top of page

Keď mamy pomáhajú svojim deťom

Updated: Jul 4, 2023

Dobré správy od vás!

Keď mamy pomáhajú svojim deťom. Dobré správy od vás.

Príbeh č. 1:

a parádne, kiahne prešli bez svrbenia, bez teplôt. Do týždňa zasušené a to Vám poviem, že ich dcéra mala až až. Ďakujem, že ste, aj s pani Dankou."


Príbeh č. 2:

Dňa 29.4.2023 mi napísala jedna mamička takýto mail:

"Dobrý deň (večer) pán Medveď, počula som o Vás len samú chválu, tak sa idem obrátiť na Vás s prosbou o radu. Mám 8mesačné predčasniatko narodené v 34 týždni tehotenstva, všetko je OK až na to, že odkedy sme prišli z pôrodnice, tvrdím, že to dieťa stále tlačí. Má reflux, diastázu, ale už sme si zvykli. V 2. a 4. mesiaci dostala črevnú virózu, bol to len vreskot, nie plač. Po každom kojení neskutočne kvílenie. Z výterov nič nezistili, prežili sme to bez hospitalizácie. Cca okolo 5. mesiaca som ju začala prikrmovať klasicky mrkva...zemiak...bol to horor...zapieklo ju a ten plač....po 6 týždňoch príkrmov sa nijak inak nevykakala len s rektálnou rúrkou. Celý čas bola kojená, aj v podstate stále je. Rozhodla som sa, že končím s príkrmami a len som ju kojila. Dieťa bolo úplne šťastné.

Vydupala som si návštevu detského gastra, sono OK, výtery OK, máme vydržať. Tak držím už pomaly 9.mesiac, s príkrmami, sem tam s umelým mliekom, ešte stále kojaca. Ale posledné dni už nemé stolicu 4x denne, lebo krmim ju častejsie s príkrmami, ale len raz denne hustejšiu, a opäť sa vyprázdni už len s rúrkou. Záhadné je, že nikdy nemala tvrdú alebo hustú stolicu, vždy riedku a predsa mala problem to dať von. Teraz je hustejšia, ale stále nie tvrdá. Od malička berie probiotiká. Zdalo sa mi už, že biele jogurty jej to zlepšili, dokonca 3 dni intenzívne pila umelé mlieko a viac prdkala. Ale vyšiel jej zub a opäť odmieta umelé mlieko.

Celý problém je v tom, že cez deň je všetko v rámci možnosti OK. Príde polnoc a mávali sme 2-3 hodinové párty, kým sa úplne nevyprázdnila, len stonala a plakala. Teraz máme už len hodinové párty. Už si namýšľam, že jej vadí to moje mlieko (beriem senovku a benedikt celý čas, lebo keď žúrujeme celé noci, mlieko netečie).

No a na záver, nie som prvorodička, takže zažila som už všeličo, ale teda čakať, kým to prejde a pozerať sa, ako trpí... A záverečná lekárska diagnóza: nezrelá tráviaca sústava.

Ak by ste mi vedeli odporučiť niečo, ak by boli vhodné Vaše probiotiká, sem s nimi, vyskúšam všetko. Vopred ďakujem za Váš čas a radu. Katka."


31.5.2023 mi prišla od mamičky nasledovná správa:

" Dobré ránko Andrej, keby Vám to dnes ešte nikto nepovedal, že ste úžasný, tak Vám to vravím ja. Ďakujem že som sa po 8 mesiacoch vyspala (ako tak) a nemusela som byť s malou na 3 hodinovej každovečernej párty. Poctivo som jej dávala probiotiká a vysadila všetky sacharidy a za skoro mesiac používania som ju rurkovala 2x a skoro každé ráno sa slečinka vykaká. Čo predtým bolo opačne, 2x za mesiac som ju nerurkovala."


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

224 views0 comments

Comments


bottom of page