top of page

Je nebezpečné ak vaše dieťa trpí nechutenstvom?

Updated: Oct 4, 2022

Čoraz viacej mamičiek rieši problém s nechutenstvom svojich detí a dnes by som sa vám pokúsil ukázať jednu z príčin vzniku nechutenstva nielen u detí. Pravdepodobne to bude pre vás šokom, čo to je a aké možné následky sú s tým spojené.

Zápal pokiaľ je akútny je jasne definovaný: - bolesťou - opuchom - začervenaním - zvýšenou teplotou


Ale okrem akútneho, jasne definovaného zápalu, ktorý dokáže rozpoznať každý, existuje aj iný typ zápalu a vola sa "tichý" zápal. Tichý sa volá preto, lebo nemá prejavy ako akútny zápal a takmer nikdy sa u ľudí nevyskytuje zápalový parameter, ktorý sa často tvorí pri akútnych bakteriálnych infekciách v pečeni a tým parametrom je CRP.


Na odhaľovanie tichých zápalov, slúžia iné znaky, ale tie sa u nás klinicky používajú veľmi zriedka a podľa mňa preto, že ambulantná medicína nevie riešiť príčiny jeho vzniku, tak tiché zápaly ignoruje. Bohužiaľ ani normálna hladina buniek imunitného systému nie je garanciou, že v tele neprebieha tichý zápal. Táto diagnostika sa robieva tiež a ľudí zvádza k tomu, že je všetko v tele poriadku.


Príčin vzniku tichých zápalov je mnoho. jedným z nich sú napr. enviromentálne záťaže ako napr. ťažké kovy, rôzne chemikálie, antigény z potravy, vírusy a baktérie a pod. Rozoberať by bolo na mnoho ďalších článkov.


Tieto látky, ktoré spúšťajú tiché zápaly, keď pôsobia na imunitu, vždy imunitu aktivujú do zápalového stavu. Ako prvá reaguje vždy vrodená imunita a až neskôr sa môže zapojiť do procesu tichého zápalu adaptívna imunita. Dlhodobé dráždenie imunity spúšťa rôzne biochemické reakcie, ktoré sa pretavia do rôznych problémov ako napr.: - bolesti šliach, kĺbov a svalov - mozgová hmla - poruchy s krátkodobou pamäťou - poruchy pozornosti a koncentrácie - diabetes - strata libida - depresia - afty - paradentóza - zvýšná citlivosť na bolesť - úbytok svalstva - ateroskleróza - NECHUTENSTVO


Áno nechutenstvo je prejav tichých zápalov v tele. Nie je to dielo náhody ako by sa mohlo zdať.


Pri nechutenstve mnohým deťom pomohlo Šťastné bruško PROBIO 50g (abczdravia.sk) a neraz k tomuto problému odporúčam aj iné doplnky napr. pre deti to forIMUN 60 kapsúl (abczdravia.sk), IMUNKO príchuť jablko (abczdravia.sk), Kvercetín komplex 60 kapsúl (abczdravia.sk).

Tieto doplnky obsahujú látky, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé sliznice čreva. A prečo ich odporúčam?


Jednou z príčin vzniku tichých zápalov je dlhodobý kontakt imunity s cudzorodými antigénmi, chemikáliami a ťažkými kovmi. Pokiaľ sú sliznice čreva narušené, prísun cudzích antigénov sa zvýši a tichý zápal má palivo aby mohol prežívať a spôsobovať v tele problémy a aktivovať choroby. Pre toto sa vždy

pri nechutenstve snažím riešiť mikrobióm a sliznice čreva aby sme odstavili tichý zápal od paliva. Deti (a nielen deti), ktoré majú tráviace problémy a alergie majú na 100% porušené sliznice, mikroflóru a ich imunita je nadmerne dráždená cudzími antigénmi či chemikáliami. Toto vytvára predpoklad na rozvoj neurologických, hormonálnych a imunologických porúch

v neskoršom veku. A som zhrozený, keď vidím ako ich rodičia neraz problémy s alergiám považujú za "iba alergiu".

Ak vaše dieťa, alebo vy trpíte nechutenstvom, nie je to nič nevinné ale možný znak tichého zápalu, ktorý vám cez laboratórny test neodhalia a tichý zápal zostane nepozorovaný a bude ničiť vaše zdravie. Prosím vás, nepodceňujte to!


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

1,385 views0 comments

Kommentarer


bottom of page