top of page

Účinky lactoferínu na vírusy, baktérie a plesne

Updated: Mar 1, 2023

Mnohí sa ma pýtate na aké vírusy pôsobí lactoferín.

In vitro štúdie ukazujú antivírusové účinky laktoferínu proti rôznym vírusom vrátane chrípky, rota, adeno, hepatitídy, herpesu, vírusu ľudskej imunodeficiencie (HIV), Epstein-Barrovej vírusu (EBV) a ľudského papilomavírusu (HPV).


Cez aký mechaniszmus lactoferín pôsobí?

Lactoferín bráni naviazaniu vírusu na hostiteľské bunky a tým sa zabráni ich infekcii. Laktoferínu sa tiež viaže na vírusy. V dôsledku toho laktoferín tiež spomaľuje replikáciu (množenie) vírusu.


Terapeutické účinky lactoferínu u ľudí

Lactofeín má antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a imunomodulačných vlastnostíi. Podávanie laktoferínu účinne podporuje imunitnú funkciu.


Prečo je tiež dobré podávať lactoferín?

Vystresovaný organizmus nie vždy produkuje dostatok laktoferínu na boj s patogénmi. Preto ľduia v strese, dlhodobo a chronicky chorí by vždy pri chorobách mali siahnuť po lactoferíne.

V placebom kontrolovaných štúdiách sa zistilo, že lactoferín pozitívne ovplyvňuje imunitnú funkciu u predčasne narodených detí, detí a dospelých, čo môže viesť k skráteniu trvania ochorenia, závažnosti ochorenia a výskytu infekčných ochorení. To zahŕňa účinky na respiračné a gastrointestinálne infekcie, ako aj sepsu. Laktoferín je teda proteín, ktorý sa dá použiť rôznymi spôsobmi na obranu proti infekciám.

Zdroj:

Berlutti, F., et al. Antiviral properties of lactoferrin - a natural immunity molecule. Molecules, 2011, 16(8): p. 6992 - 7018

Zheng, Y., et al., Inhibiton of Epstein-Barr virus infection by lactoferin. J Innate Immun, 2012, 4(4): p. 387-98


Dnes je posledný deň kedy si môžete objednať mimoriadne výhodnú akciu na jeden z najčistejších a najkvalitnejších lactoferínov na svete.

Akciu si môžete kúpiť tu Akcia 2x Lactoferin (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


2,064 views0 comments

댓글


bottom of page