top of page

Doplnok na osteoporózu a stabilizáciu hormonálnej rovnováhy v období menopauzy

Updated: Oct 4, 2022

Po viac ako polroku úsilia tu máme pre vás výrobok na ktorý som veľmi hrdý, lebo sme v ňom použili patentovo chránený extrakt z bylín s klinicky dokázanými účinkami.

Poďme sa pozrieť na to čo je to vlastne osteoporóza.

Osteoporóza sa často nazýva „tichá choroba“, pretože jej príznaky nie je vidieť ani ich človek nepociťuje. V skutočnosti je jej hlavným príznakom ľahké zlomeniny kostí. Ak sa nelieči, môže byť dokonca smrteľná. Na následky zlomeniny krčka stehennej kosti zomrie viac žien ako na rakovinu vaječníkov, maternice a krčka maternice dohromady!


Kostra ľudského tela je živé tkanivo, ktoré sa neustále obnovuje a rastie. Ak je úbytok kostnej hmoty rýchlejšie ako obnova, kosť sa stáva krehkejšou, ľahko praská a láme sa.

Osteoporóza zvyčajne postihuje ženy po menopauze. Ženský hormón estrogén má totiž vplyv na kostné tkanivo. Na jeho tvorbu aj na odbúravanie. Keď v menopauze poklesne estrogén, stráca sa aj jeho ochranný účinok na kosti a tie sa začnú rýchlejšie odbúravať a dochádza k vzniku osteoporózy. osteoporóza je teda často spojená aj s hormonálnymi zmenami a menopauzou


Ďalšie nepriaznivé faktory osteoporózy sú: - operačné odstránenie vaječníkov – aj tu sa zastaví produkcia hormónov v tele - fajčenie a alkohol - nedostatočný prísun vitamínu D, K2 a vápnika v strave - nedostatočné alebo zlé vstrebávanie vápnika v čreve - lieky ako kortikoidy, antacidá, lieky na štítnu žľazu - nízka hmotnosť (ak máte podváhu, môže vzniknúť nedostatok estrogénu a naruší sa metabolizmus kostí)


Vo výrobku Menoosteo je patentovaný extrakt z týchto troch rastlín:

1, z listov a kôry Gumojilmu jilmového 2, z koreňa Drynaria fortunei 3, zo semien Kukučiny čínskej

Tento patentovaný extrakt z rastlín s klinickými dokázanými výsledkami pomáha :

1, zlepšovať metabolizmus vápnika a znižovať jeho vyplavovanie 2, priaznivo ovplyvňuje hormonálny systém a teda aj menopauzu 3, zvyšuje hustotu kostí

Menoosteo ďalej obsahuje aj iné látky podporujúce kosť ako bór, ktorý zabraňuje zníženiu vylučovaniu vápnika, horčíka, fosforu a vitamínu D. Bór tiež priaznivo vplýva na hladinu estrogénu.


Meď prispieva k udržaniu normálneho spojivového tkaniva, čo je nevyhnutné pre zdravý pohybový aparát.

Mangán je zas dôležitý pre zachovanie a funkčnosť chrupaviek.

Kremík, ktorý tiež priaznivo vplýva na kosti.

Zinok - jeho nedostatok je rizikový faktor pre rozvoj osteoporózy. U postmenopauzálnych žien s osteoporózou je dokázané, že dochádza k zvýšenému vylučovaniu zinku močom. Nedostatok zinku vedie k tomu, že sa zníži hladina špeciálnej bielkoviny ( volá sa IGF-1) , ktorá podporuje tvorbu a rast kostí.


Aké výhody pre vás ponúka Menoosteo?

- Zlepšuje minerálnu hustotu kostí, pevnosť kostí a pružnosť kostí - Zlepšuje vstrebávanie vápnika - Vyrovnáva ženské hormóny

Pre koho je Menoosteo určené?

- Ženy v menopauze a po menopauze - Osoby v strednom a vyššom veku - Osoby náchylné na zlomeniny


Výrobok Menoosteo si môžete zakúpiť v našom e-shope tu Menoosteo 60 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

818 views0 comments

Comments


bottom of page