top of page

Duchovná príčina chorôb.

Updated: 5 days ago

Často od ľudí počúvam o duchovných príčinách chorôb. Duchovno je vnímané veľmi individuálne. Slovník slovenského jazyka hovorí že duchovno je duchovná oblasť, myšlienkový a hodnotový svet. Duchovno si mnohí spájajú s bohom, iní s láskou a pod. Skúsim vám povedať možno pohľad, ktorý ste ešte na duchovno nepočuli.

Zažili ste už niekedy pocit že ste niečo alebo niekoho pochopili? Porozumeli niekomu alebo niečomu? Skúste si na to spomenúť? Ako ste sa cítili? Napr. nevedeli ste prečo sa deje to či ono a jedného dňa ste na to prišli. Nezažili ste zrazu prílev energie, nadšenia, emócie vyleteli do výšin a vy ste mali pocit, že svet je skvelé miesto pre život a život je úžasný? Mne sa to tak deje a predpokladám, že všetkým.


Každý sa cíti dobre a je šťastný keď rozumie svetu v ktorom žije, ľuďom s ktorými sa stretáva, práci ktorú vykonáva, rozumie deťom a podobne. Ideálne je to, ak ľudom rozumieme nielen mi, ale ľudia zároveň rozumejú aj nám.


Z tohto pohľadu by sme prílev energie, ktorý človek zažíva vtedy ak niekomu a niečomu porozumie mohli nazvať duchovnou energiou. Ja to tak aspoň vnímam. Z tohto pohľadu je vytváranie porozumenia, vytváraním duchovna.


Ako náhle niekomu a niečomu nerozumieme ťahá nás to dole, strácame energiu, nemáme chuť žiť, sme takí nesvoji a bez života. Na človeku vidno, že ho čosi trápi. Duchovná energia sa akoby strácala.


Z tohto pohľadu je život vo svojej podstate porozumením.

A teraz sa pozrime na to čo nás priťahuje. Priťahuje nás to, čomu rozumieme. Čomu rozumieme máme radi, chceme sa o to starať, chceme aby to v našom živote pretrvávalo. Táto príťažlivosť sa ľudovo nazýva láska. V skutočnosti je aj láska porozumením. Nikdy nemáme radi niečo alebo niekoho komu nerozumieme.


Ak niekomu alebo niečomu prestaneme rozumieť, chceme to buď zničiť alebo od toho utekáme. Napr. ak si ľudia vo vzťahu prestanú vytvárať porozumenie idú od seba preč, rozvedú sa alebo sa ničia, ubližujú si. Ak vidíme v živote ničenie, nespájame si to s duchovnom. Strata porozumenia vedie teda k strate duchovna.


Ak človek rozumie významu zdraviu , svojmu telu .. má k svojmu telu kladný postoj a stará sa o svoje telo tak, aby telo dobre fungovalo. Keďže rozumie zdraviu, priťahuje ho to a starostlivosť o svoje zdravie berie ako samozrejmé. Starostlivosť o zdravie považuje za rovnako dôležité, ako matka považuje za dôležité starať sa o svoje dieťa, lebo veľmi dobre rozumie svojmu dieťaťu.


Ak vidíte človeka ktorý trpí, jeho utrpenie je to následok neporozumenia. Napr. nerozumel akú stravu telo potrebovalo a on dával nesprávnu a výsledkom je choroba - utrpenie. Alebo nerozumel, že ho slnko môže spáliť, bol na slnku dlhší čas ako mal a výsledok je popálenina- utrpenie.


Za bolesťou je vždy neporozumenie, teda strata duchovna.

Ak je v živote človeka nedostatok porozumenia (teda duchovna) , človek sa cíti zle, chýba mu energia a je chorý. Človek neraz ani nerozumie, že niečomu nerozumie a keď nerozumie ani riešeniu svojho problému celé ho to ťahá dole.


U chorých ľudí neraz absentuje duchovno v zmysle neporozumenia prečo by mal byť zdravý (často rozumie, prečo by mali byť zdraví iní ľudia, prečo treba upratať - človek viac rozumie poriadku ako významu svojho zdravia a pod).

U človeka s nedostatkom porozumenia chýba život, človek sa stráca, bojí sa, je v zmätku, hľadá svojho guru, ktorý ho zachráni.

Lenže zdrojom porozumenia je každý z nás. Teda zdrojom porozumenia ste aj Vy! Ak ste chorý niečomu a niekomu nerozumiete. Vidím, že ľudia často nerozumejú sebe. Potom sa nemajú radi a robia všetko preto aby svoje telá ničili (rozumejú viac chuti potravín ako vplyvu potravín na zdravie. S chuťou majú väčšie porozumenie ako so zdravím). Láska/porozumenie k sebe samému je na bode nula. Ich zdravie upadá.

Vytváranie porozumenia (aby som niekomu a niečomu rozumel, musím ale študovať) je základom pre zdravie, šťastie a dobrý život nielen nás, ale aj celej planéty. Vytváranie porozumenia je základom zdravia a za každou chorobou je v podstate neporozumie. A strojcom porozumenia vo vašom živote nie sú druhí ľudia ale Vy. A ak vás aj niekto nemá rád dôležité pre vás je to, či vy máte radi jeho.


S prianím pevného zdravia pre vás pripravil Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk www.medvednatural.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

110 views0 comments
bottom of page