top of page

Pochopenie je cesta ku zmene

Updated: Oct 4, 2022

Cieľom mojich článkov je aby ste veciam ako funguje telo a tvorí sa zdravie rozumeli o čosi lepšie ako doteraz. Pri komunikácii s ľuďmi sa väčšinou stretávam so strachom. Ľudia sa boja či im nejaký doplnok neublíži, či neublíži ich deťom a pod. Síce nikdy nevideli ako by napr. vitamíny či minerály komusi ublížili, ale ľudia sú už tak ustráchaní, že sa boja zo zvyku. A jedným z liekov, čo funguje na strach je vedomosť. Tak poďme do toho a objasnime si čosi nové, aby ste sa toľko nebáli, ak sa bojíte.

Načo potrebujeme vlastne vitamíny, minerály a stopové prvky v tele? Napr. mnohé enzýmy sú závislé od vitamínov a minerálov. Enzým si predstavte ako mlynské koleso vďaka, ktorému sa môže niečo robiť. Napr. mlieť múka. Vitamíny, minerály či stopové prvky sú vodou čo poháňa mlynské koleso. Koľko vody tečie a dopadá na mlynské koleso toľko múky dokáže zo zrna dokáže mlyn pomlieť. Mlynské koleso (enzým) je závislé od vody (vitamíny, minerály či stopové prvky)

A teraz si predstavte, že telo človeka je vystavené: 1, chorobám 2, zvýšému príjmu chemikálií zo životného prostredia 3, odpadových látok vznikajúcich pri zápaloch 4 , nadmernej psychickej a fyzickej záťaži 5, a pod.


Enzýmy človeka (mlynské koleso) nutne potrebujú viac pracovať. Pomyselné mlynské koleso sa musí točiť viac. Zákonite potrebuje viacej vody ( vitamínov, minerálov či stopových prvkov). Napr. je vojna (choroba v tele) a krajina potrebuje viacej armády (namnožia sa bunky imunitného systému) a potrebujú viacej potravy (múky) ale voda v potoku, čo poháňa mlynské koleso tečie v rovnakom množstve alebo ju ešte odčerpávajú na polievanie blízkych polí (nedostatočná výživa cez na živiny chudobnú potravu) . Mlyn si zrazu nevie plniť svoje povinnosti a prejavuje sa to hladom armády.


Ak je človek chorý (akákoľvek choroba aj alergia, ekzém čo často ľudia nepovažujú za chorobu) vždy potrebuje aby jeho enzýmy pracovali viac lebo bez enzýmov v tele sa nevedia odstraňovať škody vznikajúce stresom, chorobou, chemikáliami (vylučovanie chemikálií sa môže spomaliť) a pod. Toto zanedbanie sa skôr či neskôr sa to prejaví na vzniku ďalších problémov.


Vrátim sa k nášmu príbehu o mlyne. Mlyn ak nevie nakŕmiť rozrastajúcu sa armádu tá nemusí vedieť dobre bojovať, alebo popri zabíjaní narušiteľa začne napadať vlastné obyvateľstvo, lebo si ho pomýli s nepriateľom ( chronické zápaly, autoimunita) a vojsko ničí a poškodzuje a znefunkčňuje jednotlivé dôležité časti ekonomiky (časti tela).


Boje trvajú dlho a tvoria s a tam jedovaté látky, ktoré keď nevie odstrániť (cez enzýmy) otravujú okolie a spúšťajú ďalšie konflikty (sekundárne zápaly vznikajúce v tele) atď. takto by sa dalo písať príkladov viacej.


Cez pomyselný príbeh som sa vám snažil ukázať, že vitamíny, minerály a stopové prvky naozaj potrebujeme na to aby enzýmy dobre pracovali.

Videl som štúdiu kde ľuďom podávali látky, ktoré telo potrebuje na tvorbu omega 3 mastných kyselín (premena ALA na EPA a DHA) a ich tvorba v tele je veľmi obmedzená. Po tom ako bolo telo zásobené dostatkom mikroživín narástla výroba omega 3 v tele o niekoľko desiatok % !!! Pre mňa to bolo fascinujúce ako sa cez mikroživiny, dokázal ovplyvniť tak pre telo dôležitý proces.


Priatelia mnohí z vás alebo vaše deti sa trápite chorobami. Pravdepodobne moje články človek čo nemá zdravotné problémy ani nečíta. Vždy ! si zabezpečte dostatok minerálov, vitamínov a stopových prvkov. Odporučené denné dávky sú možno pre zdravých, bez stresu žijúcich ľudí. Ale ak sú ľudia chorí , vystresovaní, nehýbu sa alebo sa hýbu nadmerne, sú vystavení chemikáliám (čo sme všetci bez výnimky, patria sem aj lieky) vždy potrebujete na zachovanie zdravia viac živín ako je 100% odporúčanej dávky. Tých 100% je smiešne číslo, ktoré o ničom nevypovedá.


Je to tak ako všetko zdražie a vám výplata zostane na 100% (teda na takom bode ako pred zdražením) a vy uveríte tomu, že sa deje dobre.

A dnes mi možno lepšie porozumiete, prečo nám v ponuke výrobok forIMUN 60 kapsúl (abczdravia.sk) a prečo ho tak často odporúčam. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a hlavne stopových prvkov, ktoré sú extrémne dôležité na to, aby naše enzýmy mohli dobre fungovať. Tento výrobok vrelo odporúčam všetkým ľuďom keď už nič iné ako skvelú voľbu na zásobovanie pre tela nevyhnutnými mikroživinami.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

1,975 views0 comments

Comments


bottom of page