top of page

Môže nedostatok tohto hormónu spôsobiť problém s cholesterolom a zvýšiť riziko srdcovo-cievnych ochorení?

Málo kto si v dnešnej dobe uvedomuje význam normálnej hladiny testosterónu pre zdravie. Najmä pre kardiovaskulárne zdravie. Pričom kardiovaskulárne ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtia ľudí u nás. Stres ako takí, ľudia vnímajú ako riziko, ale kardiovaskulárne zdravie závisí aj od normálnej hladiny testosterónu.


Ľudia, ktorí sú vystavení vysokému stresu  (napr. práca) , často reagujú okrem zvýšenej hladiny stresového hormónu - kortizolu, aj zníženou hladinou testosterónu. Pomer týchto dvoch hormónov  (kortizol - testosterón) má pre naše zdravie (pre mužov a ženy - aj ženy majú istú hladinu testosterónu!) veľký význam. Pre zdravé fungovanie tela sú potrebné nízke hladiny kortizolu spolu s normálnou hladinou testosterónu. Takýto pomer kortizolu a testosterónu vedie k normálnej hladine tuku v tele, ako aj budovaniu svalov, prirodzenému chudnutiu a dlhodobému zdraviu.

Ak je kortizol vysoký a testosterón nízky (dlhodobý stres), vedie to k strate záujmu o sex, strate  svalovej hmoty, k nárastu telesného tuku a znížení energie v tele. Cca od 20-30. roku života začína prirodzene klesať  hladina testosterónu každým rokom približne o 1%. Hladina kortizolu majú zároveň tendenciu s vekom stúpať.


Posun v nerovnováhe medzi kortizolom a testosterónom v prospech kortizolu má nasledovné následky:

- zvyšuje riziko srdcovo-cievnych ochorení

- spôsobuje priberanie na váhe

- zvyšuje hladinu LDL cholesterolu  ("zlého")

- znižuje hladinu HDL cholesterolu ("dobrého")

- spôsobuje inzulínovú rezistenciu (začiatok diabetu 2. typu)

- spôsobuje  nárast brušného tuku

Ako vidíte, význam testosterónu pre zachovanie vitality a zdravie je dôležitý. V našom prípravku TestoPLUS nájdete patentovaný extrakt zo šupiek granátového jablka a plodov kakaovníka.


Na prirodzené zvyšovanie testosterónu pôsobí nasledovne:

- bráni premene testosterónu na estrogén ( vďaka tomuto môžu mať chlapi niektoré ženské črty ako napr. nárast prsníkov a pod.)

- znižuje hladinu stresového hormónu - kortizolu


TestoPLUS neobsahuje žiadne umelé hormóny, ale pôsobí na to aby telo testosterón prirodzene tvorilo a "nestrácalo" testosterón cez stres a nadmernú aktivitu enzýmov, ktoré ho menia na estrogén.Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team

148 views0 comments

Comments


bottom of page