top of page

Návrat do minulosti, ktorý vám pomôže pochopiť vašu imunitu?

Updated: Mar 1, 2023

Je to už nejaký ten deň, čo nás potrápilo obdobie, kedy sme museli bývať doma, báli sme sa vírusu a v správach sme videli resp. počuli o ľuďoch, ktorí mali neprimerane silnú reakciu na vírus. Mnohí z týchto ľudí, ktorý ochoreli na vírus dokonca zomreli a bohužiaľ ich nebolo vo svete málo resp. sa mnohým spustili po prekonaní infekcie závažné následky na zdraví.

Prvý rok po začatí tejto vírusovej infekcie, ktorá postihovala veľmi veľa ľudí sa porovnávalo správanie imunitného systému u ľudí s rôznymi priebehmi infekcie. Zistilo sa, že ľudia s ťažkým priebehom vírusovej infekcie mali oproti ľudom s miernym priebehom infekcie zníženú tvorbu látky, ktorá sa volá interferón typu I.


Interferón typu I. je látka tvorená imunitou na to, aby organizmus vedel včas zneškodniť vírusy, ktoré vstupujú do tela. Ak bola tvorba interferónu typu I. imunitou nedostatočná, následne sa v tele zvyšovala tvorba iných látok, ktoré boli tvorené imunitným systémom a ich nadmerná tvorba dokonca viedla ku kolapsom niektorých orgánov či dokonca smrti.


Interferón typu I. je veľmi dôležitá signálna látka, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri obrane pred vírusovými infekciami a ovplyvňuje priebeh a trvanie infekcie. Preto je jeho dostatočná tvorba práve v tomto období, kedy sa nadmerne stretávame s vírusmi pre zachovanie nášho zdravia veľmi dôležitá.


A ako si dokážete podporiť tvorbu interferón typu I. dostatočne a zároveň bezpečne?

Japonská firma Kirin objavila protiotický kmeň Lactoccocus lactis kmeň Plasma, ktorý keď sa užíva, dokáže ovplyvniť správanie imunity tak, aby pri kontakte imunity s vírusom, imunita tvorila väčšie množstvo interferónu typu I. Tieto vlastnosti Lactoccocus lactis kmeň Plasma boli dokázané klinickými štúdiami na ľuďoch.


Lactoccocus lactis kmeň Plasma nájdete vo výrobku IMMUSE a môžete si ho kúpiť tu IMMUSE® 30 kapsúl (abczdravia.sk)


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk https://www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com


106 views0 comments

Комментарии


bottom of page