top of page

Takto sa postupne otravujeme, až si spustíme choroby. Dá sa s tým čosi robiť?

V živote sú najnebezpečnejšie tie veci, ktoré nevidíme a neuvedomujeme si ich. Toto plati aj o zdraví. Ak vás čosi bolí, viete že máte problém a viete to riešiť. Ak je bolesť spustená napr. nejakým viditeľným a dobre pozorovaným faktorom ako napr. úder nejakého predmetu, uštipnutím hmyzu a pod., viete urobiť opatrenia, aby ste sa tomu vyhli. Buď úplne, alebo tak, aby ste riziko vzniku bolesti eliminovali na čo najmenšiu možnú mieru.


Takto sa postupne otravujeme, až si spustíme choroby. Dá sa s tým čosi robiť?

Bolesť je stav spojený so zápalom. Lenže nie každý zápal je spojený s bolesťou. V tele môžu roky prebiehať zápaly bez toho, aby vás čosi bolelo. Napr. zápal na cievach - ateroskleróza. Resp. môže vás aj čosi bolieť napr. hlava, len vy to nepripíšete zápalu, ale napr. nejakej náhode a pod. Do veľkej miery sa na tomto skresľujúcom pohľade na zápal podieľa nesprávne robená laboratórna diagnostika, kde ľuďom so zdravotnými problémami bežné laboratórne testy ukazujú že sú úplne zdraví. A ľudia tomu veria, napriek tomu, že sa cítia zle.

Jedným z faktorov, ktoré spôsobujú v tele zápaly a teda aj choroby sú jedovaté látky zo životného prostredia. V modernej spoločnosti sme si ich vytvorili neúrekom. Používame ich neraz bežne v domácnostiach, priemysle a či poľnohospodárstve.


Napriek tomu, že mnohí z vás sa všetko v živote snažia robiť správne ohľadom životosprávy neviete sa týmto jedovatým látkam, ktoré vytvoril človek vyhnúť.


Napriek tomu že sa snažíte „robiť všetko správne“, ak ste chronicky "otrávený" cez jedovaté látky zo životného prostredia, biochémia vášho tela jednoducho prestane jedného dňa správne pracovať. Cez tieto látky sa v tele spúšťajú aj zápaly.


Čo sa deje v bunkách keď sú vystavené jedom zo životného prostredia ukazuje experiment s myšami.


Takto sa postupne otravujeme, až si spustíme choroby. Dá sa s tým čosi robiť?

Myši boli vystavené dlhodobému vplyvu jedom zo životného prostredia - kombinácii ťažkých kovov (arzén, kadmium, ortuť) a liekov (diklofenak - mnohý tento liek proti bolesti bežne používajú, flumechín). Tieto znečisťujúce látky sa v životnom prostredí vyskytujú vo veľkom množstve, hromadia sa v potravinovom reťazci a sú pre človeka toxické predovšetkým cez to, že spúšťajú oxidačné poškodenie buniek a tkanív.


Zatiaľ čo jednotlivé látky spôsobovali v bunkách zvierat oxidačný stres (zápal spustený oxidačným stresom), kombinácia všetkých látok spôsobila drastické preťaženie telu vlastných antioxidačných enzýmov až do takej miery, že biochemické reakcie sa niekedy úplne zastavili. Inak každá choroba vzniká narušením a zastavením biochemických reakcií.


Existuje však riešenie: je ním selén. Selén je súčasťou veľkého množstva telu vlastných antioxidačných enzýmov. Selén dokázal tlmiť silné následky jedov zo životného prostredia. Selén je schopný chrániť telo pred škodlivými ťažkými kovmi, ako je olovo, kadmium a ortuť. Selén tvorí s ťažkými kovmi ťažko rozpustný, a biologicky neaktívny proteínový komplex selenidu, a tak robí ťažké kovy neškodnými.


Pre telo aby si vytváralo antioxidačné enzýmy je najvhodnejšia forma selénu SELENIČITAN SODNÝ, táto forma selénu je pre telo najhodnotnejšia a najlepšie využiteľná. Je to najsilnejšia forma selénu z pohľadu jeho účinkov na zdravie.


Selén ako SELENIČITAN SODNÝ si môžete kúpiť tu:

O seléne si môžete prečítať viac článkov tu:


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

921 views0 comments

Comments


bottom of page