top of page

Je potrebný nový prístup v ochrane pred bakteriálnymi infekciami?

Každoročne nám narastá problém odolnosti baktérií voči antibiotikám. Zjednodušene povedané antibiotiká sú čoraz menej účinné na bakteriálne infekcie. Hrozí nám, že aj bežné operácie a infekcie sa môžu stať pre nás problémom, lebo baktérie dokážu spustiť zápaly s rizikom smrti. Za tento fenomén môže aj časté používanie antibiotík, čo umožňuje baktériám vytvoriť si stratégiu prežitia aj pri užívaní antibiotík.

Každoročne nám narastá problém odolnosti baktérií voči antibiotikám. Zjednodušene povedané antibiotiká sú čoraz menej účinné na bakteriálne infekcie.  Hrozí nám, že aj bežné operácie a infekcie sa môžu stať pre nás problémom, lebo baktérie dokážu spustiť zápaly s rizikom smrti. Za tento fenomén môže aj časté používanie antibiotík, čo umožňuje baktériám vytvoriť si stratégiu prežitia aj pri užívaní antibiotík.

Iným, a nemenej vážnym, problémom je to, že antibiotiká narúšajú telu priateľské a zdraviu prospešné probiotické baktérie s následkami v podobe tráviacich problémov či porúch imunity.


Dnes vám chcem predstaviť náš nový prípravok Betaglukan BOOST, ktorý Vám môže pomôcť zvýšiť odolnosť voči patogénom, kde patria aj baktérie.


Čo je to Betaglukán?

Betaglukán je dôležitou súčasťou bunkových stien mnohých organizmov ako sú baktérie, huby a niektoré rastliny.


Betaglukán – ako to funguje?

V našom výrobku sú použité betaglukány z kvasníc, ktoré majú jedny z najsilnejších účinkov na imunitný systém v porovnaní s inými betaglukánmi.

Betaglukány sú považované našim telom za cudzie látky. Vrodený imunitný systém ich rozpoznáva ako potenciálne patogény, hoci samotné betaglukány nemajú schopnosť spôsobiť v tele infekciu.

Keďže betaglukány sú súčasťou napr. baktérií, parazitov, dokáže ich imunitný systém rozpoznávať.


Užívanie betaglukánov spúšťa antimikrobiálnu odpoveď vrodenej imunity. Užívaním betaglukánov sa aktivuje imunitný systém a je pripravený ničiť nepriateľa, ale nejde pritom do zápalu, ktorý by ohrozoval zdravie.


Vrodený imunitný systém zároveň oznamuje adaptívnemu imunitnému systému možnú prítomnosť patogénu. Bunky adaptívneho imunitného systému sa začnú vyvíjať tak, aby mali antimikrobiálne vlastnosti a nevyvíali sa na taký typ imunitných buniek, ktoré sa napr. podieľajú na alergických reakciách.


Betaglukánov je na trhu veľa. My sme sa rozhli urobiť náš výrobok ešte lepším ako má mnoho iných výrobcov. Náš betaglukán sme obohatili o klinicky testovaný posilňovač imunity z olivových listov.


Používanie olivových listov na liečebné účely siaha až do starovekého Egyptu, kde sa používali ako obľúbený prostriedok na boj s horúčkami. Táto vlastnosť olivových listov a účinných látok, ktoré sa v nich nachádzajú sa v prírodnom liečiteľstve využíva dodnes.

Rastlinné látky na posilnenie imunity pochádzajúce zo starovekej alebo tradičnej prírorodnej medicíny (kde extrakty z listov olív patria) oslovujú ľudí, ktorí ich vnímajú ako prirodzené, účinné a bezpečné riešenie problémov s imunitou.


Extrakt z olivových listov je: - Prírodný posilňovač imunity s mikrobicídnym ( schopným usmrcovať mikroorganizmy), protizápalovým a imunomodulačným účinkom - Je to jedinečný extrakt, ktorý obsahuje 20 % ( v našom prípravku je ho 100mg) oleuropeínu a 2 % bioflavonoidov (10mg) - Zvyšuje fyziologickú odolnosť organizmu - Pomáha horným dýchacím cestám.

Oleuropeín prítomný v extrakte z olivových listov preukázal silnú antimikrobiálnu aktivitu proti baktériám, mykoplazmám a vírusom. Okrem toho sa zdá byť obzvlášť užitočný pri infekciách odolných voči antibiotikám. Tento extrakt podporuje rozbíjanie bunkových stien baktérií.


Bioflavonoidy a oleuropeín prítomné v našom klinicky testovanom extrakte z olivových listov: - zmierňujú celkový zápalový stav organizmu - znižujú zápal v niekoľkých typoch buniek tela, vrátane svalových buniek a pľúcnych bunkách - regulujú aktivitu imunity tak, aby vedela dobre reagovať tak na patogény ako aj tlmila svoju nadmernú aktivitu napr. pri alergách - sú silné antioxidanty, u ktorých sa preukázalo, že pomáhajú vyrovnávať vysoké hladiny glukózy v krvi.

Prečo je to pre imunitu dôležité, aby bola stabilná hladina glukózy v krvi?

Vyššia hladina glukózy v krvi súvisí s vyšším rizikom infekcie. Početné vedecké publikácie spájajú patologickú glykémiu (zvýšená hladina glukózy v krvi) so zvýšeným výskytom infekcií a zníženou schopnosťou imunity bojovať proti infekciám.

Oleuropeín znižuje metabolický oxidačný stres, ktorý dokáže poškodzovať schopnosti imunitných buniek efektívne zasahovať voči patogénom. Metabolický oxidačný stres dokáže poškodzovať aj iné bunky v tele a spôsobovať zdravotné problémy.

Nevyvážená hladina glukózy: - Podporuje chybný výkon imunity - Vedie k zníženiu kapacity buniek vrodeného imunitného systému pohlcovať a účinne zabíjať baktérie. - Zmenšuje schopnosť imunoglobulínu G naviazať sa na baktérie


Extrakt z olivových listov riadi uvoľňovanie látok, ktoré vylučujú bunky vrodeného imunitného systému, ktoré majú za úlohu zabíjať patogény a zabezpečujú antimikrobiálny účinok. Zároveň sa zvyšuje schopnosť vrodenej imunity bojovať s patogénmi a zlepšuje sa schopnoť vrodenej imunity aktivovať adaptívnu imunitu v boji s patogénmi.


Betaglukan BOOST obsahuje aj postbiotikum Lactobacillus plantarum L - 137, ktorý dokázateľne zvyšuje účinok betaglukánov. O Lactobacillus plantarum L - 137 a jeho účinkoch som už písal a môžete si to prečítať tu: Naša NOVINKA je už tu! (andrejmedved.sk)

V našom výrobku Betaglukan BOOST sme použili špičkové suroviny, ktoré boli klinicky študované. Verím, že vám pomôže v budovaní odolnosti voči patogénom. Samozrejme sme si pripravili pre vás aj akcie:


Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

792 views0 comments

Comments


bottom of page