top of page

Ste unavený? Nemáte chuť do jedla? Máte pocit plnosti či plynatosti? Zápcha či hnačka?

Tu môže byť príčina vašich problémov.

Ste unavený? Nemáte chuť do jedla? Máte pocit plnosti či plynatosti? Zápcha či hnačka?

Počuli ste niekedy slovné spojenie "os črevo-mozog", "os črevo-pečeň"? Je možné že áno, možno že nie. Spojenie "Os črevo - nejaký orgán v tele" vyjadruje to, že črevo ovplyňuje daný orgán v tele. Čiže v prípade nejakého problému v tom orgáne, by sme sa mali pozrieť nielen na samotný orgán, kde problém je, ale aj na črevo, kde neraz vznikajú problémy daného orgánu.


Tento pohľad ktorý sa vám snažím ukázať si už vyžaduje väčšie porozumenie súvislostí ako telo funguje. Bohužiaľ, klasická školská medicína napriek nespochybniteľným faktom a prepojení čreva s inými orgánmi, tieto veci ignoruje. Platí to aj pre problémy s pečeňou.


Problémy s pečenou sú tak ako aj iné mnohé zdravotné komplikácie na vzostupe. Asi najčastejšie problémy s pečeňou s ktorými sa ľudia stretávajú sú zhoršené pečeňové testy v podobe zvýšených pečeňových enzýmov a stukovatená pečeň. V oboch prípadoch ide o zápalové ochorenie pečene, ktoré býva veľmi podceňované.


Prečo je pečeň pre nás dôležitá?

Pečeň je dôležitá lebo v nej prebieha: - detoxikácia (napríklad od alkoholu alebo liekov) - tvorba žlče - tvorba bielkovín (zrážanie krvi a obranný systém) - metabolizmus tukov - a pod.


Ak som na začiatku spomenul OS ČREVO-PEČEŇ poukazuje to na fakt, že dianie v čreve veľmi ovplyvňuje pečeň. Ak črevo nefunguje dobre, pečeň je preťažovaná zápalovými látkami z čreva + toxínmi z čreva. Pečeň pod tlakom toxínov a zápalových látok zo zle fungujúceho čreva, skôr či neskôr prestáva dobre fungovať a dokonca sa môže zapáliť (stukovatená pečeň, zvýšené pečeňové enzýmy).


Náš mikrobióm v črevách hrá kľúčovú úlohu pri určovaní nášho zdravia. Narušený mikrobióm môže okrem mnohých iných symptómov spustiť aj ochorenie pečene.

Príznaky nadmerne preťaženej pečene môžu byť: - únava - znížený výkon - strata chuti do jedla - pocit plnosti - nepohodlie v hornej časti brucha - častá plynatosť - zápcha - hnačka - a pod.


Dobrá správa: Pečeň sa pri vhodnej starostlivosti sa dokáže do určitého štádia čistiť, uzdravovať a samoregenerovať.


Aby sa tak stalo, potrebujeme pomôcť nielen pečeni, ale aj črevu. Obe výhody, tak pomoc črevu ako aj pečeni ponúka Mikroveda L8R33-KUR kúra na pečeň Mikroveda L8R33-KUR kúra na pečeň 0,5 l (abczdravia.sk).


Čo obsahuje Mikroveda L8R33-KUR kúra na pečeň?

Artičok: Zvyšuje prietok žlče, podporuje tvorbu žlče, podporuje trávenie, pôsobí močopudne, čistí pečeň. Obsahuje vitamín C, E, provitamín A, vitamín B1, minerály a stopové prvky ako draslík, vápnik, horčík, železo, meď a mangán, inulín (vhodné pre diabetikov).


Pestrec mariánsky: chráni a regeneruje pečeň vďaka látke nazývajúcej sa silymarín, ktorá pôsobí protizápalovo, imunostimulačne a antioxidačne.


Koreň sladkého drievka: pôsobí protizápalovo a pôsobí proti kŕčom

Rebríček: Podporuje trávenie a tvorbu žlče, pôsobí protizápalovo a proti choroboplodným mikróbom.


Púpava lekárska: podporuje tvorbu žlče, podporuje trávenie, pôsobí močopudne, upokojujúco, protizápalovo, tlmí bolesti, stimuluje metabolizmus.

Palina pravá: obsahuje horčiny, stimuluje tok žlče, pôsobí proti kŕčom.


Semená brokolice: obsahuje minerály a stopové prvky ako sodík, železo, vápnik, zinok, draslík, fosfor, vitamíny B, C a E, karotén; sekundárne rastlinné látky: glukozidy horčičného oleja (vrátane sulfodínu: protirakovinový účinok a pôsobí detoxikačne).


Semená granátového jablka: obsahujú sekundárne rastlinné látky antokyány (zmierňujú zápaly a tlmia bolesť), pôsobia antioxidačne, obsahujú polyfenoly (účinné proti rôznym rakovinovým bunkám).


Tým, že sa jedná o fermentovaný nápoj, je v tele dobre využiteľný a fermenty podporujú zdravie čreva a vývoj zdravého črevného mikrobiómu.


Výrobok podporujúci tak pečeň ako aj črevo nájdete v akcii tu Akcia 2x Mikroveda L8R33-KUR kúra na pečeň (abczdravia.sk). Skladom máme cca 17 akciových balíkov a ďalšie budú až budúci týždeň, tak ak máte oň záujem objednajte si ho čo najskôr aby ste naň nemuseli čakať.


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

403 views0 comments

コメント


bottom of page