top of page

Po tomto sa to všetko začalo. Odvtedy moje dieťa všetko chytí, často je choré.

Už som z toho zúfalá. Čo sa to vlastne deje?


Mnohé ženy - matky mi píšu, že sú zúfalé z toho ako ich dieťa chytí akúkoľvek infekciu a neustále býva často choré. V podstate dieťa putuje z choroby do choroby. Týždeň doma, dva týždne v škôlke a takto sa to opakuje. Nič nezaberá. Odporúčanie ktoré by mali zaberať nezaberajú, to čo kedysi fungovalo dnes nefunguje. Stále dookola choroba, liečenie a znova ďalšia choroba. Pocit zúfalstva na strane milujúcich mám túžiacich svojim deťom pomôcť.

Mnohí o mne viete, že často spomínam mitochondrie. Mitochondrie sú časti bunky a mitochondrie pre bunku zabezpečujú aby sa energia z potravy zmenila na bio energiu schopnú poháňať životne dôležité reakcie tela. Preto sa mitochondrie nazývajú aj bunkové elektrárne.


Lenže mitochondrie nie sú zodpovedné len za tvorbu energie, ale sú zodpovedné aj za mnohé ďalšie veci ako napríklad za tvorbu špecializovaných bielkovín, ktoré sú nevyhnutné na správnu imunitnú odpoveď, najmä na vírusové infekcie ako aj za to, aby bunky mohli odumierať. Tento proces odumierania buniek sa volá apoptóza.


Aj v bunkách imunitného systému sa nachádzajú mitochondrie. Mitochondrie zohrávajú kľúčovú úlohu pri správnom fungovaní imunitného systému a schopnosti imunitného systému bojovať najmä s vírusovými infekciami. Po infekcii covid napriek tomu, že infekcia covidom nemusela byť silná sa mohlo stať to, že sa narušila funkcia mitochondrií. Vírusové infekcie , hlavne RNA vírusy, kde covid (ale aj chrípkový vírusu) patrí, to dokážu.


Takto si človek aj zo slabo prebiehajúcej infekcie mohol odniesť problém v podobe poškodenia mitochondrií. Toto sa u nás nediagnostikuje a lekári sediaci v ambulanciách tomu vôbec nerozumejú. Zle fungujúce mitochondrie podporené zlým životným štýlom ako napr. s jedlom bohatým na sacharidy (strava bohatá na sacharidy oslabené mitochondrie ešte oslabuje. Niekedy popíšem mechanizmy ako sa to deje), nedostatok mikroživín potrebných pre správne fungovanie mitochondrií, užívanie mnohých liekov ako antibiotiká, lieky na cholesterol, srdcovo cievne ochorenia a pod. vedú k ďalšiemu oslabovaniu vírusom oslabených mitochondrií.

Niet sa čo čudovať, že toto všetko vedie k oslabeniu imunity zodpovednej za boj s patogénmi. Navyše sa zistilo sa, že u ľudí aj po slabej infekcii covid, bunky adaptívnej (učenlivej) imunity majú neraz zle fungujúce mitochondrie a tieto mitochondrie sú schopné a pripravené spúšťať predčasné odumieranie buniek imunity. Tým sa telo stáva náchylné na infekcie.


A naozaj pozorujem ako mi volajú a píšu matky, že ich deti po prekonaní covidu zrazu chytili mononukleózu, u detí sa často vyskytujú virózy a deti sú extrémne citlivé na infekcie.

Ja sa desím týchto vecí, lebo životný štýl moderného človeka je pre mitochondrie katastrofou. Vytvorili sme čosi čo aj bez covidu mitochondrie narušuje. Človek nikdy v histórii nebol tak zasypaný energiou zo sacharidov, nebol v kontakte so stravou tak chudobnou na živiny a bohatou na koncentrované energie v podobe cukru, tak bohatou bohatou na chemikálie (patria sem aj lieky) a vystavený tak veľkým záťažiam ako dnes. Výsledky tohto vidíme dnes na našich deťoch.


Deti sú choré, matky zúfalé a lekári bezradní. Veci prestávajú fungovať a poriadok, ktorý tu roky bol a ako tak fungoval sa rúca. Veta, ktorú v ambulanciách ľudia počúvajú "S tým sa musíte naučiť žiť" sa stáva čoraz populárnejšia. Ale ja sa pýtam ako ľudstvo prežijeme keď sa oslabuje čosi čo je základom organizmu a tým sú mitochondrie? Ak sa mitochondrie narušia dokáže sa narušiť aj imunitná tolerancia a telo matky začne bojovať s antigénom spermie v oplodnenom vajíčku a vedie to k potratom. A to sa už deje a v masovom meradle. V podstate strácame schopnosť sa rozmnožovať a to je začiatok nášho konca ako druhu. Tam sme sa dostali. Neviem či ste si to vôbec všimli.


Ako som už spomínal mitochondrie potrebujú na svoje fungovanie veľa mikroživín. Keď sme vymýšľali názov pre náš výrobok, obsahujúci mnohé živiny potrebné pre mitochondrie nazvali sme ho forIMUN (abczdravia.sk). Lebo bez dobre fungujúcich mitochondrií naša imunita nikdy nebude fungovať právne a vo výrobku forIMUN sú živiny potrebné pre správne fungujúce mitochondrie (teda aj imunity). Ale ako tak po sebe čítam, mali sme to nazvať forLIFE , lebo bez zdravých mitochondrií tu nebude ďalších deti. A toho sa naozaj obávam.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

978 views0 comments

Comments


bottom of page