top of page

Skutočný príbeh jednej z vás: 8 rokov trvajúca histamínová intolerancia zvládnutá za 4 mesiace

Updated: Mar 1, 2023

28.9.2022 mi napísala jedna mladá žena a poprosila ma o pomoc. Svoje problémy opísala takto:

"8 rokov viem o svojej histamínovej intolerancii (u mňa hlavne hnačky kŕče, závraty, svrbenie, opakujúce sa ženské zápaly), ku ktorej sa pridružila aj laktózová intolerancia."


Neskôr jej pribudli tráviace problémy na potraviny s ktorými histaminici zväčša problém nemajú aspoň nie na začiatku. Bolo to po užití antibiotík. Opísala to takto "Črevá to asi zasiahlo tak, že mám kŕče takmer z každého jedla (kaša, ryža, mäso, cestoviny...) a neviem, čo robiť."


Stav tejto mladej ženy nebol vôbec jednoduchý a pustili sme sa do práce. Musím povedať, že tak ako veľmi som mal rešpekt pred tým v akom stave bola, bol som prekvapený jej odhodlaním vyriešiť to. Samozrejme na ceste za lepším zdravím sa vyskytlo viacej problémov, ale bola ochotná komunikovať a riešiť svoje problémy. Janka, tak sa táto mladá žena volá nikdy nefrflala ako a prečo sa to nedá a bola ochotná urobiť všetko čo som jej povedal. Tento jej postoj som obdivoval asi najviac. Janka je úžasný bojovník a prečítajte si čo mi napísala včera 7.2.2023. Aký ohromný výsledok dosiahla. Za 4 mesiace. 4 mesiace ukončili jej veľké trápenie, ktoré trvalo roky. Dlhé roky.


"Ahoj Andrej, je to dlhšie, čo som sa neozvala, ale aj to býva dobré znamenie. Koniec roka a začiatok sa niesol aj v kontrolách môjho zdravotného stavu a ešte ma niečo čaká. Po absolvovaní gastra som ani nevedela, čo čakať. A výsledok? Pani doktorka mi oznámila, že som nikdy predtým nemala tak dobré výsledky - laktáza mi klesla na 80%, hodnoty DAO kvôli HIT v norme a čo som bola najšťastnejšia, kalprotektín, čo sa mi len zvyšoval (okolo 70mg som ho mala) bol zrazu 18mg - asi ten určuje zápaly v črevách, čo som tak pochopila. (Moja poznámka: áno, kalprotektín je znak zápalu a čím je vyšší tým je zápal silnejší). Keď som zložila telefón nevedela som či sa smiať či plakať. Pani doktorka mi povedala, že fyzicky som v poriadku, keďže som jej hovorila o všetkom, čo sa mi deje v živote a strave, obe sme skonštatovali, že strava zabrala a ten zvyšok je psychosomatický. - AKO INAK. Druhé výsledky mi prišli pár dni dozadu - a to kvôli problémom s menštruáciou a zvýšenému prolaktínu, ktorý som mala až 74ng. Užívala som na to vitax jahňací a potom som prešla na PMS 120 kapsúl (abczdravia.sk) od teba, ktorý ešte stále užívam. Výsledok: hodnoty mi klesli na 22ng. Úprimne ani neviem, čo okrem slov vďačnosti ti napísať. Dúfam, že aj teba tieto výsledky potešili ako mňa. Bola to pre mňa aj náročná cesta a nielen kvôli strave, ktorú si držím i keď, samozrejme, som musela pred pár dňami vymyslieť v núdzovom stave vonku iné jedlo, čo sa mi samozrejme na druhý deň vypomstilo a tam som pochopila, že nie som ešte pripravená a ani moje črevá, vymýšlať iné kraviny. Čaká ma ešte preventívka za pár dní, tak uvidíme.

Taaaaakže okrem VEĽKÉHO ĎAKUJEM, že si mi ukázal ako na to, aby sa mi môj zdravotný stav zlepšil, neviem čo viac ti napísať. Lebo vieme, že ZDRAVIE JE NAJVIAC!!!!!!!"


Janka, máš môj obrovský obdiv. Aj ja ti chcem takto verejne, lebo viem, že moje príspevky čítaš, napísať jedno VEĽKÉ ĎAKUJEM. ĎAKUJEM ti za to, že si zmenila svoj život a je mi cťou, že moja maličkosť mohla byť pri tom.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


1,143 views0 comments

Comments


bottom of page