento výrobok a som rád, že ho konečne máme. Kúpiť si ho môžete tu: Dobré cukry (abczdravia.sk)

Tento výrobok by sa nemal používať do pečenia. Denne stačí užiť 1 čajovú lyžičku.


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

365 views0 comments

Comments


bottom of page