top of page

Dnes o prírodných antibiotikách, ktoré si sami ničíme

Pred nejakým časom mi od jednej z vás prišla takáto správa:

Dnes o prírodných antibiotikách, ktoré si sami ničíme

"Dobrý deň p. Medveď. Náhodou som narazila na vaše meno v nejakej diskusii pod článkom ohľadne zlatého stafylokoka. Mám 3-ročného syna ktorý pred vyše mesiacom začal chodiť do škôlky. S tým začali sem tam soplíky a pred týždňom mu robila pani doktorka výter z nosa. Zistili mu Staphylococcus aureus. Predpísala nám antibiotiká na 10 dní…existuje aj nejaká iná cesta ako antibiotiká? Čítala som že tento druh stafylokoka sa da len “utlmiť". Ďakujem vopred za akúkoľvek radu. S pozdravom. M."


Pani začala na moje odporúčanie užívať Imunko (teraz je v akcii so šťastným bruškom Akcia Imunko + Šťastné bruško (abczdravia.sk) a probiotiká Akcia 2x Čistý noštek (abczdravia.sk)

Po mesiaci mi prišla nasledovná odpoveď.

"Dobrý deň Andrej. Chcem vám dať len spätnú väzbu ohľadne užívania Imunka a Čistého nošteka. Starší synček už je plné dva týždne v škôlke a zatiaľ bez soplíkov. Veľmi sa teším. Ďakujem pekne. M."


Deti idú čoskoro do škôlky a školy a pre mnohé deti je odlúčenie od mamy, rodiny, zmena prostredia a pod. stresom a každý stres dokáže znížiť imunitu človeka. Ak je mikrobióm čreva dieťaťa oslabený nevhodnou stravou, nedostatkom pohybu, alebo nadmenrnou záťažou a pod. dokáže sa tiež narušiť. Narušenie mikrobiómu v čreve sa prejaví aj na sliznicich iných častí tela napr. aj na sliznici dýchacích ciest vrátane sliznice nosa.


Ak sa naruší mikrobióm, choroboplodné baktérie, ktoré sa bežne vyskytujú aj v zdravom mikrobióme sa dokážu premnožiť a spustiť zdravotné problémy. Tieto choroboplodné baktérie sa síce môžu zmenšiť užívaním antibiotík, ale antibiotiká bohužiaľ pozabíjajú aj dobré - zdraviu priateľské baktérie a tým pádom sa stratia baktérie, ktoré bránia tomu, aby sa choroboplodné baktérie nadmerne rozširovali.


Baktérie totiž fungujú tak, že jeden druh baktérií bráni rozmnožovaniu iného druhu. Dobré - zdraviu prospešné baktérie sú akýmsi prirodzeným antibiotikom pre choroboplodné baktérie. Ničenie mikrobiómu v čreve a tým aj na slizniciach či koži má tak dopad na to, že sa premnoží napr. zlatý stafylokok či iná patogénna baktéria.


Ak sa už nejaká choroboplodná baktéria premnoží, je to výsledok zanedbania mikrobiómu. Ak sa problém opakovane vracia narušenie je vážnejšie. Ak je narušenie vážnejšie aj náprava trvá dlhšie.


Užívanie probiotík a prebiotík je jednou z vecí, ktoré treba pri takýchto problémoch robiť. Bez nápravy mikrobiómu sa vám nikdy nepodarí problém vyriešiť. Antibiotiká problém zvyčajne riešia len dočasne. Mnohí to vidíte cez opakované problémy napriek častému užívanie antibiotík.


Ak viete že vaše dieťa má problémy so soplíkmi tak už teraz začnite podporovať mikrobióm. Skôr ako sa začnú problémy. Probiotiká Čistý noštek PROBIO 50g (abczdravia.sk) a aj IMUNKO príchuť mandarínka (abczdravia.sk) môžete užívať pravidelne a aj preventívne. Dianie v čreve ovplyvňuje aj dianie v nose. Sliznice v tele sú totiž poprepájané.

Probiotiká Čistý noštek môžete dávať: - ako klasické probiotiká - ústne - dávať so slanou vodou cez konvičkovanie, kvapkanie priamo do nosa - ak vás bolí hrdlo dobre zaberá ak si Čistým noštekom budete kloktať hrdlo - je dobrý pri zápaloch dutín - pomáha pri polypoch v nose


Starajte sa o svoj mikrobióm. Probiotiká a prebiotiká sú skvelý pomocník v starostlivosti o vašu imunitu, črevo, mikrobióm. Dlhodobé užívanie tiež nie je problém, ako mnohí máte strach. Tu som o tom písal článok Nemôžu mi probiotiká poškodiť keď ich užívam dlhodobo? (andrejmedved.sk). Starajte sa o svoje zdravie, zdravie je nie je všetkým, ale bez zdravia, prestávajú ostatné veci v živote dávať zmysel.


Zdravie nie je všetko, ale je to najdôležitejšie čo máme Andrej Medveď a jeho team www.andrejmedved.sk www.weltfit.sk www.abczdravia.sk andrej.medved9@gmail.com

478 views0 comments

Comments


bottom of page