top of page

Môže vám horčík pomôcť pri bolestiach hlavy?

Moja prvá zákazníčka, ktorá má odo mňa náš nový horčík Magnezium-L-treonát - Magnézium treonát 60 kapsúl (abczdravia.sk) mi napísala po jeho užití toto " Rozhodne ma prinajmenšom prestala bolieť hlava."

Je to možné že po užití horčíka prestane bolieť hlava? Ak áno ako to funguje?

Horčík je pre nervový systém, teda aj mozog nesmierne dôležitý. Okrem iného horčík chráni neuróny (nervové bunky) pred nadmernou stimuláciou látkami, ktoré nervové bunky ovplyvňujú a volajú sa neurotransmitery. Sem patrí aj glutamát. Vysoké hladiny glutamátu môžu nadmerne vzrušovať nervové bunky, čo spôsobuje ich poškodenie alebo dokonca vedie k odumieraniu nervových buniek a zápalovým reakciám.


Jednou z najdôležitejších funkcií horčíka čo sa týka nervového systému je, že bráni tomu aby sa glutamát nadmerne neviazal na nervové bunky a nedostával tak nervové bunky do nadmerného vzrušenia a zápalu, resp. aby sa nervové bunky nepoškodzovali resp. neodumierali.


Ak je v mozgu nedostatok horčíka otvárajú sa na nervových bunkách kanály, cez ktoré vstupuje do nervových buniek vápnik. Vysoké hladiny vápnika v nervových bunkách dokáže nadmerne stimulovať nervové bunky a môžu vznikať bolesti hlavy a migrény.

Horčík hrá rozhodujúcu úlohu v nervovom systéme, rovnováhe vápnika, uvoľňovaní glutamátu a mnohých ďalších funkciách. Nedostatok horčíka môže preto zvýšiť riziko vyvolania záchvatu migrén.


V našom e-shope si môžete kúpiť horčík, ktorý sa dobre dostáva do mozgu Magnézium treonát 60 kapsúl (abczdravia.sk) a môže vám pomôcť s bolesťami hlavy.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

439 views0 comments

Kommentare


bottom of page