top of page

Vedia ženy o tomto? Ak by o tom vedeli, mohli by žiť menej bolestivý život?

Nepoznám človeka, ktorý by sa nechcel vyhnúť bolesti. Ak ju už zažíva, chce sa jej každý zbaviť. Mnohé ženy a nie je ich málo, má bolesť spojenú s predmenštruačným syndrómom.

Okrem bolesti mnohé ženy aj trápi aj:

- Stres, úzkosť

- Nervové napätie, zmeny nálady, podráždenosť

- Depresia

- Únava, nespavosť

- Citlivosť prsníkov

- Nadúvanie brucha


Premenštruačný syndróm (PMS) je charakterizovaný emocionálnymi prejavmi ako podráždenosť, úzkosť a pod., prejavmi v správaní ako výkyvy nálady, nervové napätie a pod. a fyzickými prejavmi ako migréna, bolesť hlavy, citlivosť prsníkov, a pod., ktoré sa vyskytujú pred menštruáciou.


Na vzniku predmenštruačného syndrómu sa podieľajú mnohé faktory a jedným z nich je aj nedostatok minerálov vrátane nedostatku horčíka. Pri štúdiách sa zistilo, že ženy trpiace predmenštruačným syndrómom majú nižší obsah horčíka v červených krvinkách ako ženy, ktoré tieto problémy nemajú.


Nedostatok horčíka má za následok nadmernú aktiváciu niektorých reakcií v mozgových bunkách , ktoré sa podieľajú na viacerých neurologických poruchách pozorovaných pri predmenštruačnom syndróme ako migréna, stres, úzkosť a podobne.

Vyčerpanie horčíka v bunkách hladkého svalstva mozgových ciev môže tiež viesť k vazospazmu (t. j. náhlym a prechodným kontrakciám krvných ciev), ktoré sa môžu podieľať na migréne.


Okrem toho hormonálne zmeny u žien tiež vedú k zmenám v centrálnom nervovom systéme. To vedie k nevhodnej aktivácii glutamátových receptorov (receptor je miesto na bunke cez ktoré bunka prijíma signály), o ktorých je známe, že zohrávajú úlohu pri prenose bolesti. Úbytok horčíka počas cyklu tiež zhoršuje tento jav.


U žien trpiacich pred menštruáciou stresom, bolesťami, úzkosťou a pod. je dôležité aby dokázali zabezpečiť pre svoj mozog dostatok horčíka. Ak chcete doplniť horčík do mozgu máme na to špeciálnu formu horčíka ATA Mg®.


ATA Mg® sa dokázateľne dobre dostáva nielen do mozgu ale aj do nervových/mozgových buniek a bráni zápalovým zmenám v mozgu a znižuje aktivitu receptorov podieľajúcich sa na prenose bolesti. Zároveň bunky v mozgu sú menej stimulované čo môže viesť k ústupu stresu, úzkosti a napätia.


ATA Mg® si v akcii môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/p-402/akcia-3x-ata-horcik


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

402 views0 comments

Comments


bottom of page