top of page

Dnes o tráviacich problémoch

Updated: Oct 4, 2022

Mám zákazníčku s ktorou riešime viacero jej problémov. Jedným z nich je aj pálenie záhy. Okrem iného som jej na tento problém odporučil výrobok Gastro Pohoda. Tento výrobok pomáha okrem iného aj pri GERD. Po nejakom čase moja klientka videla výsledky v podobe zlepšenia refluxu ale jej trávenie ešte nebolo v poriadku a napísala mi to takto:

"Na tom trávení musím popracovať, myslím si, že mi dobre nerozkladá jedlo - vidím tam nestrávené časti jedla v stolici."


Pýtala sa ma či je Gastro Pohoda aj na iné tráviace problémy Opísala mi to takto: "Gastro Pohoda je len od pálenia záhy? Či pomáha aj pri trávení, lebo záha ma už nepáli - reflux mám už len sem tam."


Mnohí z vás si kúpili Gastro Pohodu a dostávam od vás rôzne otázky. Napr. pomáha Gastro Pohoda aj pri iných tráviacich problémoch? Je Gastro Pohoda určená len na pálenie záhy? Skúsenosť mojej klientky s Gastro Pohodou je nasledovná ( a je tam aj odpoveď pre vás).

"Po týždni s Gastro pohoda 60 kapsúl (abczdravia.sk) a VIAFIBER ríbezľa 311g (abczdravia.sk) už nevidím zvyšky stravy v stolici ale tiež som vo veľkom obmedzila mliečne aj tie orechy (toto som jej odporučil pri našej konzultácii) a aj kávu som prestala piť. Vymenila som ju za čierny čaj."


Prečo je teda Gastro Pohoda tak dôležitá pri tráviacich problémoch? Tu je moje vysvetlenie.

Gastro Pohoda obsahuje látky, ktoré chránia sliznice a dodáva živiny potrebné na správne fungovanie slizníc. Ak sú sliznice narušené netvoria sa dostatočne dobre tráviace enzýmy a naruší sa proces trávenia potravy. Nastáva pocit plnosti, ťažoba na žalúdku alebo pálenie záhy či horko/kyslo v ústach. Toto je následkom zlého trávenia. Bez zdravých slizníc nikdy neprebehne trávenie dobre.


Ak sa naruší trávenie v oblasti žalúdka je len otázkou času kedy zle rozložená strava podporí problémy s trávením aj v iných častiach tráviaceho systému. Výsledkom zlého trávenia môžu byť problémy ako alergie, nafukovanie, histamínová intolerancia či iné intolerancie, SIBO, problémy s pečeňou, zápchy, hnačky, problémy s imunitou, obličkami, výtoky, mykózy a pod.

Gastro Pohoda má výhodu aj v tom, že látky, ktoré sa tam nachádzajú (extrakt z kaktusu opuncie a listov olivovníka) majú aj prebiotický efekt. Teda podporujú rozmnožovanie zdraviu prospešných baktérií (toto sa tiež dokázalo štúdiami). Toto je veľmi dôležité preto, lebo zle strávená strava zo žalúdka podporuje rast choroboplodných baktérií. Ich premnoženie naruší nielen trávenie ale časom aj psychiku. Bohužiaľ ľudia s tráviacimi problémami majú podlomenú aj psychiku.


Tráviace problémy sú pomerne komplikované a nepodceňujte ich. Na začiatku vypadajú nevinne a vy máte pocit, že to nič nie je a dokáže s nimi v pohode žiť. Toto sú chybné úvahy. časom sa menia a vytvárajú komplikované problémy ako alergie, atopie, astmy, zatekanie hlienov a ale aj zmien psychiky či porúch spánku.


Gastro Pohoda teda nerieši len žalúdok ale aj črevo cez to, že podporuje rast zdraviu prospešných baktérií. Ak chcete podporiť účinky Gastro Pohody môžete ju užívať napr. s VIAFIBER ríbezľa 311g (abczdravia.sk) či akáciovou vlákninou Akáciová vláknina 300g (abczdravia.sk) ktoré znásobujú pôsobenie Gastro Pohody na tráviaci trakt.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie to čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk tel. 0911 295 859 andrej.medved9@gmail.com

862 views0 comments

Commentaires


bottom of page