top of page

Dokáže výživa matky ovplyvniť IQ dieťaťa?

Výživa matky má veľký vplyv nielen na celkové zdravie jej dieťaťa ale aj na jeho psychiku a celkové IQ. Toto platí najmä vo vzťahu k zásobovaniu matky dieťaťa omega-3 mastnými kyselinami.

Množstvo prijatých omega-3 mastných kyselín počas tehotenstva priamo súvisí s množstvom omega-3 mastných kyselín, ktoré sa dostane k plodu dieťaťa počas jeho vnútromaternicového vývoja. Čím viac omega-3 mastných kyselín matka príjme počas rozhodujúcich fáz rastu mozgu dieťaťa, tým lepší je mentálny vývoj dieťaťa. Dobré zásobovanie omega-3 mastnými kyselinami je dôležité nielen počas tehotenstva ale aj počas laktácie a má priamy vplyv na mentálny vývoj dieťaťa.


Čím vyšší bol príjem omega-3 mastných kyselín matkou a cez matku sa omega-3 mastné kyseliny dostávajú k dieťaťu , tým lepšia bola koordinácia oka a ruky dieťaťa. Tento efekt je evidentný ešte dva a pol roka po narodení dieťaťa.


Obvod hlavy a pôrodná hmotnosť dojčiat sú väčšie u prvorodičiek, ktoré konzumujú dostatok omega-3 mastných kyselín. Väčší obvod hlavy pri narodení býva spojený s lepším vývinom inteligencie u dieťaťa. Štúdiami sa dokázalo, že deti, ktorých matky prijímali dostatok omega-3 mastných kyselín počas tehotenstva a dojčenia mali lepšie šance na dosiahnutie dobrého prospechu v škole ako deti ktoré trpeli nedostatočným prísunom omega-3 mastných kyselín.

V našom e-shope si môžete kúpi vysokokvalitné omega-3 mastné kyseliny vo finančne výhodnej akcii tu Akcia 3x Omega 3 (abczdravia.sk) alebo v akcii s probiotikami tu Akcia Omega 3 a Probio HIT (abczdravia.sk).

Samostatne tieto omega 3 nájdete tu Omega 3 90 kapsúl (abczdravia.sk).


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

205 views0 comments

Comments


bottom of page