top of page

Účinky lactoferínu na vírusy, baktérie a plesne

Updated: Mar 1

Mnohí sa ma pýtate na aké vírusy pôsobí lactoferín.

In vitro štúdie ukazujú antivírusové účinky laktoferínu proti rôznym vírusom vrátane chrípky, rota, adeno, hepatitídy, herpesu, vírusu ľudskej imunodeficiencie (HIV), Epstein-Barrovej vírusu (EBV) a ľudského papilomavírusu (HPV).


Cez aký mechaniszmus lactoferín pôsobí?

Lactoferín bráni naviazaniu vírusu na hostiteľské bunky a tým sa zabráni ich infekcii. Laktoferínu sa tiež viaže na vírusy. V dôsledku toho laktoferín tiež spomaľuje replikáciu (množenie) vírusu.


Terapeutické účinky lactoferínu u ľudí

Lactofeín má antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a imunomodulačných vlastnostíi. Podávanie laktoferínu účinne podporuje imunitnú funkciu.


Prečo je tiež dobré podávať lactoferín?

Vystresovaný organizmus nie vždy produkuje dostatok laktoferínu na boj s patogénmi. Preto ľduia v strese, dlhodobo a chronicky chorí by vždy pri chorobách mali siahnuť po lactoferíne.

V placebom kontrolovaných štúdiách sa zistilo, že lactoferín pozitívne ovplyvňuje imunitnú funkciu u predčasne narodených detí, detí a dospelých, čo môže viesť k skráteniu trvania ochorenia, závažnosti ochorenia a výskytu infekčných ochorení. To zahŕňa účinky na respiračné a gastrointestinálne infekcie, ako aj sepsu. Laktoferín je teda proteín, ktorý sa dá použiť rôznymi spôsobmi na obranu proti infekciám.

Zdroj:

Berlutti, F., et al. Antiviral properties of lactoferrin - a natural immunity molecule. Molecules, 2011, 16(8): p. 6992 - 7018

Zheng, Y., et al., Inhibiton of Epstein-Barr virus infection by lactoferin. J Innate Immun, 2012, 4(4): p. 387-98


Dnes je posledný deň kedy si môžete objednať mimoriadne výhodnú akciu na jeden z najčistejších a najkvalitnejších lactoferínov na svete.

Akciu si môžete kúpiť tu Akcia 2x Lactoferin (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


@andrejmedved.sk

1,264 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page