top of page

Pozrite sa čo sme vytvorili a aký to má vplyv na našu imunitu

Updated: Mar 1, 2023

Naša moderná spoločnosť je spojená s rozvojom vedy a priemyslu. Z priemyslu za posledné desaťročia prežil veľký boom chemický priemysel.

Produkty chemického priemyslu sa stali súčasťou nášho každodenného života. Patria sem chemikálie uvoľňujúce sa z nábytkov, kobercov, oblečenia a mnohé dokonca jeme v podobe konzervantov či prídavných látok v potravinách. Vymenovať všetky tieto látky by bolo aj zbytočné, ale jedno je isté.


Nikto z vás sa im dnes nevie vyhnúť. Sme “odkázaní” na kontakt s nimi. Ak sa nimi stretávame, zákonite je s nimi v kontakte naša imunita.

Imunita človeka sa ale nevyvinula na to, aby bola v kontakte s týmito látkami, ktoré vytvoril človek vďaka chemickému priemyslu. Imunita človeka bola prispôsobená na boj s vírusmi či baktériami.


Imunita človeka pri kontakte s chemikáliami vie, že sa jedná o cudzorodé látky a reaguje

na ne. A ako reaguje? Bunky vrodeného imunitného systému tvoria pri kontakte

s chemikáliami malé bielkoviny, ktoré sa nazývajú prozápalové cytokíny. Tieto malinké bielkoviny majú za úlohu spustiť a udržiavať pri živote zápal. Jedným z týchto prozápalových cytokínov, ktoré sa uvoľnujú pri kontakte s chemikáliami je aj prozápalový cytokín s názvom interleukín 6 v skratke IL-6. A práve táto malinká bielkovina dokáže jednu pre človeka nebezpečnú vec.


Dokáže preprogramovať bunky imunity, ktoré majú schopnsoť zápal tlmiť na také, ktoré zápal podporujú. Takto sa narúša jedna z najdôležitejších vlastností imunity a tou je imunitná tolerancia.


Vďaka kontaktu imunity s chemikáliami sa začína meniť správanie a reakcia imunity. Imunita stráca svoju toleranciu aj voči vlastným tkanivám. Imunita je ochotná napádať vlastné tkanivá a podporovať aj zápaly, ktoré v tele už prebiehajú napr. zápal štítnej žľazy, zápalové ochorenia čriev, reumatoidnú artritída a pod.


Interleukin 6, ktorý sa z tela uvoľňuje každý deň, lebo pravdepodobne sa každý z nás stále prichádza do kontaktu s rôznymi chemikáliami je tak potenciálnym rizikom pre vznik budúcich zápalových a autoimunitných ochorení.


Jednou z látok, ktoré tlmia negatívne účinky a potláčajú tvorbu interleukínu 6 je kurkumín. Preto ja osobne každý deň jedávam LongVida optimalizovaný kurkumín. A jedávam ho napriek tomu, že nemám v tele žiadny viditeľné zápalové ochorenie. robím to preto, lebo viem, že dýcham vzduch aký dýcham, okolo mňa je nábytok, koberce a pod., ktoré uvoľňujú do ovzdušia mnohé chemické látky o ktorých viem čo robia s mojou imunitou. A keďže viem ake to má následky, robím všetko čo v danej chvíli môžem, aby sa to nestalo to, že moja imunita stratí toleranciu a začne napádať vlastné tkanivá môjho tela a spustí sa chronický

a autoimunitný zápal.


Človek si vytvoril svet, ktorý núti jeho imunitu pracovať inak ako bola imunita zvyknutá. Preto sa nám dnes pre očami odohrávajú radikálne zmeny v zdravotnom stave populácie a ak to nezmeníme čaká nás v živote veľa utrpenia a bolesti.


Longvida® optimalizovaný kurkumín je 65-krát lepšie vstrebávaný oproti bežnému kurkumínu, je bezpečný a jeho pozitívne účinky na zdravie sú doložené štúdiami.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

144 views0 comments

Comentários


bottom of page