top of page

Únava, strata pozornosti, koncentrácie a neochota/neschopnosť dokončiť prácu.

Asi to poznáte všetci. Na konci pracovného týždňa (niekedy aj počas dňa) máte ešte na stole nejaké nedokončené veci. Viete, že ich máte dokončiť ale jednoducho už ste tak unavení, že sa vám už nechce. Ani sa neviete donútiť urobiť to. Ja som mal takýto stav na konci minulého týždňa. Nemal som energiu dorobiť veci. Nedokázal som sa sústrediť na prácu. Ešte aj to dusné počasie s vysokými teplotami mi uberalo energiu.

Asi to poznáte všetci. Na konci pracovného týždňa (niekedy aj počas dňa) máte ešte na stole nejaké nedokončené veci. Viete, že ich máte dokončiť ale jednoducho už ste tak unavení, že sa vám už nechce. Ani sa neviete donútiť urobiť to. Ja som  mal takýto stav na konci minulého týždňa.  Nemal som energiu dorobiť veci. Nedokázal som sa sústrediť na prácu. Ešte aj to dusné počasie s vysokými teplotami mi uberalo energiu.

Povedal som si kašlem na to. Nerobím to rád, ale keď už nemám energiu na sústrednie, nepretrhnem to.


V piatok sa stala aj iná vec. Prišli mi vzorky suroviny, ktorá obsahuje špecialne polyfenoly, ktoré dokážu prenikať do mozgu a opvlyvňovať sústredenie a pozornosť. V piatok podvečer som si ich teda dal. Vôbec som to nerobil za nejakým účelom, aby som odstránil stav, ktorý som opísal na začiatku. Dal som si ich preto, že mnohé doplnky skôr ako vypustíme na trh rád otestujem sám na sebe.


Surovina, ktorá mi prišla obsahovala špecialne polyfenoly. Polyfenoly sú rastlinné látky. O týchto špeciálnych polyfenoloch, ktoré boli klinicky testované som sa dozvedel, že - zvyšujú bdelosť - pozitívne ovplyvňujú duševnú energiu - dokážu zvýšiť fyzický výkon - dokážu zvýšiť príjem kyslíka tkanivami - dokážu ovplyvniť odbúravanie látok v mozgu, ktoré sú zodpopvedné za schopnosť koncentrovať sa , byť pozorný, pamätať si, sú potrebné pre dobrú koordináciu pohybu a byť motivovaný čosi urobiť


Večer okolo 17:30-18:00 hod. som si dal 300mg týchto polyfenolov a potom sa začalo diať čosi z čoho som bol v šoku. Po nejakom čase sa mi v hlave rozjasnilo a mal som pocit, že som v stave ako bývam ráno po oddychu. Zrazu som sa vedel sústrediť, bol som pozorný. Vďaka tomu som dokončil všetko čo som dokončiť chcel.

A čo spánok? Vôbec som nemal problém zaspať. O 21:45 hod. som si ľahol do postele a hneď som zaspal.


Veľa ľudí na to aby boli schopní podať dobrý duševný ale aj fyzický výkon, sústredili sa a pod. pijú kávu. Lenže viacej kávy (kofeínu) mnohým ľuďom spôsobuje prekyslenie žalúdka, búšenie srdca, vysoký krvý tlak, nespavosť a pod. Mnohí ľudia už kávu neskôr popludní pre nespavosť piť nemôžu.


Polyfenoly, ktoré testujem na sebe a svojej rodine nič také nerobia. Ak ste už veľmi unavení bohužiaľ vás to nepreberie ako "smrtiaca" dávka kofeínu ( v sobotu som to otestoval) ale tým pádom, vám užívanie týchto polyfenolov neumožní preťažovať telo. Preťažovanie tela vedie k únave či dokonca, k vyhoreniu či chorobám.


Polyfenoly, ktoré som testoval dokážu:

-zlepšovať pozornosť - zlepšovať reakčný čas (čas ktorý potrebujeme na zvládnutie čohosi) - môžu znížiť únavu a vyčerpanie - môžu zlepšiť športový výkon - môžu zlepšiť regeneráciu po cvičení - počas športu/fyzickej aktivity zníziť pálenie a bolesť svalov - zvýšiť prísun kyslíka do mitochondrií - zlepšiť okysličenie mozgu počas výkonu - zníženie vnímania bolesti pri fyzickom výkone


Výrobok je vhodný tak pre fyzicky, ako aj duševne pracujúcich ľudí.

Polyfenoly pôsobia v mozgu (nielen tam) protizálaovo a antioxidačne, čiže sa podieľajú na ochrane centra, ktoré riadi telo. Nemajú žiadne vedľajšie účinky, ktoré mnohí poznáte pri káve. Už som to otestoval sám, že ani vyššie dávky mi nespôsobili nervozitu a pod., ktoré som mal, keď som vypil viacej kávy.


Priatelia, ja som z týchto polyfenolov nadšený. Priznám sa nečakal som, že budú takto pôsobiť. Jedna vec je čítať štúdie a druhé je zažiť to na svojej koži.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

821 views0 comments

Comments


bottom of page