top of page

Vaše prvé výborné výsledky!

"Včera som mala migrénu zrejme z nevyspatia a bolesti krčnej chrbtice, po užití magnézia ATA (ATA Mg®) bolesť ustúpila doslova do 5 minút a už sa nevrátila. Takú rýchlosť som nezažila ani pri liekoch na bolesť. Super produkt. T."

Vaše prvé výborné výsledky!

Tak vyššie uvedená referencia mi prišla včera. Áno náš nový horčík (ATA Mg®) funguje. Keďže sa ma naň dosť pýtate urobil som odpovede na mnohé vaše otázky.


1.) Nie je množstvo horčíka v ATA Mg® malé?

- Ľudia si myslia, že že ak nie niečoho veľa je to zároveň aj dobré. Môže ale aj nemusí to byť pravda. ATA Mg® je horčík určený pre mozog. ATA Mg® sa ľahko prechádza hematoencefalickou bariérou, takže je potrebná nízka dávka. Hematoencefalická bariéra je akýsi strážnik mozgu, ktorý do mozgu nepustí čo tam nemá byť. Pre mnohé lieky či doplnky je tiež problém aby túto bariéru prekonali.

2.) V čom je ATA Mg® iný ako iné formy horčíka?

ATA Mg® je oveľa viac ako horčík. Je to kombinácia horčíka (6 %), a acetyl-taurínu (93 %). ATA Mg® znižuje neurodegeneratívne a kognitívne poruchy (stres, úzkosť, problémy s pamäťou, migréna atď.)

3.) Čo je to acetyltaurín

Acetyltaurín je látka, ktorá prirodzene vzniká z taurínu, najmä v mozgu. Acetyltaurín nie je xenobiotikum (škodlivá látka), tvorí sa prirodzene v mozgu. Práve forma horčíka naviazaná na acetyltaurín uľahčuje prechod horčíka do nervových buniek. Čiže ATA Mg® sa dobre vtrebáva tak do mozgu ako aj samotných nervových buniek

4.) Je možné kombinovať ATA Mg® s inými formami horčíka?

- Áno je to možné a kľudne to môžete robiť

5.) Aké sú výhody taurínu pre mozog?

- Taurín zohráva v tele veľmi dôležitú úlohu. Napr. má upokojujúce účinky na nervový systém a psychiku, znižuje úzkosť, psychické napätie, strach. Toto isté robí aj ATA Mg®. Taurín má aj protizápalové účinky.

Ak sa bojíte taurínu, lebo sa pridáva do energetických nápojov, vďaka čomu má u ľudí zlé meno, tak taurín sa do energetických nápojov pridáva pre svoje ochranné účinky na srdce. Taurín pomáha regulovať srdcovú frekvenciu a búšenie srdca , ktoré bývajú spôsobené vysokými dávkami kofeínu v týchto nápojoch. Preto sa pridáva do energetických nápojov.

Okrem toho EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín) v správe napísanej niekoľkými vedcami dospel k záveru, že taurín je bezpečný, aj keď je konzumovaný vo vysokých dávkach v energetických nápojoch.

Taurín je jednou z najrozšírenejších aminokyselín v mozgu, sietnici, svaloch a orgánoch celého tela a je kľúčovým pri vývoji mozgu. Preto je bohato zastúpený v materskom mlieku.

6.) Aký je najlepší spôsob užívania ATA Mg®

- ATA Mg® je horčík rozpustný v tukoch. Lepšie sa teda vstrebáva počas jedla, ako všetky zlúčeniny rozpustné v tukoch. Výhodou rozpustnosti v tukoch je, že ATA Mg® lepšie prechádza cez bunkové membrány, najmä tie v čreve a mozgu. ATA Mg® je chelátová forma horčíka a jeho vstrebávaniu nebráni ani keď sa užije s mliečnymi výrobkami bohatými na vápnik

7.) Môže ATA Mg® spôsobiť preháňanie ako niektoré iné formy horčíka?

- Nie, ATA Mg® nespôsobuje riedku stolicu a ani preháňanie.

8.) Má ATA Mg® nejaké výhody aj inde ako pri mozgu, nervovom systéme a psychike?

- ATA Mg® v štúdii na zvieratách znižoval hladinu krvných lipidov a pôsobil proti nadmernej zrážanlivosti krvi - ATA Mg® znižuje vysoký krvný tlak - ATA Mg® tým že pôsobí upokojujúco, môže zlepšiť kvalitu spánku - ATA Mg® tým že zlepšuje prekrvenie je vhodný aj pri poruchách menštruácie

9.) Môžu tehotné a dojčiace ženy užívať ATA Mg®?

- Áno, ATA Mg® sa môže podávať tehotným ženám. Neexistujú žiadne kontraindikácie.

10.) Môžu ho užívať deti?

- Aj deti potrebujú horčík, preto je vhodný aj pre deti. A keďže taurín dostávajú deti v materskom mlieku od narodenia, je tento výrobok vhodný aj pre deti.

11.) Ako dlho ho treba užívať pri problémoch?

- v prípadoch zhoršenia kognitívnych (kognitívne týkajúce sa učenia, poznávania) funkcií sa má ATA Mg® užívať dlhodobo. - ľudia s ochoreniami nervového systému ako napr. Alzheimerova choroba alebo miernou kognitívnou poruchou by ho mali užívať dlhodobo - pri strese a úzkosti môže postačovať aj niekoľkomesačné užívanie, ideálne dlhodobo - predmenštruačný syndróm sa musí ATA Mg® užívať dlhodobo - v prípade migrény treba ATA Mg® užívať dlhodobo.

12.) Existujú nejaké kontraindikácie?


Neexistujú žiadne kontraindikácie ani pre dlhodobé užívanie ATA Mg®

ATA Mg® si v akcii môžete kúpiť tu 3ks len za 27,00 EUR https://www.abczdravia.sk/p-402/akcia-3x-ata-horcik Akcia bude platná len do konca tohto týždňa. Potom pôjde cena hore. Je to uvádzacia akcia.


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

644 views0 comments

Comments


bottom of page