top of page

Pomôžu atopikom tieto informácie pri zlepšovaní kvality ich kože?

Atopický ekzém síce ľudia vnímajú ako kožný problém, ale len málo ľudí si uvedomuje, že sa jedná o zdravotný problém spustený zle fungujúcou imunitou. Časť imunity, ktorú voláme TH1 je slabá a časť imunity, ktorú voláme TH2 je silná a dominantná. Práve dominancia TH2 imunity spôsobuje narušenie kožnej bariéry. Narušenie kožnej bariéry spôsobí to, že koža sa stane priepustnou napr. pre baktérie žijúce na koži alebo aj alergény. 


 

U atopikov je zmenená nielen mikroflóra v čreve ale aj na koži. Tak ako vedie zmena bakteriálnej mikroflóry v čreve k zmene imunitných reakcií tak v čreve ako aj celom tele, to isté platí aj pre kožu. Narušenie mikrobiálneho zloženie kože s premnožením niektorých baktérií vedie k zvýšeným zápalovým reakciám na koži.  

 

Jednou z baktérií, ktorá sa nachádza na koži je staphylococus aureus. Táto baktéria sa tiež môže premnožiť. Staphylococus aureus dokáže tvoriť enzým, ktorý sa volá proteáza. Tento enzým narúša celistvosť kože a vytvára tak mikro trhlinky v koži, cez ktoré dokážu vnikať do kože napr. alergény, baktérie a tie následne spúšťajú zápaly, ktoré opakovane narúšajú celistvosť kože.  

Atopici práve "vďaka" tomuto majú neraz predpisované lieky s obsahom antibiotík. Ich účelom je pozabíjať baktérie.  

 

Ako riešiť tento problém zle fungujúcej kožnej bariéry a neprávne fungujúcim mikrobióm kože prírodnou cestou? 

 

Napr. budete nanášať na kožu boswelové kyseliny. Boswelové kyseliny enzým proteáza, ktorý narúša kožu.. Boswelové kyseliny tak pomáhajú chrániť kožu pred zápalom.


Boswelové kyseliny nájdete v kréme Dr. Jacob’s Granatapfel-Weihrauch-Creme:

Dr. Jacob’s Granatapfel-Weihrauch-Creme je prírodný krém bez konzervantov a bez minerálnych ropnych olejov a je zabalený v skle.  

 

Ďalšia možnosť je striekať na kožu SYMPETUS Weihrauch sprej - probiotický sprej obsahujúci boswelové kyseliny :


Pre zlepšovanie mikrobiálneho prostredia môžete do vlažnej vody dať 20ml MikroVeda HOUSE Balance (obsahuje probiotické kmene) a v tejto vode sa kúpať alebo ňou oplachovať kožu :


 

Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme 

Andrej Medveď a jeho team 

271 views0 comments

Comments


bottom of page