top of page

Toto je 11 dôvodov prečo by ste mali užívať kvercetín.1, Kvercetín môže spomaliť rozvoj aterosklerózy. Zmierňuje zápalové procesy a spomaľuje hrubnutie stien cievy.


2, Znižuje vysoký krvný tlak u pacientov s vysokým krvným tlakom. Kvercetín rozširuje cievy a robí ich pružnejšími. Vysoký krvný tlak poškodzuje steny ciev a časom prispieva k tvrdnutiu a zhrubnutiu stien tepien (ateroskleróza).


3, Pri chronických zápalových ochoreniach čriev ako Crohnova choroba a ulcerózna kolitída dokáže kvercecín zmierniť zápal v črevách. Kvercetín pôsobí v veľmi dobre najmä tenkom čreve.


4, V prípade reumatoidnej artritídy došlo pri užívaní kvercetínu k výraznému zlepšeniu symptómov.


5, Je vhodný užívať aj pri osteoartróze (Osteoatróza -artróza je degeneratívne ochorenie kĺbov ). Pacienti s osteoartrózou mali po troch mesiacoch užívanie kvercetínu výrazne menšie bolesti a mohli lepšie hýbať postihnutým kĺbom.


6, Zápal prostaty - prejavy chronického zápalu prostaty s bolesťou v panvovej oblasti u väčšiny účastníkov sa zlepšili pri užívaní kvercetínu.


7, Zmierňuje alergie a zmierňuje uvoľňovanie zápalových látok tvoriacich sa pri alergii, najmä histamínu.


8, Chráni pred prechladnutím a pomáha spomaliť množenie vírusov podieľajúcich sa na vzniku nachladnutia a pri infekciách dýchacích ciest.


9, Má pozitívny vplyv na dnu. Pri tomto ochorení sa v kĺbe tvoria kryštály kyseliny močovej, čo vedie silným bolestiam. Kvercetín môže znížiť tvorbu kyseliny močovej. To je dôvod, prečo sa používa v medicíne mikroživín na liečbu dny.


10, Kvercetín spomaľuje rakovinové bunky. Príčinou vzniku rakoviny sú početné zmeny v genetickom materiáli. Kvercetín pôsobí ako priama ochrana genetického materiálu pred voľnými radikálmi, čím že kvercetín zabraňuje rozvoju rakoviny. Tým, že kvercetín tlmí zápaly, brzdí tým rast nádorov. Podľa počiatočných štúdií kvercetín chráni pred rakovinou pľúc. V kombinácii s rastlinnou látkou kurkumín môže kvercetín brzdiť aj rozvoj rakoviny hrubého čreva.


11, Vykazuje široké spektrum antivírusových účinkov preto je vhodný aj pri posilňovaní imunity a zvyšovaní odolnosti voči chorobám.


A čo to znamená kvercetín fosfolipidový komplex? Mnohé rastlinné látky sa zle vstrebávajú z čreva do tela a keď sa vstrebávajú z tela sa rýchlo vylučujú. Preto bola vyvinutá špeciálna technológia, kde sa kvercetín umiestnil do vnútra fosfolipidov. Fosfolipidy sú súčasťou každej jednej bunky, telo ich veľmi dobre vstrebáva a sú dobre prijímané bunkami. Táto technológia umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky už pri malých dávkach.


Kvercetín, ktorý máme použitý v našom výrobku Kvercetin komplex, je telom 20 násobne lepšie využiteľný ako bežne dostupné kvercetíny na trhu.


Kvercetín komplex si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/p-187/kvercetin-komplex-60-kapsul


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

1,023 views0 comments

Comments


bottom of page