top of page

Prečo môžu nastať bolesti brucha po prekonanej infekcii aj keď vám doteraz nič nebolo?

A prečo môže byť prítomná potravinová alergia, aj keď testy na alergény pozitívne nie sú?!


Prečo môžu nastať bolesti brucha  po prekonanej infekcii aj keď vám doteraz nič nebolo?

Mnohí ľudia to poznajú buď cez seba, alebo cez svojich príbuzných, deti. Po prekonanej infekcii sa dostavila rekacie na jedlo podobná potravinovej alergii ako napr. bolesti v tráviacom trakte po jedle.


Neraz sa človek obráti na odborníka, špecialistu nech ho vyšetrí. Ten vykoná testy, či sa jedná o alergiu na potraviny, ale žiadne alergie mu zistnené nie sú. Napriek tomu človek pozoruje prízaky podobné alergii na potravinový alergén. Človek sa ocitá v zmätku. Cíti sa zle, napriek tomu je cez vyšetrenia zdravý. Čo sa to vlastne deje?


Podľa štúdií, ktoré sa vykonali v posledných rokoch môže dôjsť po prekonaní infekcie (bakteriálnej, vírusovej) k reakcii tela na potravinové alergény. Táto imunitná reakcia na potravinové alergény môže byť prítomná bez toho, aby boli získané dôkazy o prítomnosti alergie na potraviny v podobe sérových IgE protilátok alebo cez kožné testy.


Ako je to možné?

Tvorba IgE protilátok, ktoré sú vylučované imunitou pri kontakte s alergénom boli obmedzené výlučne na črevo. Teda klasickými testami ako sa robia dnes sa nedali odhaliť, ale dokázali spustiť nepríjemné pocity v tráviacom prakte.


Pri narušenom vzťahu medzi črevom a mozgom by mohlo mať tieto netypické alergie, ktoré opisujem až 50-60% ľudí. A ako sa prejavuje, keď je narušený vzťah medzi mozgom a črevom?

- narušenie pohyblivosti čriev (napr. zápchy)

- precitlivenosť v v oblasti brucha

- zmenená funkcia sliznice a ako aj narušenie slizničnej imunity

- zmenená črevná mikroflóra

- reflux

- pocity plnosti po nejadení a pod.


Napr. po podaní alergénu (lepok, mlieko, sója) do oblasti konečníka a hrubého čreva bola pozorovaný lokálny opuch (prejav zápalu) a aktivácia imunitných buniek ktoré reagujú na potravinové alergény.


Mnohí z vás ktorí mi píšu sú neštatsní z toho, že pozorujú prejavy alergie a potravinové alergie zistené neboli. U ľudí takéto stavy kedy čosi pozorujú a výsledky lekárskych vyšetrení ukazujú opak ako oni pozorujú, vedú časom k narušovaniu psychiky. Ľudia nevedia čo im je, nevedia kto im pomôže, začínajú sa báť čo s nimi bude, dožadujú sa stále nových a nových vyšetrení napriek tomu, že všetky vyšetrenia ukazujú, že sa nič nedeje a človek je zdravý. Jedného dňa to človeka zlomí a končí u psychiatra. Toto je krutá realita mnohých z vás.

Matky bojujúce za svoje deti s príznakmi, ktoré opisujem sú neraz znehodnocované nielen lekarmi, ale aj svojimi partnermi. Sú považované za hysterické biomatky a sú vystavené neraz posmechu, lebo vyšetrenia ukazujú že je všetko v poriadku, len ich dieťa nereaguje na potraviny dobre.


Problémy, ktoré vám opisujem vznikajú postupne. Jedným z vecí ktoré by sme sa mali naučiť je riešiť tráviaci trakt skôr ako vzniknú problémy. Prečo? Lebo traviaci trakt je vystavený neustálemu negatívnemu vplyvu moderného životné štýlu. Stres, toxíny zo životného prostredia, nezdravá strava a pod. spúšťajú oxidačný stres a zápaly. Narúša sa črevný mikrobióm a aj nervový systém. Nečudo, že poruchy trávenia a alergie sú na vzostupe.


Jednou z prírodných látok, ktoré pomáhajú tráveniu je extrakt zo semiačok čiernej rasce. Obsahuje látku s mnohými pozitívnymi účinkami nielen na trávenie a tráviaci trakt. Tá látka sa volá tymochinón. V prílohe som vám spracoval grafiku, ktorá ukazuje účinky tymochinónu.

Náš výrobok AA Imunita obsahuje patentovaný suchý extrakt, ktorý garantuje 5% tymochinónu. Je to jediný ektrakt na svete, ktorý garantuje že v ňom nájdete túto látku v presne určenom množstve. Tymochinón je veľmi nestabilný a mnohé extrakty ho môžu mať veľmi málo a po čase dokonca žiadny.


Prečo môžu nastať bolesti brucha  po prekonanej infekcii aj keď vám doteraz nič nebolo?

AA imunitu s tymoginónom si teraz do konca roka môžete kúpiť za mimoriadne nízku akciovú cenu tu Akcia 2x AA imunita (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

335 views0 comments

Comments


bottom of page