top of page

Toto by mali vedieť všetci, ktorých trápia časté infekcie dýchacích ciest!

Updated: Oct 4, 2022

Častý výskyt a opakovanie bakteriálnych infekcií dýchacích ciest, stredného ucha či dutín sú zvyčajne spúšťané patogénmi ako pneumokoky, hemofily, streptokoky alebo stafylokokmi. Ak vás často trápia problémy s týmito infekciami mali by ste sa pozrieť na tieto veci a urobiť ich.

Pre antibakteriálnu ochranu je dôležité aby sa dostatočne tvorili protilátky typu A alebo sekretorické imunoglobilíny typu A . V skratke sIgA. Na ich dobrú tvorbu je dôležité užívať probiotiká.


Probiotiká podporujú tvorbu protilátok v typu A . V našom e-shope máte viac možností probiotík napr. tieto M33+ ústne kvapky MÄTA 50 ml (abczdravia.sk) alebo Čistý noštek PROBIO 50g (abczdravia.sk).


Je dôležité zabezpečiť si dostatočný prísun živín na podporu tvorby protilátok typu G - imunoglobulíny typu G - IgG. Imunoglobulíny typu G patria medzi najpočetnejšie protilátky a v boji s bakteriálnymi infekciami zohrávajú dôležitú úlohu. Nato aby sa dobre tvorili tieto protilátky sú potrebné následné živiny: - Vitamín E a Vitamín A - v našom e- shope nájdete kombináciu týchto vitamínov spolu s vitamínmi D a K tu Vitamín DEKA 20 ml (abczdravia.sk)

- stopové prvky, minerály ako selén, meď a horčík - vitamíny B6 (tieto živiny nájdete vo forIMUN 60 kapsúl (abczdravia.sk)


- Dôležitý je aj dobrý prísun bielkovín/aminokyselín a tu vidím u detí dosť výrazný problém, lebo deti sú dnes odchovávané na ryži, obilninách, zemiakov a pod a jedia podľa mňa málo kvalitných bielkovín. A obiliny/pseudoobilniny bohužiaľ nedokážu poskytnúť telu dostatok vhodných bielkovín/aminokyselín a teda imunita môže trpieť.

Pri schopnosti organizmu bojovať s bakteriálnymi infekciami je dôležité aj schopnosť špecializovaných buniek imunitného systému pohlcovať baktérie a zabiť ich (ako kebyže "stráviť"). Volá sa to respiračné vzplanutie a účinnosť tohto procesu je závislá od mitochondrií. Ak sú mitochondrie poškodené a respiračné vzplanutie sa naruší telo stráca schopnosť bojovať s infekciami napr. horných dýchacích ciest. Strava bohatá na sacharidy je tu znovu faktorom poškodzujúcim mitochondrie teda aj imunitu.


Mitochondrie na svoje fungovanie navyše potrebujú veľa živín. Mnohé živiny potrebné na správne fungovanie mitochondrií nájdete aj vo výrobku forIMUN 60 kapsúl (abczdravia.sk), ktorý obsahuje aj živiny podporujúce tvorbu igG protilátok, ktoré sú zodpovedné za dobrú odpoveď voči bakteriálnym infekciám.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


1,984 views0 comments

Comments


bottom of page