top of page

Toto sa stane ak nebudete riešiť vysoký tlak! Chcete vedieť ako si ho znížite bezpečne a účinne?

Updated: Oct 4, 2022

Vysoký krvný tlak je asi jednou z najviac podceňovaných zdravotných problémov v našej spoločnosti. Keďže nebolí, len málo kto ho považuje za problém, pokiaľ naozaj už nie je veľmi vysoký. Vďaka veľmi vysokému krvnému tlaku dokážu mať už ozaj citeľné problémy. Aby som vám ukázal prečo je vysoký krvný tlak nebezpečný porovnám vám to s čímsi čoho sa naozaj bojí väčšina ľudí a to sú ťažké kovy.

Ťažké kovy by v tele nikto nechcel mať. A prečo? Lebo spúšťajú mnohé problémy od zápalov cez autoimunitu a degeneráciu. Jeden z mechanizmov cez ktorý pôsobia ťažké kovy negatívne na telo je to, že zvyšujú tvorbu voľných radikálov. Voľné radikály sú agresívne častice, ktoré dokážu poškodzovať bunky, spúšťať zápaly a meniť (mutovať) DNA (genetickú informáciu). Toto sa volá oxidačný stres.


Presne to isté robí vysoký krvný tlak. Spúšťa oxidačný stres a ten dokáže aktivovať zápalové a degeneratívne zmeny. Samozrejme na tieto zmeny je vysoko citlivý najmä mozog, ktorý je inak pomerne dosť popretkávaný cievami. Vysoký krvný tlak je tak rizikovým faktorom pre vznik mnohých civilizačných, degeneratívnych ochorení a zápalov.


Jednou z látok, ktorá dokáže pozitívne ovplyvniť vysoký krvný tlak a absolútne bezpečná je taurín. Taurín je aminokyselina. Taurín si telo vyrába aj samé ale najmä vegáni a vegetariáni trpia jeho nedostatkom. Bohužiaľ taurín sa vytvára v tele len v obmedzenom množstve.

Ako taurín pôsobí na vysoký krvný tlak?


Taurín ovplyvňuje rovnováhu minerálov v bunke. Taurín podporuje väzbu vápnika na membráne buniek. V bunkách hladkých svalov krvných ciev to vedie k vazodilatačnému účinku (vazodilatácia je rozšírenie ciev) a účinku na zníženie krvného tlaku prostredníctvom zlepšenej regulácie koncentrácie vápnika v v bunkách.


A aké dávky taurínu sa odporúčajú?

Pri dávkach medzi 1 až 6 g za deň bolo možné preukázať zníženie systolického krvného tlaku až o 15 mmHg a diastolického krvného tlaku až o 7 mmHg. Štúdia so 120 účastníkmi

s vysokým krvným tlakom došlo k zníženiu systolického tlaku až o 7,2 mmHg a diastolického tlaku o 4,7 mmHg pri dennej konzumácii 1,6 g taurínu denne počas šiestich týždňov.

A keď som spomínal ťažké kovy ešte čosi o tauríne. Taurín ak ho je v tele dostatok resp. nadbytok, podporuje detoxikačný systém a teda aj zbavovanie sa ťažkých kovov. Taurín je zároveň silným antioxidantom a chráni telo pred následkami vysokého tlaku ale aj ťažkých kovov. Na detoxikačné účely je dobre taurín kombinovať s B vitamínmi Vitamín B-komplex 60 kapsúl (abczdravia.sk).

Taurín si môžete kúpiť tu Taurín 90 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

693 views0 comments
bottom of page