top of page

Prírodný spôsob ako riešiť nevoľnosť, nadúvanie, grganie alebo pálenie záhy

Pálenie alebo reflux patria k čoraz viac rozšíreným zdravotným problémom. Na “spojnici” medzi pažerákom a žalúdkom sa nachádza uzatvárací mechanizmus, ktorý bráni spätnému toku obsahu žalúdka do pažeráka. Ak sa neuzavrie správne, kyslý obsah žalúdka sa môže dostať do pažeráka.

Kyslý reflux má rôzne príznaky ako napr.:

- bolesť žalúdka

- silné pálenie za hrudnou kosťou , ktorú možno pociťovať aj v krku či hrdle

- pocit, že nemôžete dýchať

- ťažkosti s prehĺtaním

- horká chuť , kovová chuť resp. zlá chuť v ústach

- nutkanie kašlať

- časté grganie

- tlak v žalúdku

- pocit, že nemôžete dýchať

- a pod.


Reflux si ľudia väčšinou spájajú s nadbytkom žalúdočnej kyseliny. Paradoxne, reflux môže byť spôsobený aj nedostatkom žalúdočnej kyseliny ! Prečo? Ak je žalúdočnej kyseliny príliš málo, potrava zostáva v žalúdku dlhšie a netrávi sa správne. Pritom vznikajú plyny.

Následkom je, že človek pociťuje plnost a grganie. Tieto plyny vznikajúce pri zlom trávení môžu tlačiť stravu von zo žalúdka, čím a umožňuje obsahu žalúdka vystúpiť do pažeráka.


Kyslý reflux je nebezpečný z rôznych dôvodov. Napr.:

- znižuje rozkladanie potravy a tým aj vstrebávanie živín

- môže byť príčinou poškodenia slizníc a dokonca aj rakoviny

- môže byť príčinou vzniku narušenia črevnej mikrorflóry

- a pod.


Preto by ste reflux nemali podceňovať. Negatívne následky na organizmus nepocítite hneď, ale po dlhšom čase určite.


Ako teda riešiť tieto problémy s refluxom?

Ak potrebujete podporiť trávenie a tvorbu tráviacich štiav je dobre pred jedlom užiť horčiny. Horčiny povzbudzujú tvorbu tráviacich štiav a tým aj dobré trávenie nielen v žalúdku. Na toto máme SYMPETUS BITTER, ktorý je teraz v mimoriadnej akcii s Nutriabsorbom - výrobkom,

ktorý zlepšuje vstrebávanie živín z čreva do tela a podporuje probiotické kmene v čreve.


SYMPETUS BITTER obsahuje aj zdraviu prospešné probiotiká.


Olivový list a opuncia - prírodný spôsob ako riešiť reflux

Opuncia pochádza sa v oblasti Stredozemného mora a od starodávnych čias sa používa pri žalúdočných problémoch. Extrakt z opuncie obsahuje najmä vlákninu a sliz, ktoré chránia stenu žalúdka pred dráždivými látkami a podnecuje vlastnú tvorbu ochranného hlienu v tráviacom trakte.


Extrakt z opuncie priaznivo pôsobí nielen na samotnú stenu žalúdka, ale aj podporuje rozmnožovanie zdraviu prospešných baktérií. Zároveň má antimikrobiálne účinky voči choroboplodným baktériám a môže byť účinný pri infekciách gastrointestinálneho traktu.


Extrakt z listov olivovníka (Olea europaea) sa na liečbu tráviacich problémov používal už starovekého Egypta. Aktívne zložky obsiahnuté v olivových listoch (najmä polyfenoly) pôsobia antimikrobiálne proti rôznym potenciálne škodlivým baktériám. Extrakt z olivového listu pomáha obnoviť rovnováhu črevného mikrobiómu v prípade narušenia črevnej mikroflóry. Zároveň má protizápalové a bolesť tlmiace účinky.


Kombinácia opuncie s extraktom z listov olivovníka pre je ideálna voľba pri ochrane žalúdka a pažeráka. Preto je vhodný pri kyslom refluxe.


Vytvára na sliznici žalúdka a pažeráka tenký film. Takto je sliznica žalúdka a pažeráka chránená pred dráždivými látkami a poškodením spôsobeným žalúdočnou kyselinou. Výrazne znižuje bolestivé pocity pálenia spojené s príznakmi refluxu a spätným tokom kyslého obsahu žalúdka do pažeráka a úst. Tiež sa znižujú ťažkosti, ako je nevoľnosť, nadúvanie a grganie.


Teraz si patentovaný extrakt z opuncie a listov olivovníka môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/p-196/gastro-pohoda-60-kapsul


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

296 views0 comments

Comments


bottom of page