top of page

Prírodná látka so silou antibiotík

Updated: Mar 1, 2023

Ľudia trpiaci bakteriálnymi infekciami, ktoré sa neraz opakujú, často hľadajú alternatívu klasickej antibiotickej liečby alebo hľadajú čosi, čo by túto liečbu podporilo. A dnes vám ukážem prírodnú látku, ktorá takéto vlastnosti má. Je ňou laktoferín.

Laktoferín je bielkovina, s ktorou prichádzame do styku už hneď po narodení. V materskom mlieku kde sa nachádza, pomáha budovať narodenému dieťaťu imunitu a chráni ho

pred patogénmi.


Lactoferín má: - antibakteriálne účinky - protiplesňove účinky (vhodný je aj pri kandidózach) - protivirusové účinky - protialergické účinky - protirakovinové účinky - zápal tmiace účinky - zvyšuje antioxidačnú kapacitu buniek - zlepšuje hojenie rán - antiparazitálne účinky


O jeho účinkoch sa robia vedecké štúdie a jedna z nich publikovaná v lete roku 2022 ukázala, že laktoferínu účinkuje aj pri infekciách močových ciest rovnako účinne ako antibiotiká.

Infekcie močových ciest sú väčšinou spôsobené bakteriálnymi kmeňmi Escheria coli. Zápal močového mechúra je charakterizovaný bolestivým močením, vyššou frekvenciou močenia a nutkaním na močenie. Močenie môže byť bolestivé ale aj nemusí byť bolestivé.


Štúdia s laktoferínom sa uskutočnila na pacientoch s opakujúcimi sa infekciami močového mechúra a štúdia preukázala významné zníženie počtu takýchto epizód počas sledovaného obdobia.


Mimoriadne pozitívne výsledky pri používaní laktoferínu boli pozorované tak pri: - pri samotnom laktoferíne - keď sa laktoferín použil ako doplnok k antibiotickej liečbe - pri kombinácii laktoferín a probiotiká - pri kombinácii laktoferín, antibiotiká a probiotiká.

Effekt of bovine lactoferrin on recurrent urinary tract infections: in vitro and in vivo evidences Conte et al., University of Rome Published: Biometals, 29. June 2022


Ako vidíte, laktoferín sa nemusíte báť použiť tak s klasickou medicínskou liečbou ale aj ako jej doplnkok. Rovnako sa laktoferín môže kombovať pri rôznych infekciách s probiotikami. Mimochodom pri zápaloch močovopohlavného ústrojenstva odporúčam použiť tieto probiotiká VAGI flora 30 kapsúl (abczdravia.sk)

Laktoferín v mimoriadne vysokej kvalite a čistote si môžete kúpiť tu LACTOFERIN pure 60 kapsúl (abczdravia.sk).


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk https://www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com1,284 views0 comments

Comments


bottom of page