top of page

Ktorý kolagén je najlepší pre šľachy a spojivové tkanivo a zároveň tlmí bolesti kĺbov?
Ak máte problémy so šľachami a spojivovým tkanivom mali by ste siahnuť po nedenaturovanom kolagéne typu II, ktorý je základnou zložkou chrupavkového tkaniva. Iba nedenaturovaný kolagén typu II má špeciálnu trojitú špirálu, ktorá je potrebná pre kolagénové vlákna odolné voči roztrhnutiu. Nedenaturovaný kolagén typ II stabilizuje šľachy a spojivové tkanivo.

(Crowley, D. C. et al. 2009. Safety and efficacy of undenatured type II Kollagen in the treatment of osteoarthritis of the knee: a clinical trial. Int J Med Sci. 6(6):312-21.)

Na rozdiel od chondroitínu a glukozamínu, ktoré pôsobia pomaly, nedenaturovaný kolagén typ II vykazuje výrazné zlepšenie vo všetkých parametroch už po 90 dňoch užívania . Orálny príjem viedol okrem iného k 33 % zníženiu bolesti na stupnici WOMAC.

(G. Zhang, B. B. et al. 2005. Development of tendon structure and function: Regulation of collagen fibrillogenesis. J Musculoskelet Neuronal Interact. Bd.5, 1, S.5-21.)

Nedenaturovaný kolagén typu II. pôsobí zároveň protizápalovo a v našom výrobku Stopbol je tento kolagén doplnený o ďalšiu prírodnú protizápalovú látku pôsobiacu na kĺby a tou je hydrolyzovaný keratín.

Nami použitý prémiový hydrolyzovaný keratín dokáže byť na 96% vstrebaný telom. V nami použitom prémiovom hydrolyzovanom keratíne sú bielkovinové častice menšie ako mnohé konkurenčné keratíny a 8x menšie ako v kolagénoch.

Hydrolyzovaný keratin podporuje procesy nevyhnutné pre vývoj, tvorbu a regeneráciu chrupaviek a kĺbov. Znižuje v kĺboch tvorbu zápalovej látky s názvom Interleukín-1β, ktorá je dôležitým znakom artritídy a osteoartritídy. Interleukín-1β podporuje zápal, bolesť a rozpad tkaniva. Znížením Interleukínu-1β sa znižuje zápal kĺbov, stuhnutosť kĺbov ako aj bolesť kĺbov.

Stopbol si môžete kúpiť tu: https://www.abczdravia.sk/p-378/stopbol

Ak si chcete prečítať aké skúsenosti majú ľudia s týmto výrobkom kliknite tu: https://www.andrejmedved.sk/search?q=stopbol


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme

Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.abczdravia.sk

530 views0 comments

Comments


bottom of page