top of page

Môžem to ak sa užívajú antibiotiká? A pomáha to aj pri akné?

Viem, že mnohí z vás sa snažíte pri chorobe vyhnúť antibiotickej liečbe. No nie vždy sa bohužiaľ podarí. Keďže mnohí z vás buď teraz v období zvýšenej chorobnosti užívate antibiotiká alebo ich užívajú vaše deti, dostávam často otázku, či sa môže laktoferín užívať s antibiotikami.

Môžem to ak sa užívajú antibiotiká? A pomáha to aj pri akné?

Lactoferín sa môže užívať tak s: - antibiotikami - antivirotikami - antimykotikami - antiparazitikami


A prečo je ich dobre užívať aj popri klasickej liečbe? Lebo podpouje imunitu v boji s patogénmi a tým skracuje dobu liečby.

Laktoferín zároveň zvyšuje aj antimikrobiálne účinky prírodných antibakteriálnych látok. (Drago-Serrano, 2017; González-Chávez, 2009; Kruzel, 2017; Wakayabashi,2003).


Štúdie ukázali, že laktoferín podporuje rast mnohých probiotických bakteriálnych kmeňov, ktoré sa ničia natibiotickou liečbou ako napr. Bifidobacterium breve, Lactobacillus coryniformis, L. delbrueckii, L. acidophilus, B. angulatum, B. catenulatum, Pediococcus pentosaceus, L. rhamnosus a L. paracasei.


Lactoferin sa vhodne dopĺňa aj s vitamínmi a minerálmi. Napr. kombinácia lactoferinu, zinku a vitamínu E viedla k významnému zníženiu juvenilných pupienkov, čiernych bodiek a zapálených pupienkov v porovnaní s tými ktorí túto kombináciu doplnkov neužívali - užívali placebo, čiže neúčinnú látku (Chan, 2017).


Lactoferin si v akcii môžete kúpiť tu Akcia 2x Lactoferin (abczdravia.sk) a samostatne tu Lactoferin pure 60 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

318 views0 comments

Comments


bottom of page