top of page

Tieto probiotiká vám môžu pomôcť nielen s hornými dýchacími cestami ale aj ekzémom.

Čistý noštek je synbiotikum -  probiotikum so 4 probiotickými kmeňmi a prebiotikum v jednom. Tento výrobok obsahuje probiotické kmene  so zameraním na horné dýchacie cesty (napríklad pri chronickej a akútnej sinusitíde - zápalové ochorenie sliznice prínosových dutín. Zvyčajne sa začína suchým štádiom s nepríjemným pálením, suchosťou v nose a v nosohltane, ktorý prejde do hlienovitej alebo vodnatej sekrécie z nosa, zatekaniu hlienov do hltana, upchávaniu nosa a až bolesti tváre).

Čistý noštek obsahuje obzvlášť dôležitú probiotickú baktériu Lactobacillus sakei, ktorá sa nachádza v zdravej nosovej sliznici človeka. Táto probiotická baktéria má preukázateľne ochranný účinok proti infekcii prínosových dutín.


Lactobacillus Sakei má antibakteriálne vlastnosti a potláča alebo zabíja rast škodlivých baktérií, ako je Staphylococcus aureus, ktorý sa podieľa na infekciách dutín.  Antibakteriálny znamená, že ničí alebo zabíja baktérie alebo potláča ich rast iných baktérií.


Vďaka svojej účinnosti proti škodlivým baktériám, ako sú Listeria a Staphylococcus aureus, je Lactobacillus Sakei už roky skúmaný a používaný v potravinárskom priemysle.


Naše telo je domovom rôznych spoločenstiev mikróbov (baktérií, vírusov, kvasiniek), ktoré žijú v našich a na našich telách. Toto sa nazýva ľudský mikrobióm alebo ľudská mikrobiota. Aj v našich dutinách žijú spoločenstvá rôznych druhov mikroorganizmov a ten nazývame  mikrobióm prínosových dutín. Lactobacillus Sakei je jedným z mnohých mikroorganizmov  nachádzajúcich sa v zdravých dutinách.


Prečo vlastne dochádza k zápalu prínosových dutín?

Často je to v dôsledku zmeny mikroorganizmov v prínosových dutinách. Výskumy ukázali zmenený mikrobióm u ľudí so zápalmi prínosových dutín. Táto zmena sa deje v dôsledku choroby, alergií, vplyvov toxínov zo životného prostredia  alebo užívania antibiotík.  

Existuje niekoľko  výskumov, ktoré ukazujú, že probiotiká, ktoré obsahujú Lactobacillus Sakei môžu pozitívne vplývať nielen na prínosové dutiny ale aj na niektoré kožné ochorenia, ako je atopická dermatitída (ekzém) a to nielen  u ľudí aj u psov.


Čistý noštek si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/p-181/cisty-nostek-probio-50g


Ak by ste si o Čistom nošteku chceli prečítať viac, okrem iného aj to ako ste si mnohí z vás s ním pomohli, môžete si to prečítať tu: https://www.andrejmedved.sk/search...


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

876 views0 comments

Comments


bottom of page