top of page

Táto bielkovina riadi zápaly v tele a imunitné reakcie. Ak sa Vám podarí ju znížiť, znížite aj zápaly v tele a neprimerané imunitné reakcie

V tele existuje mechanizmus, ktorý spúšťa, riadi a udržuje pri živote zápaly a imunitné reakcie. V bunkách existuje bielkovina (proteín), ktorý sa volá pomerne zložito - "nukleárny faktor kappa B“ v skratke NF-kB. Táto bielkovina ovplyvňuje správanie sa génov ľudských buniek a spúšťa zápalový proces. Ak niekto užíva kortikoidy na potláčanie zápalov, práve kortikoidy pôsobia na túto bielkovinu. Cez tlmenie tejto bielkoviny tlmia zápaly a neprimerané imunitné reakcie. Píšem vám to preto aby ste mali predstavu aký dôležitý faktor pri zápaloch a imunitnej odpovedi je táto bielkovina.

Nukleárny faktor kappa B v skratke NF-kB môže byť aktivovaný mnohými faktormi ako napr. oxidačným stresom, časťami odumretých baktériií a pod. Ak je NF-KB nadmerne aktivovaný, zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji rakoviny , neurodegeneratívnych ochorení , artritídy , astmy a mnohých ďalších zápalových ochorení, ktoré dnes trápia ľudí.


Regulácie činnnosti nukleárneho faktoru kappa B v skratke NF-kB je preto dôležité pre správne fungovanie imunity a toho aby telo nešlo do neprimeraných zápalových reakcií.

Cordyceps obsahuje látku nazývajúcu sa cordycepín, ktorá dokáže tlmiť NF-kB a znižuje jeho aktivitu.

Zdroj: Shin, S, et al. (2009). „Cordycepin Suppresses Expression in Diabetes Regulating Genes by Inhibition of Lipopolysaccharide-induced Inflammation in Macrophages.“ Immune Netw 9(3): 98-105. DOI: 10.4110/in2009.9.3.98


Užívanie cordycepsu je preto dobrým krokom k udržaniu správe fungujúcej imunity a aj celkového zdravia. Veľmi dôležité je to najmä v modernej dobe kedy sme v kontakte s mnohými situáciami a látkami, ktoré NF-kB aktivujú čím spúšťajú neprimerané imunitné reakcie.Náš cordyceps obsahuje 7% cordycepínu, látky, ktorá tlmí zápaly a neprimerané imunitné odpovede.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

934 views0 comments

Comments


bottom of page