top of page

Užívate antibiotiká alebo lieky proti bolesti? Tu sú možné následky ich užívania.

Prišiel koniec leta, jeseň, deti nastúpili do škôl a škôlok a pre mnohých rodičov prichádza obdobie výskytu častých chorôb detí. Každý deň mi chodia správy o tom, ako sú deti choré a čo je zaujímavé, čoraz viac mi chodia správy, ako sú choré nielen deti, ale choroby od detí "schytajú aj ich rodičia".

Užívate antibiotiká alebo lieky proti bolesti? Tu sú možné následky ich užívania.  Prišiel koniec leta, jeseň, deti nastúpili do škôl a škôlok a pre mnohých rodičov prichádza obdobie výskytu častých chorôb detí. Každý deň mi chodia správy o tom, ako sú deti choré a čo je zaujímavé, čoraz viac mi chodia správy, ako sú choré nielen deti, ale  choroby od detí "schytajú aj ich rodičia".

Napriek snahe rodičov riešiť choroby bez liekov, skončia deti s užívaním antibiotík či liekov proti bolesti a teplote.


Užívanie liekov má bohužiaľ svoje vedľajšie účinky a to nielen tie, ktoré sú často komunikované a poznané ako napr. antibiotiká poškodzujú črevnú mikroflóru.


Užívanie liekov má aj iné vedľajšie účinky prameniace z toho, že lieky sú lupičmi živín. Strata živín v dôsledku užívania liekov dokáže zase spôsobiť ďalšie škody na zdraví. Ak sa súčasné užívajú viaceré druhy liekov, riziko vedľajších účinkov zo straty živín samozrejme narastá.

Najviac ohrozenými skupinami ľudí, ktorí môžu doplatiť na to, že lieky vyčerpávajú niektoré minerály, vitamíny či stopové prvky sú samozrejme starší ľudia, ľudia čo užívajú lieky dlhodobo, deti, ľudia s narušeným trávením či so syndrómom deravého čreva, kde cez narušené trávenie či deravé črevo už aj tak dochádza k narušeniu vstrebávania živín.


Poďme sa pozrieť na to ako lieky ktoré pomerne často ľudia užívajú najmä v tomto období pôsobia na živiny v ľudských telách.

Kyselina acetylsalicylová je bežná zložka liekov proti bolesti, liekov na prechladnutie, liekov proti teplote. Kyselina acetylsalicylová je " zlodejom" vitamínu C. Jej užívanie môže aj strojnásobiť vylučovanie vitamínu C.


Vitamín C je dôležitý na ochranu žalúdočných slizníc. Kyselina acetylsalicylová tak prispieva k poškodzovaniu žalúdočných slizníc čo môže viesť k nedostatku vitamínu B12, ktorého dobré vstrebávanie závisí od tvorby špeciálnych molekúl, ktoré ho prenášajú z tráviaceho traktu do tela. Nedostatok B12 môže viesť k anémii či iných komplikáciám. Narušenie žalúdočnej sliznice môže viesť k poruchám trávenia.


Narušenie trávenia dokáže viesť k hnačke alebo aj zápche. Narušenie trávenia v oblasti žalúdka dokáže poškodzovať črevo. K tomu samotné antibiotiká narušujú črevo. Ak príde k zápcham neraz sú predpísané lieky nazývajúce sa laxatíva. Laxatíva odoberajú telu vitamíny A, D, E, K (vitamíny A,D,K,A si môžete kúpiť tu Vitamín DEKA 20 ml (abczdravia.sk), draslík a fosfor.


Antibiotiká znižujú dostupnosť takmer všetkých vitamínov skupiny B. Vitamíny skupiny B sú potrebné takmer na všetko. Sú potrebné pre správne fungovanie psychiky, výrobu energie, imunitu atď.


Užívanie liekov proti bolesti a zápalu je spojené so zvýšenou potrebou kyseliny listovej (vitamínu B9) a vitamínu C.


Jedlo samotné zvyčajne nedokáže straty živín napraviť. Denná strava priemerného Slováka často obsahuje príliš málo vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších mikronutrientov. Samotné pôdy kde sa pestujú potraviny sú neraz vyčerpané zo živín. Ak nie sú živiny v pôdach, nebudú ani v potravinách. Navyše, dlhé a neraz zlé skladovanie straty živín v potravinách umocní. Možnými následkami straty živín sú aj poruchy imunitného systému. Lebo mnohé živiny sú potrebné na správne fungovanie imunitného systému.


V našom eshope nájdete doplnok výživy nazývajúci sa forIMUN, kde sa nachádza veľmi veľa rôznych mikronutrientov dôležitých pre správne fungovanie imunity. Nachádzajú sa tam aj látky, ktoré sa strácajú počas užívania mnohých liekov.


ForIMUN podporuje správnu funkciu imunity a ak si ho kúpite v tomto akciovom balíčku Akcia 2x forIMUN (abczdravia.sk) ušetríte pri jeho kúpe 15 €.


Ak chcete zabrániť tomu aby ste užívali vysoké množstvá antibiotík môžete pri akútnych infekciách nasadiť prémiový vysoko kvalitný laktoferin. Latoferín Pure pôsobí ako prírodné antibiotikum a antivirotikum a nemá na zdravie žiadne negatívne účinky.


Tento týždeň - maximálne14 dní (do vypredania zásob) - ešte potrvá táto výhodná akciová ponuka na Akcia 2x Lactoferin (abczdravia.sk). Potom bude cena akciového balíka vyššia. Pre zvýšenie cien vstupnej suroviny už takáto výhodná ponuka na Lactoferin Pure bohužiaľ, nebude. Nedokážeme už znášať navýšenie ceny vstupnej suroviny.

Samostatne tieto produkty nájdete tu:


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

369 views0 comments

Comentarios


bottom of page